Wypoczynek i zdrowie

CIECHOCINEK: Turnusy lecznicze w sanatorium „Krystynka”

Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka” znane jest kuracjuszom od wielu lat. Walory klimatyczne Ciechocinka oraz zabytkowe tężnie stworzyły idealne warunki zarówno do leczenia, jak i do wypoczynku. W „Krystynce” znajduje się 66 pokoi (1-os, 2-os, typu studio i apartamentów), w tym 10 przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Turnus leczniczy 7 dniowy z pełnym wyżywieniem i zabiegami w 2021r  już od 931 zł/os.

2021 – turnusy lecznicze 7 dni

SEZON / POKÓJ pok 2 os. pokój 2 os. dla 1 os. apartament 2 -osobowy

Sezon Niski

02.01 - 30.04.2021

931
1131
1264
Sezon Średni
01.05 - 30.06.2021
1097
1297
1430
Sezon Wysoki
01.07 - 31.08.2021
1197
1397
1530
Sezon Średni
01.09 - 30.09.2021
1097
1297
1430
Sezon Niski
01.10 - 22.12.2021
931
1131
1264

Sanatorium posiada monitorowany i ogrodzony parking płatny (od 6 zł/doba).

W cenie pobytu 7-dniowego (rehabilitacyjno-wypoczynkowego):

 • nocleg zgodnie z wybraną opcją
 • całodzienne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje) – z możliwością wyboru diet
 • 3 zabiegi dziennie wg wskazań lekarza (za wyjątkiem dni przyjazdu i wyjazdu oraz niedziel i świąt)
 • konsultacje lekarskie
 • całodobowa opieka pielęgniarska
 • bezpłatny dostęp do Internetu

Opłata uzdrowiskowa – w 2020r – 4 zł dziennie zgodnie z uchwałą rady Miasta Ciechocinek

 

 • dzień przyjazdu, wyjazdu oraz niedziele i święta są dniami bez zabiegów
 • pobyt rozpoczyna się o godz. 12:30 a kończy o godz. 10:00
 • w turnusie 21 dniowym dodatkowy bonus w postaci jednego, dodatkowego zabiegu dziennie

 

Zaliczka 30% płatna w ciągu 3 dni roboczych od dnia otrzymania umowy, dopłata 70% na 30 dni przed turnusuem w BT Amitur. Faktury wystawia ośrodek.

W przypadku rezygnacji z rezerwacji:

 • do 30 dni przed przyjazdem – zwrot przedpłaty w wysokości 100%
 • 30 do 15 dni przed przyjazdem – zwrot przedpłaty w wysokości 50%
 • w terminie krótszym niż 14 dni – przedpłata nie jest zwracana.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,79% wartości imprezy w wariancie standard i 5,58% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Sanatorium „Krystynka” posiada 134 miejsca w 66 pokojach (1-os, 2-os, typu studio i apartamentach). Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, balkon, telewizor, radio, telefon, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, suszarkę do włosów, szlafroki, ręczniki i leżaki. Ośrodek posiada łóżeczka dla małych dzieci. Na miejscu wypożyczane są (odpłatnie) rowery i inny sprzęt sportowo-rekreacyjny.

Na terenie sanatorium znajduje się monitorowany parking.

Wielkość Sanatorium „Krystynka” została dobrana optymalnie dla stworzenia rodzinnej atmosfery, zachowania braku bezimienności Gości. Bogata baza zabiegowa dostosowana została do szerokiego spektrum leczenia. Sanatorium specjalizuje się w leczeniu: narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych, schorzeń geriatrycznych i laryngologicznych, rehabilitacji osób po udarach ze zmianami neurologicznymi, niedowładem kończyn, chorobami zwyrodnieniowymi i przemiany materii.

Medycyna uzdrowiskowa wykorzystuje do celów leczniczych:

 • naturalne tworzywa lecznicze – wody mineralne, gazy i peloidy
 • naturalne czynniki przyrodnicze, jak klimat, krajobraz, szata roślinna
 • różne formy pracy mięśniowej
 • czynniki fizyczne, jak światło, dźwięk, pole elektromagnetyczne i inne.

Cała baza zabiegowa znajduje się w budynku Sanatorium.

Baza zabiegowa:

 • światłolecznictwo
 • hydroterapia
 • balenoterapia
 • krioterapia
 • laseroterapia
 • elektrolecznictwo
 • magnetoterapia
 • inhalacje
 • masaż
 • kinezyterapia

Opis miejscowości

Ciechocinek to najbardziej znany polski kurort położony na nizinach, którego najcenniejszym bogactwem są solanki i wody siarczanowe. Uzdrowisko posiada unikalne walory przyrodolecznicze i bogatą przeszłość historyczną związaną z tradycjami przemysłu solnego. Jego osobliwością są unikalne, zbudowane z drewna tężnie solankowe, których działanie polega na wytwarzaniu dużej ilości ozonu i nasycaniu powietrza wilgocią. Dzięki temu mikroklimat wokół tężni przypomina klimat nadmorski, ze wszystkimi jego właściwościami leczniczymi i hartującymi. Ponadto roczna ilość opadów należy do najmniejszych w Polsce.

Ciechocinek słynie ze wspaniałych terenów zielonych, na które składają się między innymi parki uzdrowiskowe: Zdrojowy, Tężniowy, Sosnowy, zegar kwiatowy, dywany kwiatowe, liczne skwery, zieleńce i parki przy sanatoriach oraz szpalery drzew wzdłuż ciechocińskich ulic. Znajduje się tu szereg wartych zobaczenia obiektów, między innymi secesyjny, drewniany Teatr Letni, drewniana Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym, drewniana cerkiewka, zabytkowe budynki Łazienek, fontanny: Grzybek oraz Jaś i Małgosia.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *