Wypoczynek i zdrowie

ZWARDOŃ: Wczasy dla grup seniorów w OW „Graniczny”

Wczasy dla grup seniorów w Domu Wczasowym GRANICZNY z bardzo dobrymi warunkami zakwaterowania, świeżo po generalnym  remoncie, z basenem. Obiekt rozpoczyna działalność 28 lipca 2023. Są jeszcze WOLNE MIEJSCA DLA GRUP od 20 sierpnia 2023,  we wrześniu i w pażdzierniku. Dowolne terminy, dowolna długość pobytu. PROMOCYJNE CENY NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI  – od  140 zł/osobodobę ze śniadaniem i obiadokolacją. Bardzo ciekawa okolica – możliwość atrakcyjnych wycieczek po Beskidzie Żywieckim i na Słowację.

Cennik  dla grup seniorów 2023

Wycieczki fakultatywne i imprezy biesiadne płatne dodatkowo, wyceniane indywidualnie.

 • Noclegi w pokojach 2, 3 i 4os. wyposażonych w łazienki,  płaskie TV  oraz  nowe, wygodne łóżka hotelowe
 • Wyżywienie HB (śniadania – bufet, obiadokolacje serwowane + bufet sałatkowy i bufet z zimną płytą), za dopłatą możliwość diety wegetariańskiej (10 zł/dobę), bezlaktozowej (20 zł/dobę) i bezglutenowej (40 zł/dobę)
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
 • wieczorek przy muzyce mechanicznej,
 • możliwość korzystania z basenu w wyznaczonych godzinach (1 ręcznik kąpielowy/os. na wyposażeniu pokoi)
 • Opłaty klimatycznej

Propozycje atrakcji dla grup – biesiad i wycieczek autokarowych (ceny zależne od elementów programu wycieczki i liczebności grupy):

 • Biesiada integracyjna – kolacja z grillem
 • Wycieczka autokarowa Pętlą Beskidzką:  Koniaków – zwiedzanie Centrum Pasterskiego oraz Muzeum Koronki -Izba Pamięci Marii Gwarek. Istebna –  zwiedzanie Kurnej Chaty Kawuloka.  Po drodze punkt widokowy z najlepszą panoramą Beskidu Śląskiego. Dalsza trasa do wyboru: przejazd do Wisły: zwiedzanie centrum Wisły,  kaskad rzeki Wisły,  przejazd pod skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince (wyjazd wyciągiem krzesełkowym na górę skoczni). Przejazd o Szczyrku –  wjazd kolejką linowa na Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidów (1257 m n.p.m)  w Szczyrku. Lub przejazd do Ustronia – zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek (Zoo).
 • Wycieczka do Muzeum Browaru Żywiec (zwiedzanie połączone z degustacją piwa Żywieckiego). Następnie przejazd do Międzybrodzia Żywieckiego- wyjazd Kolejką Linowo -Terenową na Górę Żar (761 m), gdzie znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej. Góra ta jest ulubionym miejscem paralotniarzy.
 • Wycieczka na Słowację – zwiedzanie  Zamku Orawskiego znajdującego się w Dolnym Kubinie. Następnie przejazd do Besenovej – korzystanie z basenów termalnych.
 • Wycieczka do Pszczyny – zwiedzanie Muzeum Zamkowe oraz zagrody Żubrów w zabytkowym Parku Pszczyńskim. Następnie przejazd do Górek Wielkich – zwiedzanie Chlebowej Chaty (degustacja swojskiego chleba ze swojskim smalcem, masłem oraz miodem).
 • Wycieczka do Energylandii – największego Parku Rozrywki w Polsce, gdzie znajduje się ponad 180 rollercoasterów i innych atrakcji

30% zaliczka w ustalonym z Grupą terminie.

Dopłata reszty należności na 30 dni przed rozpoczęciem pobytu.

Możliwość rezygnacji z części zamówionych miejsc do 30 dni przed terminem wyjazdu.

Możliwość przesunięcia  terminu wyjazdu.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard, 4,62% w wariancie podstawowym z dodatkowym ryzykiem – zachorowaniem na Covid, 5,78% w wariancie podstawowym z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi lub 6,5% w wariancie MAX, który zawiera oba te dodatkowe ryzyka – Covid i choroby przewlekłe

Ogólne warunki ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Dom Wczasowy „GRANICZNY” jest usytuowany kilkanaście metrów od granicy ze Słowacją,  w odległości ok. 300m od stacji PKP, przy szlaku turystycznym na Skalankę.  Posiada około 60 miejsc noclegowych, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz dostępem do Internetu. Dom został w 2022/2023r gruntownie wyremontowany,  łącznie ze stawianiem nowych ścian działowych, nowych podłóg z ogrzewaniem podłogowym, całkowicie nowych łazienek. Pokoje są wyposażone w nowe meble hotelowe.

W budynku znajduje się również stołówka,  świetlica,  oraz basen kryty. Obok domu jest obszerny teren rekreacyjny, boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej i miejsce na ognisko.

Opis miejscowości

Zwardoń jest niewielką miejscowością malowniczo położoną w zachodniej części Beskidu Żywieckiego, na pograniczu z Beskidem Śląskim. Centrum Zwardonia leży na wysokości ok. 690 m n.p.m. na Przełęczy Zwardońskiej, a osiedla rozłożone są na górskich zboczach Rachowca (954 m n.p.m.), Skalanki (863 m n.p.m), Beskidu Granicznego (863 m n.p.m.), Sołowiego Wierchu (848 m n.p.m.) i innych wzniesień. Zwardoń leży bezpośrednio przy granicy ze Słowacją. Znajdują się tu 2 przejścia graniczne – kolejowe i drogowe. Blisko stąd jest również do trójstyku granic Polski, Słowacji i Czech. Oznakowane szlaki turystyczne prowadzą ze Zwardonia na Wielką Raczę przez Skalankę, do Soli przez Rachowiec i na Baranią Górę przez Koniaków.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz