Wypoczynek i zdrowie

Międzywodzie: Turnusy rehabilitacyjne w ośrodku „Rzemieślnik”

Całorocznie prowadzone 14-todniowe turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w ośrodku położonym około 200m od plaży w cenie (przy zakwaterowaniu w pokoju 2,3 lub 4os.) od 1350 zł w sezonie niskim do 1990 zł w wakacje. Międzywodzie – malowniczo położona miejscowość we wschodniej części wysypy Wolin.

2021r – Cennik 14 dniowych turnusów rehabilitacyjnych

Możliwość dofinansowania z PFRON.

 • pokój 2os. dla jednej osoby, lub trzyosobowy dla dwóch osób za dopłatą w wysokości 300 zł.
 • istnieje możliwość przyjazdu ze zwierzęciem domowym (do 15 kg wagi) za dodatkową opłatą 15 zł za dobę i po uzgodnieniu z recepcją.
 • opłata za miejsce postojowe dla 1 pojazdu: 20 zł/ doba (przez cały rok, miejsca są niestrzeżone, liczba miejsc ograniczona); dla uczestników turnusów rehabilitacyjnych 50% rabatu. Nie pobiera się opłaty postojowej od posiadacza karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych
 • 14 noclegów
 • trzy posiłki dziennie serwowane (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu plus suchy prowiant)
 • badanie lekarskie, opieka pielęgniarska oraz doraźna lekarska
 • trzy zabiegi rehabilitacyjne dziennie, wg ordynacji lekarza wykonywane w dni powszednie
 • dwa wspólne grillowania z oprawą muzyczną na żywo
 • wieczór humoru, piosenki biesiadnej
 • wykłady z historii i wiele innych zajęć prowadzonych przez profesjonalnego animatora kultury
 • autokarowa wycieczka krajoznawcza z profesjonalnym przewodnikiem
 • piesze wycieczki po Międzywodziu i okolicy z przewodnikiem

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Dziwnów, w Gminie Dziwnów obowiązuje opłata miejscowa w wysokości 2 zł od osoby za każdą dobę, płatna w recepcji w dniu przyjazdu.

 • Zameldowanie w dniu przyjazdu najwcześniej od godziny 16.00.
 • Wymeldowanie w dniu wyjazdu najpóźniej do godziny 11.00.
 • Pierwszym posiłkiem jest kolacja w dniu przyjazdu.
 • Ostatnim posiłkiem jest śniadanie w dniu wyjazdu. Za obiad tego dnia przysługuje suchy prowiant.
 • Przyjazd dobę wcześniej lub przedłużenie pobytu, możliwe wg cennika hotelowego.
 • Wpis do rejestru OR: OR/32/0003/19
 • Wpis do rejestru OD: OD/32/0029/18

 

ZABIEGIwg wskazań lekarza :

Hydroterapia: kąpiel perełkowa,  solankowa,  wirowa kończyn górnych , kąpiel wirowa podudzi, masaż wodny stóp,  Aqua-Vibron , masaż limfatyczny BOA ,  ultradźwięki,  sonoforeza,  prądy TENS,  LASER , lampa BIO V, lampa Sollux , krioterapia,  magnetronik materac wibracyjny, fotel wibracyjny ,ćwiczenia UGUL , ćwiczenia indywidualne , ćwiczenia grupowe

Schorzenia:

wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, wydzielanie wewnętrzne, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, kobiety po mastektomii, krwiotwórcze, laryngologiczne, całościowe zaburzenia rozwojowe, celiakia, cukrzyca, neurologiczne, ruch, ruch z wózkami, schorzenia skóry, onkologiczne, padaczka

Zadatek 200 zł/os. płatny w ciągu 7 dni od dnia otrzymania umowy.

Dopłata (pomniejszona o ewentualne dofinansowanie PFRON) na 30 dni przed terminem turnusu.

W przypadku rezygnacji z potwierdzonej rezerwacji zadatek:

 • przy zgłoszeniu rezygnacji do 30 dni przed rozpoczęciem zarezerwowanego pobytu – zwracany jest w całości
 • przy zgłoszeniu rezygnacji między 14 a 29 dniem przed rozpoczęciem zarezerwowanego pobytu – zwracany jest w wysokości 50%
 • przy zgłoszeniu rezygnacji poniżej 14 dni przed rozpoczęciem zarezerwowanego pobytu zadatek nie jest zwracany.

Rezygnacja musi być złożona w formie pisemnej.

W przypadku skrócenia, rezygnacji lub innych czynności wpływających na zmianę warunków potwierdzonej rezerwacji, w trakcie trwania pobytu, uiszczona opłata, zgodna ze specyfikacją kosztów ustaloną podczas potwierdzenia przyjęcia rezerwacji, nie podlega częściowemu zwrotowi.

Niestawienie się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” do godziny 6:00 rano dnia następnego po uzgodnionym w rezerwacji dniu wjazdu i bez powiadomienia recepcji Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Rzemieślnik” jest równoznaczne z rezygnacją z rezerwacji i przepadkiem zadatku na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego „Rzemieślnik”.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Rzemieślnik położony jest w malowniczej miejscowości Międzywodzie w woj.  zachodniopomorskim.  Zaletą Ośrodka jest jego lokalizacja około 200m od morza (ul.Wojska Polskiego 19-24). Dogodny zjazd dla osób poruszających się na wózkach.

Ośrodek składa się z 3 budynków: głównego budynku hotelowego (wyposażony w windę), budynku gastronomicznego (50 m od budynku głównego) oraz sezonowego budynku hotelowego.

W budynku głównym oraz budynku sezonowym znajdują się pokoje noclegowe dostosowane do osób niepełnosprawnych, recepcja oraz baza rehabilitacyjna.

Na miejscu znajduje się bar, prywatny parking i ogród. Udogodnienia obejmują punkt informacji turystycznej i bezpłatne WiFi.

Dodatkowo do dyspozycji wczasowiczów: kawiarnia, sala rekreacyjna, sala terapii zajęciowej, sala szkoleniowa, miejsce na ognisko /grill/.

Pokoje  1,2,3 i 4 osobowe wyposażone są w łazienki z pełnym węzłem sanitarnym , łóżka, szafy, stół, krzesła, telewizor, czajnik.

 

Opis miejscowości

Międzywodzie to niewielka miejscowość na zachodnim wybrzeżu, na Wyspie Wolin, położona około 4 km na zachód od Dziwnowa. Leży na mierzei pomiędzy morzem a Zalewem Kamieńskim.

Plaża w Międzywodziu – piaszczysta i szeroka zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży dość wysokie wydmy z lasami sosnowo-świerkowymi. Na wydmie znajduje się kawiarnia z tarasem widokowym.

W Międzywodziu zlokalizowane są dwa zejścia na plażę, które są przystosowane dla wózków inwalidzkich. Znajdują się one przy ulicy: Zwycięstwa (blisko centrum), oraz na wysokości Plażowej (na zachodnim skraju miejscowości).

Międzywodzie to prawdziwy raj dla fanów sportów wodnych. Dostęp do morza oraz Zalewu Kamieńskiego, przy którym jest zlokalizowana przystań i wypożyczalnia sprzętu wodnego, stwarza idealną okazję na uprawianie tych sportów. Można popływać po zalewie kajakiem, rowerem wodnym lub spróbować swych sił w żeglarstwie bądź windsurfingu.

Zalew to to także raj dla wędkarzy. Można złapać tu dużo gatunków ryb na przykład łososia, okonia, leszcza, lina bądź szczupaka.

Dla rowerzystów z kolei przygotowano kilka malowniczych tras rowerowych – do Dziwnówka, Łukęcina, Pobierowa i Kamienia Pomorskiego.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *