Wypoczynek i zdrowie

POLANICA ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Malwa Kamea”

Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w jednym z najpiękniejszych polskich uzdrowisk – Polanicy, w Sanatorium Malwa-Kamea z basenem i dobrą bazą zabiegową, prowadzone przez cały rok. Ceny turnusu dwutygodniowego od 2240 zł w sezonie niskim.

Osoby nie posiadajace orzeczenia o stopniu niepełnosprawności moga skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT

(z dopłaty VAT zwalnia przywiezienie skierowania na turnus rehabilitacyjny wypełnione przez lekarza)

 • dopłata do pok. 1-osobowego: od 140 do 350 zł w zależności od terminu.
 • dopłata do diety bezglutenowej oraz innych wymagających zakupu dodatkowych produktów 200 zł od osoby.

Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT

(z dopłaty VAT zwalnia przywiezienie skierowania na turnus rehabilitacyjny wypełnione przez lekarza)

 • zakwaterowanie

 • całodobowa opieka pielęgniarska

 • wizyty lekarskie – lekarz w wyznaczonych godzinach

 • 36 zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza (zabiegi wykonywane od poniedziałku do piątku, z wykluczeniem dnia przyjazdu i wyjazdu oraz dni świątecznych)

 • kuracja pitna – 5 litrów wody leczniczej

 • gimnastyka poranna na świeżym powietrzu (od pn do pt, od IV do X)

 • raz w tygodniu gimnastyka relaksacyjna (w wyznaczonej godzinie popołudniowej)

 • nieograniczone wejścia na basen oraz jacuzzi (basen w wyznaczonych godzinach, jacuzzi włączane automatycznie co pół godziny na 15 min. w godz. otwarcia basenu)

 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie serwowane do stolika (opieka dietetyka, możliwość wyboru diet – niektóre płatne)

 • 2 spacery z przewodnikiem Gór Stołowych

 • 2 marsze z instruktorem Nordic Walking (od V do X)

 • 3 wieczorki taneczne z muzyką na żywo

 • ognisko z pieczeniem kiełbasek przy muzyce biesiadnej (od IV do X)

 • wycieczka krajoznawcza Wambierzyce

 • bezpłatne TV

 • bezpłatny parking

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

 • opłaty uzdrowiskowej 4,5 zł/os/dobę. Brak zniżek dla dzieci.
 • doby poprzedzającej przyjazd (cena ustalana z recepcją),
 • pozostałych zajęć i wycieczek fakultatywnych nie ujętych w cenie skierowania.
 • dojazd we własnym zakresie.
 • doba hotelowa  rozpoczyna się o godz. 14:00, a kończy o godz. 10:00.
 • pobyt rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem.

SCHORZENIA:
wydzielanie wewnętrzne, z chorobą Parkinsona, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ pokarmowy, układ oddechowy, z otyłością, stwardnienie rozsiane, kobiety po mastektomii, mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, cukrzyca, neurologiczne, reumatyczne, ruch, ruch z wózkami, schorzenia kręgosłupa, padaczka

ZABIEGI:

balneoterapia, hydroterapia, krenoterapia masaże lecznicze (część płatnych dodatkowo), kinezyterapia, laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, naświetlanie, ultradźwięki, krioterapia miejscowa, inhalacje., dodatkowe zabiegi odpłatne, np. zajęcia fitness z instruktorem m.in. Pilates, Zumba, Zdrowy Kręgosłup, aquaaerobik, gimnastyka przyrządowa z elementami Jogi oraz energiczne z marsze z instruktorami Nordic Walking.

Zadatek 400 zł/os. płatny w ciągu 7 dni od dnia otrzymania umowy. Reszta należności, pomniejszona o ewentualne dofinansowanie, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

W przypadku rezygnacji z pobytu wg Prawa Cywilnego ( art. 394 KC ) zadatek nie podlega zwrotowi.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium „MALWA” jest malowniczo położone w Polanicy Zdroju (ul. Wojska Polskiego 64) nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, przy drodze Polanica-Zdrój – Kudowa-Zdrój i otoczone zalesionymi wzgórzami.

Budynek oddalony jest 1500 metrów od centrum Parku Zdrojowego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych ceniących sobie spacery – tak konieczne w leczeniu klimatycznym, do którego zalicza się kurację pitną i spacery.
W tymże parku kuracjusze mogą skorzystać ze źródeł leczniczej wody „Wielka Pieniawa”, która jako jedyna w Polsce posiada certyfikat leku.

Czteropiętrowy obiekt z windą oferuje 140 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Większość pokoi przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje wyposażone są w radioodbiornik, telewizor, czajnik. Część pokoi posiada balkon. Wi-Fi oraz stanowiska Internetowe w obiekcie.

W budynku do dyspozycji Gości :

 • biblioteczka
 • sala telewizyjna z TV satelitarną
 • sala rekreacyjna z bilardem
 • piłkarzyki
 • tenis stołowy
 • szachy
 • basen rehabilitacyjno – rekreacyjny i jacuzzi – dostępne dla Gości w godzinach 15:00-20:00
 • sala gimnastyczna – fitness – bezpłatne korzystanie z urządzeń sportowo-rehabilitacyjnych

 

Jadalnia mieści 70 osób w dwóch kameralnych salach, posiłki wydawane są na dwie zmiany.

W okresie letnim są do wypożyczenia rowery, a przez cały rok kijki Nordic Walking do samodzielnego spacerowania.

Wokół budynku znajduje się taras do leżakowania oraz miejsce do odpoczynku i domek grillowy.

Obiekt jest ogrodzony oraz monitorowany, posiada miejsca do parkowania samochodów.

Z Sanatorium Malwa do centrum Polanicy Zdroju od poniedziałku do soboty kursuje komunikacja busowa (w wyznaczone godziny, płatne wg cennika).

Opis miejscowości

Polanica Zdrój posiada połączenia autobusowe z całą Polską, m.in. z Warszawą, Łodzią, Sieradzem, Katowicami, Zieloną Górą i Jelenią Górą, Poznaniem, Mielcem i innymi miastami Polski.

Blisko stąd do miejsc popularnych pod względem turystycznym – takich jak Zieleniec, Czarna Góra z ośrodkiem sportów zimowych, Wambierzyce (Bazylika NMP, Skansen Wsi Polskiej i mini ZOO), Kaplica Czaszek k/Kudowy Zdr. („pamiątka” z okresu wojny 30 letniej), zabytkowa Papiernia z XV wieku w Dusznikach-Zdr., Park Narodowy Gór Stołowych (Błędne Skały, Szczeliniec Wielki), Wielkie Torfowisko Batorowskie, Łężyckie Skałki i wiele innych ciekawych form skalnych), Złoty Stok (Kopalnia Złota), Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie czy malownicza Droga Stu Zakrętów wiodąca do Kudowy

Miejscowe Biuro Podróży organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne (do Pragi i Wiednia).

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz