Wypoczynek i zdrowie

Krynica Morska: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Zefir”

REHABILITACJA NAD MORZEM w Sanatorium Zefir, 300 m od plaży w Krynicy Morskiej. Turnusy prowadzone całorocznie. Ceny od 1980 zł w sezonie wysokim do 2890 zł w sezonie wysokim  2021r za turnus czternastodniowy z 3 zabiegami dziennie.

2021r – Cennik 14 dniowych turnusów rehabilitacyjnych

Możliwość dofinansowania z PFRON.

 • Dziecko do lat 3 – bez świadczeń: opłata stała 500 zł za 14 dni
 • Dziecko do lat 7: – 75 % kosztu turnusu
 • Dopłata do pokoju 1 os. 50-80,-zł. za dobę w zależności od terminu turnusu
 • Miejsce parkingowe płatne cały rok: 1 doba – 10 zł (nie ma zniżek dla posiadaczy grup inwalidzkich),
 • Wycieczki fakultatywne autokarowe
 • Opiekun nie korzystający z zabiegów rehabilitacyjnych – koszt turnusu niższy o 50 zł
 • noclegi i wyżywienie (śniadanie i kolacja – bufet szwedzki, obiady serwowane) – możliwe diety (niektóre dodatkowo płatne)
 • 3 zabiegi dziennie (z wyłączeniem sobót, niedziel, dnia przyjazdu i wyjazdu)
 • opieka rehabilitacyjna oraz całodobowa opieka medyczna
 • dwa wieczorki taneczne z poczęstunkiem

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata klimatyczna 2 zł/doba/os.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 16:00 (kolacja), a kończy się ostatniego dnia o godz.10:00 (śniadanie + suchy prowiant)

Wpis do rejestru OR: OR/22/13/20

Wpis do rejestru OD: OD/22/34/19

Schorzenia:

 wydzielanie wewnętrzne, z chorobą Alzheimera, z mukowiscydozą, z chorobą Parkinsona, wady genetyczne, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zespół Marfana (bez wózków), zespół Downa, z zespołem Predera-Williego, kobiety po mastektomii, hemofilia, krwiotwórcze, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, fenyloketonuria, autyzm, celiakia, cukrzyca, endokrynologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, reumatyczne, psychiczne, ruch, schorzenia kręgosłupa, przewlekłe zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, onkologiczne, padaczka, alergia

Zabiegi w cenie turnusu:

 • Masaże: masaż wibracyjny (aquavibron), masaż ręczny- częściowy ciała, masaż pneumatyczny- limfatyczny BOA, kończyn górnych i dolnych
 • Kinezyterapia: gimnastyka indywidualna – ćwiczenia czynne i bierne,
 • izometryczne, w odciążeniu UGUL, manualne, trening relaksacyjny, gimnastyka zbiorowa, korekcyjna- ćwiczenia przyrządowe, wyciąg lędźwiowy, Pętla Glissona
 • Hydroterapia: kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych,
 • Fizykoterapia: diadynamic, galwanizacja, jonoforeza, ultradźwięki, magnetronic, laseroterapia, elektrostymulacja, lampa BIO-V, sollux, inhalacje, prądy- Tensa, Traberta, Kotza, inferencyjne wg Nemeca, tonoliza, termotergia (okłady gorczycowe, parafango),) termożele zimne, krioterapia miejscowa , kąpiel sucha CO2

Zabiegi dodatkowo płatne:

kąpiel wirowa SPA całościowa łącznie z perełką,( wanna ORION), hydromasaż z pasem biodrowym, kąpiel wirowa SPA( wanna OCEAN), masaż ręczny całościowy.  

Płatne badania: Echo serca, próby wysiłkowe kardiologiczne, EKG z wydrukiem, USG Dopplera, treningi interwałowe, spirometria, poziom cukru

Zaliczka 250 zł/os. płatna w ciągu 14 dni od dnia rezerwacji.

Dopłata, pomniejszona o ewentualne dofinansowania PFRON, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym że:

 1. a) w razie rezygnacji z wyjazdu na więcej niż 30 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej jednak niż 50 zł od osoby
 2. b) w razie rezygnacji z wyjazdu na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator potrąci zaliczkę w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją.

W uzasadnionych przypadkach losowych, po okazaniu odpowiednich dokumentów, uczestnik może otrzymać częściowy lub całkowity zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Sanatorium „Zefir” położone jest w odległości 300 m od morza (ul. Żołnierzy 2), w malowniczej scenerii wąskiego pasa lądu, porośniętego mieszanym lasem, między otaczającymi go wodami Morza Bałtyckiego– z jednej strony, Zalewu Wiślanego – z drugiej.

Oferuje  zakwaterowanie w pokojach deluxe (z balkonami)  2-, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w TV, lodówkę, czajnik.

Do dyspozycji Gości:

 • kawiarnia
 • stołówka
 • sala dyskotekowa
 • teren na ognisko i grilla
 • miejsca parkingowe (płatne)
 • bezpłatny dostęp do Internetu
 • winda
 • siłownia plenerowa

Opis miejscowości

Krynica Morska jest najbardziej znanym kurortem położonym na Mierzei Wiślanej pomiędzy morzem i Zalewem Wiślanym. Posiada szeroką plażę z miłym dla stóp piaskiem, na której po burzy można znaleźć bursztyny.

Dużą atrakcją dla turystów jest w Krynicy nadmorska promenada i ścieżka rowerowa, które zostały niedawno wybudowane dzięki funduszom UE.

Inną atrakcją Krynicy Morskiej jest latarnia morska, działająca od 1895r, o wysokości wieży – 26,5 m i zasięgu światła 18 Mm.


Molo w Krynicy Morskiej znajduje się w centrum tej pięknej miejscowości od strony Zalewu Wiślanego.
To miejsce skąd wypływają statki pasażerskie do Tolkmicka, Fromborka, Elbląga oraz na rejsy wycieczkowe po Zalewie Wiślanym.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *