Wypoczynek i zdrowie

LĄDEK ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w sanatorium „Rybniczanka – Wanda”

Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON prowadzone od maja do listopada 2021. Cena dwutygodniowego turnusu z 22 zabiegami od 1349 zł w sezonie niskim do 1799 zł/os. w sezonie wysokim.

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Opiekun bez zabiegów: cena o 150 zł niższa

 • pokój 1-osobowy: dopłata 200 zł/turnus. W miesiącach: październik, listopad dopłata nie jest pobierana.            
 • pokój 3-osobowy: cena niższa o 100 zł.
 • opiekun bez zabiegów: cena niższa o 150 zł.
 • 14 noclegów w pokoju z łazienką
 • całodzienne wyżywienie – 3 posiłki serwowane. Dostępne diety: lekkostrawna, wegetariańska lub za dopłatą 20zł/doba bezglutenowa
 • badanie lekarskie
 • pakiet 22 zabiegów: 20 zabiegów w bazie zabiegowej w „Rybniczance” + 2 kąpiele termalne w „Wojciechu” lub „Jerzym” (zabiegi ordynuje lekarz). W przypadku braku miejsc w „Wojciechu”/„Jerzym” wszystkie 22 zabiegi będą wykonywane tylko w „Rybniczance”.
 • wycieczki piesze z Przewodnikiem Sudeckim.
 • 1 wieczorek taneczny
 • 1 ognisko (miesiące VI-IX).

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

 • opłata miejscowa: 4 zł/os/doba.
 • fakultatywne wycieczki autokarowe po okolicy i do Czech (m.in. Praga).
 • wypożyczenie roweru

Pobyt od kolacji dnia pierwszego do obiadu dnia ostatniego.

Doba hotelowa od godz. 14:00 do 10:00.

Wpis do rejestru OR: OR/14/2/19

Wpis do rejestru OD: OD/02/0006/19

Zabiegi: 

kąpiele – perełkowa, borowinowo- solankowa, solankowa, kąpiel borowinowa, hydromasaż, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, zawijanie borowinowe, plastry borowinowe, masaż suchy (odpłatny), aquawibron, gimnastyka indywidualna i zbiorowa, inhalacje, elektroterapia, krioterapia miejscowa.

Schorzenia:

zaburzenia depresyjne i nerwicowe, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ oddechowy, zespół Downa, zaburzenia depresyjne, zaburzenia głosu i mowy, stwardnienie rozsiane, jakający się, krwiotwórcze, laryngologiczne, cukrzyca, dermatologiczne, neurologiczne, rozszczep wargi i podniebienia, reumatyczne, ruch, schorzenia skóry, niedoczynność tarczycy, alergia

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% ceny turnusu w terminie 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz dopłaca na 30 dni przed turnusem.

 • Uczestnik może odstąpić od Umowy w każdym czasie przed jej rozpoczęciem za zapłatą odpowiedniej i uzasadnionej opłaty za odstąpienie od Umowy (dalej jako: „Opłata za odstąpienie”), w terminie:
  1. do 21 dni przed rozpoczęciem świadczenia Usług w kwocie 25% Ceny;
  2. do 7 dni przed rozpoczęciem świadczenia Usług w kwocie 50% Ceny.
 • Opłata za odstąpienie podlega potrąceniu z wpłaty dokonanej przez Uczestnika. Jeżeli opłata za odstąpienie określona w ust. 4 nie pokrywa kosztów poniesionych przez Spółkę, Uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia pozostałych kosztów, niezwłocznie po doręczeniu wezwania wystosowanego przez Spółkę, zawierającego uzasadnienie naliczenia opłaty za odstąpienie.
 • Uczestnik może odstąpić od Umowy przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia Opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz uczestników do miejsca docelowego. Uczestnik może żądać wyłącznie zwrotu wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej, bez odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium „Rybniczanka – Wanda” w Lądku Zdroju (ul. Paderewskiego 5) położone jest w Masywie Śnieżnika (Krowiarki), w strefie A ochrony uzdrowiskowej, w cichym i spokojnym miejscu, w pobliżu kompleksów leśnych i licznych szlaków turystycznych, ok. 300m od basenów, 300m od kościoła, 1km od rynku i części miejskiej, 400m od przystanku autobusowego.

Posiada 140 miejsc hotelowych w 2 obiektach -„Rybniczanka” oraz „Wanda”, w tym 25 miejsc w pokojach usytuowanych na parterze, pozbawionych barier architektonicznych.   Recepcja, baza zabiegowa i jadalnia znajduje się na parterze „Rybniczanki”. „Rybniczanka” połączona jest łącznikiem na poziomie I piętra z „Wandą”. 

W obu obiektach są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym TV, ręcznikami (duży i mały). W pokojach szklanki i talerzyki.

Do dyspozycji wczasowiczów: plac na ognisko lub grilla, świetlica, Internet wi-fi, kijki nordic-walking, sala telewizyjna, leżaki, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, gry planszowe, biblioteczka. Obok budynku parking niestrzeżony (bezpłatny).

Opis miejscowości

Lądek Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Początki lecznictwa sięgają tu XII-XIII wieku. Lądek-Zdrój posiada najczystsze powietrze spośród dolnośląskich uzdrowisk oraz unikalne wody lecznicze. Położony jest w Sudetach Wschodnich, w otoczeniu gór Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich oraz dużych kompleksów leśnych.

Entuzjastom czynnego wypoczynku w Lądku Zdroju polecamy:  

 • szlaki spacerowe
 • trasy rowerowe
 • Czarna Góra (dojazd w 20 min)
 • Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (20 min)
 • Kłodzko (20 min)
 • Stacja Narciarska Lądek (1,5 km)
 • kryta pływalnia w Lądku (500 m)
 • wycieczki autokarowe po Kotlinie Kłodzkiej, do Czech (Praga , Skalne Miasto), Wiednia, organizowane przez PTTK, – Arboretum – leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych
 • wędkowanie w kilku łowiskach
 • Jaskinię Solno-Jodową „GALOS”
 • przejażdżki konne
 • przejażdżki samochodami terenowymi
 • skałki do wspinaczki

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *