Wypoczynek i zdrowie

Kołobrzeg: Turnusy rehabilitacyjne w ośrodku wypoczynkowym „Dozamel”

Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania z PFRON w dzielnicy nadmorskiej Kołobrzegu, 150 m od morza. Turnusy prowadzone całorocznie, ceny w 2024r od 2380 zł w sezonie niskim (od stycznia do kwietnia oraz w listopadzie) przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.

2024r – Cennik 14 dniowych turnusów rehabilitacyjnych

Osoby nie posiadajace orzeczenia o stopniu niepełnosprawności moga skorzystać z pobytu
wypoczynkowego (bez zabiegów) lub pobytu z odnową biologiczną (3 zabiegi dziennie w dni robocze).

Możliwość dofinansowania z PFRON.

 • Dostawka:  200 zł taniej.
 • Parking: kilka miejsc parkingowych na terenie ośrodka  płatnych dodatkowo 25 zł /doba (konieczność rezerwacji miejsc),  dla osób korzystających z turnusu 300 zł/14 dni. W pobliżu ośrodka znajduje się ogólnodostępny parking niestrzeżony oraz strzeżony.
 • Masaż klasyczny jest zabiegiem dodatkowo płatnym.
 • Wypożyczalnia rowerów: 50 zł/cały dzień.
 • Sauna (w zależności od ilości osób) – od 15 zł/os/godzina.
 • Opłata za psa: 25 zł/doba (wybrane terminy, pokoje, do wcześniejszego ustalenia)
 • 14 noclegów
 • wyżywienie (śniadania i  kolacje  w formie  bufetu,  obiady  serwowane), diety do uzgodnienia
 • 2 wizyty lekarskie
 • 20 zabiegów w trakcie turnusu wg wskazań lekarza
 • wycieczka z przewodnikiem, impreza plenerowa (uzależniona od warunków atmosferycznych),
 • wieczorki taneczne
 • koncerty, biesiady

 

Opłata klimatyczna 6,2 zł/dobę/os – płatna na miejscu w ośrodku.

Doba hotelowa od 14:00 (od obiadu) do 10:00 (do śniadania)

 • Wpis do rejestru OR: OR/02/0006/22 ważny do 19.04.2025
 • Wpis do rejestru OD: OD/32/0034/22 ważny do 08.06.2025

Schorzenia:

 wady postawy, wady genetyczne, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ oddechowy, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, kobiety po mastektomii, mózgowe porażenie dziecięce, metaboliczne, autyzm, cukrzyca, neurologiczne, reumatyczne, ruch, schorzenia kręgosłupa

Zabiegi w cenie turnusu:

hydromasaż, kąpiel solankowa, kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych, masaż BOA, fotel masujący, aquvibron, okłady i fasony borowinowe, magnetoterapia, magnetostymulacja, prądy TENS, prądy interferencyjne, galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, ultradźwięki, laseroterapia, sollux, bioptron, inhalacje solankowe oraz lekowe, krioterapia miejscowa, gimnastyka indywidualna i grupowa, masaż klasyczny (płatny dodatkowo).

Zabiegi dodatkowo płatne:

Masaż klasyczny jest zabiegiem dodatkowo płatnym.

Zaliczka 200 zł za osobę płatna w ciągu 2 tygodni od dnia rezerwacji.

Dopłata, pomniejszona o ewentualne dofinansowanie PFRON, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

 1. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym że:

 

 1. a) w razie rezygnacji z wyjazdu na więcej niż 30 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej jednak niż 50 zł od osoby

 

 1. b) w razie rezygnacji z wyjazdu na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator potrąci zaliczkę w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją.

W uzasadnionych przypadkach losowych, po okazaniu odpowiednich dokumentów, uczestnik może otrzymać częściowy lub całkowity zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Ośrodek „Dozamel” położony jest w uzdrowiskowej części Kołobrzegu w sąsiedztwie amfiteatru (ul.Kościuszki 20). Plaża ok. 150 m.

Ośrodek składa się z kompleksu budynków. Pokoje 1, 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, TV.

Pokoje nie mają balkonów.

Opis miejscowości

Kołobrzeg to najbardziej znane uzdrowisko nadmorskie w Polsce, działa tu kilkadziesiąt sanatoriów. W mieście działa port handlowy, rybacki, jachtowy, wojenny oraz przystań pasażerska. W okresie od kwietnia do października z portu w Kołobrzegu wypływają pasażerskie rejsy turystyczne na wyspę Bornholm, a w okresie wakacyjnym także na wyspę Christianso.

W Kołobrzegu znajduje się najdłuższe w Polsce żelbetonowe molo liczące 220 m długości

Warto zobaczyć:

 • Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
 • Ratusz
 • Latarnia morska
 • Baszta Prochowa
 • Akademia Rycerska

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz