Wypoczynek i zdrowie

BUKOWINA TATRZAŃSKA: Turnusy rehabilitacyjne w CWiR „RYSY”

GÓRSKI KLIMAT SPRZYJA ODNOWIE ORGANIZMU. Serdecznie zapraszamy w 2021r do BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ na turnusy rehabilitacyjne prowadzone w Centrum Wypoczynku i Rekreacji „RYSY„. Dwutygodniowe pobyty z zabiegami i programem kulturalno-oświatowym w cenie od 1890 zł/os (w sezonie niskim, zakwaterowanie w pok 2 os. standard).

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Ceny dla uczestnika turnusu i opiekuna z zabiegami.

 • DIETY: dla uczestnika z dietą bezglutenową oraz cukrzycą insulinozależną ( 5 posiłków), wegetariańską – 250 zł/os dopłaty do ceny turnusu
 • ZWIERZĘTA: w hotelu mogą przebywać tylko zwierzęta domowe (psy nieagresywne i koty). Koszt pobytu każdego zwierzęcia w hotelu wynosi 35 zł za dobę.
 • zakwaterowanie w pokojach zgodnie z wykupionym standardem
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie – serwowane), domowe posiłki z nutą góralskiej tradycji
 • podstawową opiekę medyczną (badanie lekarskie wstępne i końcowe)
 • opieka pielęgniarska ( w ciągu dnia)
 • interwencyjna opieka lekarska
 • 2 zabiegi dziennie według wskazań przez lekarza ( w dni robocze, z pominięciem świąt i dni ustawowo wolnych) – również dla opiekuna ( bez masażu klasycznego)
 • program zajęć KO: wycieczka, grill, kolacja regionalna z kapelą góralską i degustacją serów podhalańskich, dyskoteki z DJ
 • bezpłatny parking

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata miejscowa (taksa klimatyczna) – pobierana w Ośrodku zgodnie z cennikiem Urzędu Gminy Bukowina Tatrzańska: 1,3 zł/os/doba.

Organizowane są wycieczki fakultatywne (Spływ Dunajcem, Słowacja, Objazdowa wycieczka po Podhalu).

Wpis do rejestru OR: OR/12/0009/19 ważny do: 24.04.2022

Wpis do rejestru OD: OD/12/0003/18 ważny do: 07.02.2021

Schorzenia:

wydzielanie wewnętrzne, wady postawy, upośledzenie umysłowe, słuch, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zespół Downa, zaburzenia depresyjne, z zespołem Predera-Williego, zaburzenia głosu i mowy, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, zaburzenia psycho-organiczne, skolioza, kobiety po mastektomii, krwiotwórcze, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, cukrzyca, dermatologiczne, neurologiczne, reumatyczne, psychiczne, ruch, ruch z wózkami, schorzenia kręgosłupa, przewlekłe zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, padaczka, alergia

Zabiegi:

hydromasaż, kąpiel perełkowa, materac masująco-relaksacyjny, fotel masujący, magnetoterapia, lampa rehabilitacyjna, laser, masaż klasyczny, krioterapia punktowa, masaż uciskowy BOA, elektroterapia, ultradźwięki, basen ( pływanie lub gimnastyka w basenie), ćwiczenia ogólnousprawniające ( siłownia)

Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się w godzinach popołudniowych.

 

 

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% ceny turnusu w terminie 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz dopłaca na 30 dni przed turnusem.

Zadatek jest bezzwrotny. W szczególnych wypadkach (sprawy losowe) możliwa jest zmiana terminu wyjazdu. W przypadku wcześniejszego wyjazdu z wczasów  hotel nie zwraca za usługi niewykorzystane podczas pobytu Klienta, niezależnie od przyczyn  ich niewykorzystania. Podstawa prawna „Ustawa o turystyce” z dn. 4.12.1997 r. oraz art.394 kodeksu cywilnego.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Rysy to obiekt hotelowy z najpiękniejszym widokiem na całą panoramę Tatr, położony w malowniczej części Bukowiny Tatrzańskiej na tzw: ” Wysokim Wierchu” (ul. Leśna 20). 

Obiekt dysponuje 160 miejscami noclegowymi w pokojach 1 i 2- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w sprzęt RTV, telefon. Pokoje od strony południowej posiadają balkony.

W budynku jest winda. Na terenie ośrodka basen kryty i sauna. Basen ma wymiary: 8 / 13 metrów Głębokość od 60 cm do 180 cm Temperatura wody: około 30 C. Korzystanie z obiektu w tygodniu: 13:00 – 21:00
Sobota i niedziela: 9:00 – 21:00

Do dyspozycji bezpłatny parking.

Z  tarasu i z balkonów rozpościera się widok na  przepiękną panoramę majestatycznych Tatr.

Opis miejscowości

Bukowina Tatrzańska jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce, słynąca z gór, wody i śniegu. Idealne miejsce dla osób spragnionych wypoczynku, jak również wszelakich aktywności. Bliskość Tatr, Gorców i Pienin powoduje, że Bukowina jest doskonałym miejscem wypadowym na górskie wędrówki, a geotermalne wody występujące na Podtatrzu dają możliwość pełnego relaksu w trzech tego typu nowoczesnych ośrodkach – w najbliższej odległości od naszego obiektu (1 km), znajduje się Terma Bukovina.

Zimą długo zalegająca pokrywa śnieżna i sprzyjający, górski klimat są zdecydowanie dobrym wyborem dla miłośników białego szaleństwa. W bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Rysy – naprzeciwko, znajdują się trzy wyciągi narciarskie, natomiast stacja Rusiń-Ski to zaledwie 5 km, a Kotelnica Białczańska – 9 km.

Z kolei prężnie działający Dom Ludowy w Bukowinie sprawia, że miejscowość jest organizatorem licznych imprez kulturalnych, dzięki którym bliżej można poznać tradycje i folklor Skalnego Podhala.

W okolicy jest sporo restauracji, stadnina konna, ścieżki spacerowe i rowerowe, oraz biura wycieczek jednodniowych, z którymi można udać się m.in.: na Spływ Dunajcem, czy Słowację.

Miejscowość jest idealną bazą do leczenia klimatyczno-ruchowego.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *