Wypoczynek i zdrowie

POLANICA ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Malwa Kamea”

Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w jednym z najpiękniejszych polskich uzdrowisk – Polanicy, w Sanatorium Malwa-Kamea z basenem i dobrą bazą zabiegową, prowadzone przez cały rok. Ceny turnusu dwutygodniowego od 1890 zł w sezonie niskim do 2380 zł w wakacje.

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Osoby nie posiadajace orzeczenia o stopniu niepełnosprawności moga skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT

(z dopłaty VAT zwalnia przywiezienie skierowania na turnus rehabilitacyjny wypełnione przez lekarza)

 • dopłata do pok. 1-osobowego: od 140 do 420 zł w zależności od terminu.
 • dopłata do diety bezglutenowej oraz innych wymagających zakupu dodatkowych produktów 200 zł od osoby.

 

Osoby nie posiadajace orzeczenia o stopniu niepełnosprawności moga skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT

(z dopłaty VAT zwalnia przywiezienie skierowania na turnus rehabilitacyjny wypełnione przez lekarza)

 • zakwaterowanie
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie serwowane do stolika (opieka dietetyka, możliwość wyboru diet – niektóre płatne)
 • całodobowa opieka pielęgniarska
 • wizyty lekarskie
 • 35 zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza (zabiegi wykonywane od poniedziałku do piątku, z wykluczeniem dnia przyjazdu i wyjazdu oraz dni świątecznych)
 • kuracja pitna – 5 litrów wody leczniczej
 • gimnastyka poranna na świeżym powietrzu (od pn do pt, od IV do X)
 • raz w tygodniu gimnastyka relaksacyjna (w wyznaczonej godzinie popołudniowej)
 • nieograniczone wejścia na basen oraz jacuzzi (basen w wyznaczonych godzinach, jacuzzi włączane automatycznie co pół godziny na 15 min. w godz. otwarcia basenu)
 • 2 spacery z przewodnikiem Gór Stołowych
 • 2 marsze z instruktorem Nordic Walking (od V do X)
 • 3 wieczorki taneczne z muzyką na żywo
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek przy muzyce biesiadnej (od IV do X)
 • wycieczka krajoznawcza do Wambierzyc
 • bezpłatne TV
 • bezpłatny parking

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

 • opłaty uzdrowiskowej 4 zł/os/dobę. Brak zniżek dla dzieci.
 • doby poprzedzającej przyjazd (cena ustalana z recepcją),
 • pozostałych zajęć i wycieczek fakultatywnych nie ujętych w cenie skierowania.
 • dojazd we własnym zakresie.
 • doba hotelowa  rozpoczyna się o godz. 14:00, a kończy o godz. 10:00.
 • pobyt rozpoczyna się obiadem, a kończy śniadaniem.

SCHORZENIA:
wydzielanie wewnętrzne, z chorobą Parkinsona, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ pokarmowy, układ oddechowy, z otyłością, stwardnienie rozsiane, kobiety po mastektomii, mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, cukrzyca, neurologiczne, reumatyczne, ruch, ruch z wózkami, schorzenia kręgosłupa, padaczka

ZABIEGI:

balneoterapia, hydroterapia, krenoterapia masaże lecznicze (część płatnych dodatkowo), kinezyterapia, laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, naświetlanie, ultradźwięki, krioterapia miejscowa, inhalacje., dodatkowe zabiegi odpłatne, np. zajęcia fitness z instruktorem m.in. Pilates, Zumba, Zdrowy Kręgosłup, aquaaerobik, gimnastyka przyrządowa z elementami Jogi oraz energiczne z marsze z instruktorami Nordic Walking.

Zadatek 400 zł/os. płatny w ciągu 7 dni od dnia otrzymania umowy. Reszta należności, pomniejszona o ewentualne dofinansowanie, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

W przypadku rezygnacji z pobytu wg Prawa Cywilnego ( art. 394 KC ) zadatek nie podlega zwrotowi.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium „MALWA” jest malowniczo położone w Polanicy Zdroju (ul. Wojska Polskiego 64) nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, przy drodze Polanica-Zdrój – Kudowa-Zdrój i otoczone zalesionymi wzgórzami.

Budynek oddalony jest 1500 metrów od centrum Parku Zdrojowego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych ceniących sobie spacery – tak konieczne w leczeniu klimatycznym, do którego zalicza się kurację pitną i spacery.
W tymże parku kuracjusze mogą skorzystać ze źródeł leczniczej wody „Wielka Pieniawa”, która jako jedyna w Polsce posiada certyfikat leku.

Czteropiętrowy obiekt z windą oferuje 140 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Większość pokoi przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pokoje wyposażone są w radioodbiornik, telewizor, czajnik. Część pokoi posiada balkon. Wi-Fi oraz stanowiska Internetowe w obiekcie.

W budynku do dyspozycji Gości :

 • biblioteczka
 • sala telewizyjna z TV satelitarną
 • sala rekreacyjna z bilardem
 • piłkarzyki
 • tenis stołowy
 • szachy
 • basen rehabilitacyjno – rekreacyjny i jacuzzi – dostępne dla Gości w godzinach 15:00-20:00
 • sala gimnastyczna – fitness – bezpłatne korzystanie z urządzeń sportowo-rehabilitacyjnych

 

Jadalnia mieści 70 osób w dwóch kameralnych salach, posiłki wydawane są na dwie zmiany.

W okresie letnim są do wypożyczenia rowery, a przez cały rok kijki Nordic Walking do samodzielnego spacerowania.

Wokół budynku znajduje się taras do leżakowania oraz miejsce do odpoczynku i domek grillowy.

Obiekt jest ogrodzony oraz monitorowany, posiada miejsca do parkowania samochodów.

Z Sanatorium Malwa do centrum Polanicy Zdroju od poniedziałku do soboty kursuje komunikacja busowa (w wyznaczone godziny, płatne wg cennika).

Opis miejscowości

Polanica Zdrój posiada połączenia autobusowe z całą Polską, m.in. z Warszawą, Łodzią, Sieradzem, Katowicami, Zieloną Górą i Jelenią Górą, Poznaniem, Mielcem i innymi miastami Polski.

Blisko stąd do miejsc popularnych pod względem turystycznym – takich jak Zieleniec, Czarna Góra z ośrodkiem sportów zimowych, Wambierzyce (Bazylika NMP, Skansen Wsi Polskiej i mini ZOO), Kaplica Czaszek k/Kudowy Zdr. („pamiątka” z okresu wojny 30 letniej), zabytkowa Papiernia z XV wieku w Dusznikach-Zdr., Park Narodowy Gór Stołowych (Błędne Skały, Szczeliniec Wielki), Wielkie Torfowisko Batorowskie, Łężyckie Skałki i wiele innych ciekawych form skalnych), Złoty Stok (Kopalnia Złota), Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie czy malownicza Droga Stu Zakrętów wiodąca do Kudowy

Miejscowe Biuro Podróży organizuje wycieczki krajowe i zagraniczne (do Pragi i Wiednia).

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *