Wypoczynek i zdrowie

JASTRZĘBIA GÓRA: Turnusy zdrowotne i rehabilitacyjne w domu wczasowym „MAXIM”

Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w przystępnej cenie w ośrodku Maxim odległym od morza o ok. 600m. Turnusy dwutygodniowe w 2024r z 20 zabiegami w cenie od 1890 zł, tygodniowe od 1030 zł/osobę (sezon niski – PAŹDZIERNIK).

W ośrodku Maxim w Jastrzębiej Górze prowadzone są turnusy z zabiegami:

 • Rehabilitacyjne 14-dniowe
 • Zdrowotne – 7 dniowe

Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON:

UWAGA – ceny w Maximie zmieniają się bardzo często i może się zdarzyć, że już nie są aktualne.

Proszę pytać o ceny obowiązujące w danym dniu telefonicznie lub mailem.

W przypadku osób bez ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności do ceny turnusu doliczamy ustawowy VAT 8 %.

Turnusy zdrowotne 7-dniowe:

UWAGA – ceny w Maximie zmieniają się bardzo często i może się zdarzyć, że już nie są aktualne.

Proszę pytać o ceny obowiązujące w danym dniu telefonicznie lub mailem.

Cennik z dnia 06.11.2023

W przypadku osób bez ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności do ceny turnusu doliczamy ustawowy VAT 8 %.
 • w przypadku osób bez ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności do ceny turnusu doliczamy ustawowy VAT 8 %.
 • do otrzymania FV dla osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności jest wymagane ksero aktualnego orzeczenia.
 • turnus rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu, a kończy śniadaniem lub suchy prowiant
 • doba hotelowa od 15:00 do 10:00
 • ceny mogą ulec zmianie – obowiązują ceny z dnia rezerwacji
 • ośrodek przyjmuje na turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON i prywatnie
 • Zniżki dla dzieci:
  • dzieci do 3 lat bez świadczeń – bez opłat w pokoju z 2 osobami pełnopłatnymi
  • dzieci powyżej 3 – 8 lat – 40 % zniżki – w pokoju z 2 osobami pełnopłatnymi
 • pieski są przyjmowane odpłatnie, po wcześniejszym uzgodnieniu. Zwierzę powinno być prowadzone  na smyczy i mieć założony kaganiec.
 •  

W cenie turnusu rehabilitacyjnego 14-dniowego:

 • Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych oraz studiach 2+2 z pełnym węzłem sanitarnym
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadania i kolacje bufet, obiady serwowane)  oraz zamiennie prowiant na drogę powrotną
 • Badania lekarskie i opieka medyczna
 • 20 zabiegów rehabilitacyjnych wg wskazań lekarza na podstawie informacji o stanie Zdrowia wykonywanych od poniedziałku do piątku

W cenie turnusu zdrowotnego 7 – dniowego:

 • Zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych oraz studiach 2+2 z pełnym węzłem sanitarnym
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadania i kolacje bufet, obiady serwowane)  oraz zamiennie prowiant na drogę powrotną ( w okresie pandemii sposób serwowania wyżywienia może być inny)
 • Konsultacja rehabilitacyjna
 • 2 zabiegi rehabilitacyjne w dni robocze pon-pt.

Opłata klimatyczna płatna na miejscu w ośrodku: 2,5 zł/os/doba (w 2023r)

 • Doba hotelowa zaczyna się od godz. 15:00, a kończy o godz. 10:00 w dniu wyjazdu. Pierwszy posiłek – obiad, ostatni – kolacja
 • Do otrzymania FV dla osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności jest wymagane ksero aktualnego orzeczenia.
 • Przy meldowaniu w dniu przyjazdu pobierana jest (gotówką) opłata klimatyczna w wysokości 2 zł/dobę/osobę. Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.
 • Basen kryty, sala fitness są dostępne w godzinach 14:00 – 21:00. Dwa razy w miesiącu basen jest przez 24h nieczynny – przerwa techniczna.
 • Cena może ulec zmianie, obowiązuje cena z dnia rezerwacji.
 • Od maja do końca września, od poniedziałku do soboty jest realizowany dowóz do plaży busem w ruchu ciągłym

 

Wpis do rejestru Organizatorów: OR/22/01/21 ważny do 28.01.2024 r.

Wpis do rejestru Ośrodków Rehabilitacyjnych: OD/22/02/20 ważny do 20.02.2023 r.

SCHORZENIA:
z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu wzroku i słuchu, z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z padaczką, ze schorzeniami układu krążenia, z cukrzycą, alergią, autyzmem, celiakią, hemofilią, z chorobami układu moczo-płciowego, krwiotwórczego, z chorobami dermatologicznymi, neurologicznymi, reumatycznymi, przemiany materii, kobiety po mastektomii, z przewlekłym zapaleniem trzustki, z wadami postawy, z zaburzeniami głosu i mowy, z chorobą Parkinsona, z zespołem Downa, z mózgowym porażeniem dziecięcym, ze schorzeniami układu krążenia, układu oddechowego, endokrynologicznymi, laryngologicznymi, metabolicznymi, onkologicznymi.

Zabiegi dostępne na turnusach rehabilitacyjnych i zdrowotnych:
laser, pole magnetyczne, ultradźwięki, bioptron, sollux, diadynamik, prądy interferencyjne, galwanizacja, jonoforeza, prądy Tens, miejscowe okłady borowinowe, inhalacje, mata masująca, miejscowa krioterapia, BOA (masaż limfatyczny), fotel masujący, inhalacje ultradzwiękowe, masażer stóp

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% ceny turnusu w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania umowy.

Dopłata reszty należności następuje w recepcji ośrodka, po przyjeździe na wczasy – wyłącznie gotówką (brak czytników kart). 

Zadatek jest bezzwrotny. W szczególnych wypadkach (sprawy losowe) możliwa jest zmiana terminu wyjazdu lub zwrot za niewykorzystane wyżywienie.

W przypadku wcześniejszego wyjazdu z wczasów  ośrodek nie zwraca za usługi niewykorzystane podczas pobytu Klienta, niezależnie od przyczyn  ich niewykorzystania. Podstawa prawna „Ustawa o turystyce” z dn. 4.12.1997 r. oraz art.394 kodeksu cywilnego.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Dom Wczasowy Maxim:

to nowy obiekt wczasowy,  usytuowany w spokojniejszej części Jastrzębiej Góry. Na terenie obiektu jest plac zabaw dla dzieci oraz zamykany parking.

W obiekcie jest 30 pokoi dwu i trzyosobowych oraz pokoje typu studio.

W pokojach: TV SAT, łazienka, dostęp do Internetu bezprzewodowego, czajniki elektryczne. Wszystkie pokoje w ośrodku wypoczynkowym mają wyjścia na taras.

Do dyspozycji Gości leżaki i parawany.

Na miejscu stołówka, która serwuje domowe posiłki. Gabinet zabiegowy czynny jest w okresie turnusów rehabilitacyjnych.

Opis miejscowości

Jastrzębia Góra jest usytuowana na wysokim brzegu klifowym. Na piękną, piaszczystą plażę (oczyszczona z kamieni, które zostały zagospodarowane do umocnienia klifowego brzegu) wiedzie ulica Bałtycka, kończąca się stromymi schodami. Jest także łagodniejsze dojście na plażę wiodące od Drogi Rybackiej.

Idąc plażą w kierunku wschodnim dochodzimy do malowniczego wąwozu Lisi Jar, – kiedyś długi na kilka kilometrów, dzisiaj zostało jedynie 300 metrów. Resztę pochłonął Bałtyk.

Promenada Światowida jest w ciągu lata najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Tutaj turyści mogą spędzić dzień korzystając z ofert miejscowych cukierni, kramów z pamiątkami i wielu miejsc rozrywki, pojawiających się wraz z nastaniem lata,  posłuchać muzyki i zatańczyć. Przy Promenadzie znajduje się park z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu zaś, znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę.

Z atrakcji turystycznych musimy odwiedzić również pobliski Przylądek Rozewie na wschód od Jastrzębiej Góry – na którym znajduje się najstarsza latarnia na polskim wybrzeżu – Latarnia Morska Rozewie i Muzeum Latarnictwa Polskiego, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiejszych czasów.

Następną atrakcją jest Dom Whisky (ul. Droga Rybacka 60). To tu poznamy historię tego bursztynowego trunku – pełnoletni mogą spróbować rozmaitych gatunków whisky.

Warto też odwiedzić kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli. Charakteryzuje się dwiema kondygnacjami. Odbywają się tutaj także liczne koncerty, w tym organowe.

Aktywni turyści mogą skorzystać z wytyczonych ponad 32 kilometrów tras nordic walking w sąsiedztwie Jastrzębiej Góry – cechuje je różny stopień trudności.

Jastrzębia Góra jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez wczasowiczów miejscowości na naszym wybrzeżu. Na dodatek z Jastrzębiej Góry w łatwy sposób możemy dostać się do innych urokliwych miejscowości: Białogóry, Karwi, Władysławowa, na Hel.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz