Wypoczynek i zdrowie

KUDOWA ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w D.W. „Halka”

Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w świetnie zlokalizowanym w centrum dzielnicy
uzdrowiskowej ośrodku Halka. Cena za 14-dniowy turnus z 22 zabiegami w 2024r – od 2049 zł/os w sezonie niskim do 3049 zł w szczycie sezonu.

2024 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

 • pokój 1 os. – dopłata 250 zł. W miesiącach: marzec i listopad nie ma dopłat do pokoju 1os. W turnusie wielkanocnym jest dopłata.
 • pokój 3-osobowy – zniżka 100 zł.
 • opiekun bez zabiegów – zniżka 150 zł.
 • Cena dla osób bez orzeczenia o niepełnosprawności jest wyższa o 8% VAT.
 • 14 x nocleg (pokoje z łazienkami)
 • 14 x pełne wyżywienie (3 x dziennie, możliwość diety lekkostrawnej lub za dopłatą 30zł/dobę bezglutenowe lub wegetariańskiej), pobyt rozpoczyna się kolacją, a kończy obiadem,
 • badanie lekarskie
 • pakiet 22 zabiegów rehabilitacyjnych (wszystkie zabiegi na miejscu w ośrodku) – wyjątkiem są turnusy świąteczne – w cenie pakiet 18 zabiegów
 • opieka pielęgniarska
 • konsultacja fizjoterapeuty
 • poranna gimnastyka
 • 1 x wycieczka piesza z Przewodnikiem Sudeckim oraz 1 x przejażdżka „retrobusem” po uzdrowisku
 • poczęstunek w kawiarni
 • rabat 10% na zabiegi wykonywane w bazie FWP
 • wieczór karaoke
 • bezpłatny parking
 • opłata uzdrowiskowa pobierana na podst. Uchwały Rady Miasta – 4,50 zł/os./dobę (w 2023r)
 • fakultatywne wycieczki autokarowe po atrakcjach okolicy i do Czech (m.in. Praga).

W przypadku braku min. 20 osób turnusy mogą zostać odwołane.

Listopad 2024:  turnusy w Kudowie-Zdroju tylko w obiekcie „Halka I”.

Pobyt od kolacji do obiadu.

Wpis do rejestru OR: OR/14/0002/19
Wpis do rejestru OD: OD/02/0002/21

SCHORZENIA:
wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, wady postawy, układ krążenia, układ pokarmowy, układ oddechowy, kobiety po mastektomii, cukrzyca, endokrynologiczne, neurologiczne, reumatyczne, schorzenia kręgosłupa, onkologiczne, niedoczynność tarczycy, alergia

Zabiegi dostępne w ramach turnusu:
Elektroterapia: prądy galwaniczne, diadynamik, TENS, jonoforeza, ultradźwięki, magnetoterapia, sollux.
Krioterapia punktowa.

Hydroterapia: kąpiel solankowa, masaż wirowy kończyn górnych, masaż wirowy kończyn dolnych, hydromasaż.

Balneoterapia: kąpiel i okłady borowinowe.

Masaż: masaż klasyczny częściowy kręgosłupa.

Kinezyterapia: ćwiczenia w kabinie UGUL gimnastyka zespołowa, ćwiczenia na przyrządach: bieżnia, stepper, rowerek. Inhalacje.

Zabiegi wykonywane wyłącznie odpłatnie:
kąpiel w zawiesinie borowinowej, masaż klasyczny całego kręgosłupa, gimnastyka indywidualna.

Po otrzymaniu umowy konieczne jest wpłacenie zaliczki w wysokości 400 zł/os. Reszta należności (minus ewentualne dofinansowanie PFRON) należy dopłacić na 30 dni przed terminem turnusu.

 1. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym, że:
  1. W razie rezygnacji z wyjazdu na więcej, niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej niż 50 zł/osobę, bez dodatkowego powiadomienia uczestnika
  2. W razie rezygnacji z wyjazdu na 30 lub mniej dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator dokona potrącenia zaliczki w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją, bez dodatkowego powiadomienia uczestnika.
 2. Uczestnikowi nie przysługuje zwrot kosztów za niewykorzystane z przyczyn leżących po jego stronie świadczeń, jednakże w uzasadnionych i udokumentowanych przypadkach losowych uczestnik może otrzymać częściowy zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją.
 3. Uczestnik może przenieść na osobę spełniającą warunki udziału w imprezie wszystkie przysługujące mu z tytułu umowy o udział w imprezie uprawnienia tylko za zgodą Organizatora i nie później, niż na 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu, pod warunkiem, że osoba ta przejmie wszystkie wynikające z tej umowy obowiązki
 4. Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania turnusu w przypadku
  1. Wystąpienia okoliczności nadzwyczajnych
  2. Gdy minimalna wymagana do organizacji turnusu liczba 20 uczestników turnusu nie została osiągnięta, pod warunkiem, że uczestnik zostanie powiadomiony o tym fakcie przynajmniej na 20 dni przed rozpoczęciem turnusu.

W takich przypadkach Uczestnik otrzyma zwrot wpłaconej kwoty w całości.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Dom Wczasowy Halka w Kudowie Zdroju to świetnie zlokalizowany obiekt położony w części zdrojowej miasta, ok. 100 m od centrum i Parku Zdrojowego, przy cichej, spokojnej ulicy (ul.Słoneczna 7/9) w odległości 400 m od basenów miejskich, 400 m od kościoła.

Składa się z dwóch budynków hotelowych:

 • Halka I (28 pokoi, 52 miejsca noclegowe w pokojach 1, 2, 3 os.) 
 • Halka II (14 pokoi, 26 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2 os.)

oraz łącznika, w którym znajdują się: hol recepcyjny, sala konferencyjna/TV i zakład zabiegowy na parterze oraz kuchnia i jadalnia na pierwszym piętrze.

Pokoje 1,2,3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, czajnikami elektrycznymi i TV. Część pokoi po modernizacji i część z balkonami. Internet Wi-Fi na terenie całego ośrodka. Bezpłatny prywatny parking.

Opis miejscowości

Kudowa Zdrój to miasto uzdrowiskowe położone u podnóża Gór Stołowych w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia granicznego z Republiką Czeską. Położony w zielonej dolinie kurort posiada łagodny klimat i 8 źródeł cennych wód mineralnych.
Miasto kryje wiele urokliwych miejsc, które warto zobaczyć. Należy do nich zabytkowy Park Zdrojowy, założony w
XVIII w. na wzór ogrodów angielskich, z secesyjną Halą Spacerową, Pijalnią Wód czy najstarszym barokowym budynkiem sanatoryjnym „Zameczkiem”.

Odbywa się tu szereg imprez:

 • Festiwal Moniuszkowski
 • przegląd filmów Polsko-Czeskich
 • festyny folklorystyczne
  połączone z wypiekiem chleba
 • koncerty zdrojowe 4 razy w tygodniu
 • wycieczki krajoznawcze po Ziemi Kłodzkiej, do Pragi i Wiednia.

Kudowa-Zdrój stwarza wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Miłośnicy górskich wędrówek docenią fantastyczne
krajobrazy Gór Stołowych i dotrą do tak znanych miejsc jak Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki. Miasto i jego
okolice oplata gęsta sieć szlaków rowerowych, doskonale skomunikowanych z trasami po stronie czeskiej. Kudowa Zdrój jest miastem granicznym. Dlatego będąc tutaj warto wybrać się do Czech. W sąsiedzkim i partnerskim mieście
Nachod zwiedzimy majestatyczny zamek, zabytkowy rynek czy tradycyjny browar z wybornym piwem. Zaś w
odległości 140 km znajduje się magiczna Praga.
Miejsca i atrakcje w pobliżu Kudowy, które warto zobaczyć: Skansen budownictwa Ludowego w Pstrążnej, Kaplica
Czaszek w Kudowie-Czermnej, Ruchoma Szopka w Wambierzycach, Błędne Skały i Szczelinie Wielki – rezerwaty
przyrody w Parku Narodowym Gór Stołowych.

Najmłodszych zachwyci muzeum „Bajka” ze wspaniałymi kolekcjami zabawek, a także park linowy, park rozrywki czy „Capitalna Zabawa” – wielki kryty plac zabaw

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Jedna odpowiedź

 1. Turnus rehabilitacyjny 1-15 lipca w DW Halka grupa Prudniczanek ocenia bardzo pozytywnie. Miła i sprawna obsługa począwszy od
  Kierownika, poprzez rehabilitanta, całą załogę kuchni i jadalni, recepcję, skończywszy na paniach od porządków – za co składamy
  uznanie i podziękowanie. Mamy również nadzieję, że z tego obiektu jeszcze skorzystamy w przyszłości.
  Pozdrowienia dla DW Halka w Kudowie – ślą Prudniczanki.

Dodaj komentarz