Wypoczynek i zdrowie

BUKOWINA TATRZAŃSKA: Turnusy rehabilitacyjne w CWiR „RYSY”

GÓRSKI KLIMAT SPRZYJA ODNOWIE ORGANIZMU. Serdecznie zapraszamy w 2023r do BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ na turnusy rehabilitacyjne prowadzone w Centrum Wypoczynku i Rekreacji „RYSY„. Dwutygodniowe pobyty z zabiegami i programem kulturalno-oświatowym w cenie od 2290 zł/os (w sezonie niskim, zakwaterowanie w pok 2 os. standard).

2023 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Ceny dla uczestnika turnusu i opiekuna z zabiegami.

 • DIETY: dla uczestnika z dietą bezglutenową oraz cukrzycą insulinozależną ( 5 posiłków), wegetariańską – 400 zł/os dopłaty do ceny turnusu
 • zakwaterowanie 14 dni
 • pełne wyżywienie od śniadania pierwszego dnia do kolacji w ostatnim dniu
 • dwa badania lekarskie na początek i na koniec turnusu
 • opiekę pielęgniarską
 • 20 zabiegów rehabilitacyjnych w ciągu 10 dni, zleconych przez lekarza z puli: basen (pływanie lub gimnastyka w wodzie), materac masująco-relaksacyjny, fotel masujący, magnetoterapia, lampa rehabilitacyjna, koloroterapia, siłownia, laser, masaż klasyczny, krioterapia punktowa, masaż uciskowy BOA siłownia, elektroterapia, ultradźwięki
 • program kulturalno – wycieczkowy (wycieczka z przewodnikiem, dyskoteka, kolacja regionalna z degustacją serów podhalańskich, spacery po okolicy)

Opłata miejscowa (taksa klimatyczna) – pobierana w Ośrodku zgodnie z cennikiem Urzędu Gminy Bukowina Tatrzańska: 1,3 zł/os/doba.

Wycieczki fakultatywne – Spływ Dunajcem, wycieczka na Słowację, wycieczka objazdowa po Podhalu – płatne dodatkowo.

Prosimy pamiętać o konieczności posiadania ważnego ORZECZENIA O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

ZABIEGI REHABILITACYJNE ODBYWAJĄ SIĘ W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH.

Organizowane są wycieczki fakultatywne (Spływ Dunajcem, Słowacja, Objazdowa wycieczka po Podhalu).

Wpis do rejestru OR: OR/12/0009/19 ważny do: 24.04.2022

Wpis do rejestru OD: OD/12/0012/21 ważny do: 25.03.2024

Schorzenia:

wydzielanie wewnętrzne, wady postawy, upośledzenie umysłowe, słuch, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zespół Downa, zaburzenia depresyjne, z zespołem Predera-Williego, zaburzenia głosu i mowy, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, zaburzenia psycho-organiczne, skolioza, kobiety po mastektomii, krwiotwórcze, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, cukrzyca, dermatologiczne, neurologiczne, reumatyczne, psychiczne, ruch, ruch z wózkami, schorzenia kręgosłupa, przewlekłe zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, padaczka, alergia

Zabiegi:

hydromasaż, kąpiel perełkowa, materac masująco-relaksacyjny, fotel masujący, magnetoterapia, lampa rehabilitacyjna, laser, masaż klasyczny, krioterapia punktowa, masaż uciskowy BOA, elektroterapia, ultradźwięki, basen ( pływanie lub gimnastyka w basenie), ćwiczenia ogólnousprawniające ( siłownia)

Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się w godzinach popołudniowych.

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% ceny turnusu w terminie 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz dopłaca na 30 dni przed turnusem.

Zadatek jest bezzwrotny. W szczególnych wypadkach (sprawy losowe) możliwa jest zmiana terminu wyjazdu. W przypadku wcześniejszego wyjazdu z wczasów  hotel nie zwraca za usługi niewykorzystane podczas pobytu Klienta, niezależnie od przyczyn  ich niewykorzystania. Podstawa prawna „Ustawa o turystyce” z dn. 4.12.1997 r. oraz art.394 kodeksu cywilnego.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Rysy to obiekt hotelowy z najpiękniejszym widokiem na całą panoramę Tatr, położony w malowniczej części Bukowiny Tatrzańskiej na tzw: ” Wysokim Wierchu” (ul. Leśna 20). 

Obiekt dysponuje 160 miejscami noclegowymi w pokojach 1 i 2- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażonych w sprzęt RTV, telefon. Pokoje od strony południowej posiadają balkony.

W budynku jest winda. Na terenie ośrodka basen kryty i sauna. Basen ma wymiary: 8 / 13 metrów Głębokość od 60 cm do 180 cm Temperatura wody: około 30 C. Korzystanie z obiektu w tygodniu: 13:00 – 21:00
Sobota i niedziela: 9:00 – 21:00

Do dyspozycji bezpłatny parking.

Z  tarasu i z balkonów rozpościera się widok na  przepiękną panoramę majestatycznych Tatr.

Opis miejscowości

Bukowina Tatrzańska jest jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce, słynąca z gór, wody i śniegu. Idealne miejsce dla osób spragnionych wypoczynku, jak również wszelakich aktywności. Bliskość Tatr, Gorców i Pienin powoduje, że Bukowina jest doskonałym miejscem wypadowym na górskie wędrówki, a geotermalne wody występujące na Podtatrzu dają możliwość pełnego relaksu w trzech tego typu nowoczesnych ośrodkach – w najbliższej odległości od naszego obiektu (1 km), znajduje się Terma Bukovina.

Zimą długo zalegająca pokrywa śnieżna i sprzyjający, górski klimat są zdecydowanie dobrym wyborem dla miłośników białego szaleństwa. W bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Rysy – naprzeciwko, znajdują się trzy wyciągi narciarskie, natomiast stacja Rusiń-Ski to zaledwie 5 km, a Kotelnica Białczańska – 9 km.

Z kolei prężnie działający Dom Ludowy w Bukowinie sprawia, że miejscowość jest organizatorem licznych imprez kulturalnych, dzięki którym bliżej można poznać tradycje i folklor Skalnego Podhala.

W okolicy jest sporo restauracji, stadnina konna, ścieżki spacerowe i rowerowe, oraz biura wycieczek jednodniowych, z którymi można udać się m.in.: na Spływ Dunajcem, czy Słowację.

Miejscowość jest idealną bazą do leczenia klimatyczno-ruchowego.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz