Wypoczynek i zdrowie

ZAKOPANE: Turnusy rehabilitacyjne w Pensjonacie „Halny”

Pensjonat Halny, rewelacyjnie położony w samym centrum Zakopanego zaprasza na turnusy rehabilitacyjne przez cały rok. Ceny dwutygodniowego turnusu od 1720 zł w sezonie niskim do 2490 zł/os. w szczycie sezonu, przy zakwaterowaniu w pok. 2os. Możliwość wykorzystania dofinansowania z PFRON.

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Osoby nie posiadajace orzeczenia o stopniu niepełnosprawności moga skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT.

 • zniżka dla opiekunów nie korzystających z zabiegów 250 zł. 
 • dzieci do lat 3, jeżeli nie korzystają ze świadczeń i osobnego łóżka – bezpłatnie.
 • zniżka dla dzieci 3-14 lat z ½ wyżywienia, nie korzystających z zabiegów – 250 zł
 • dodatkowy pakiet 10 zabiegów: 160 zł
 • opłata za psy/koty:  25 zł/doba.
 • 14 noclegów w pok. 2,3,4 os.
 • 3 posiłki dzienne z uwzględnieniem diet, śniadania typu bufet.
 • 20 zabiegów zleconych przez lekarza. Interwencyjna opieka pielęgniarska i lekarska
 • wieczorek powitalny z muzyką mechaniczną i słodkim poczęstunkiem,
 • kolacja przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, góralskim smalcem, ogórkami kiszonymi i herbatą
 • kolacja regionalna przy świecach, multimedialne prezentacje z regionu
 • wycieczka objazdowa po Zakopanem, piesze zwiedzanie atrakcji Zakopanego z opiekunem.

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata klimatyczna płatna na miejscu w ośrodku – w 2021r – 2 zł/os./dobę. Brak zniżek dla dzieci i młodzieży i osób niepełnosprawnych.

 • Turnus rozpoczyna się obiadem i kończy śniadaniem.
 • Elastyczne godziny posiłków.
 • Wpis do rejestru OR: OR/10/0003/19
 • Wpis do rejestru OD: OD/12/0003/21 ważny do 29.01.2024

 

Schorzenia:

wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, wydzielanie wewnętrzne, wady postawy, z mukowiscydozą, wady genetyczne, upośledzenie umysłowe, układ immunologiczny, słuch, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, z otyłością, złego wchłaniania, zespół Marfana (bez wózków), zespół Downa, zaburzenia depresyjne, z zespołem Predera-Williego, zaburzenia głosu i mowy, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, zaburzenia psycho-organiczne, stwardnienie rozsiane, skolioza, kobiety po mastektomii, jakający się, hemofilia, krwiotwórcze, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, metaboliczne, fenyloketonuria, całościowe zaburzenia rozwojowe, autyzm, celiakia, cukrzyca, endokrynologiczne, dermatologiczne, mukopolisacharydoza, neurologiczne, rozszczep wargi i podniebienia, reumatyczne, psychiczne, ruch, schorzenia skóry, schorzenia kręgosłupa, przewlekłe zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, onkologiczne, niedoczynność tarczycy, osoby po laryngektomii, przemiana materii, padaczka, alergia

Zabiegi w cenie turnusu:

inhalacje, masaż na fotelu i łóżku wodnym MEDI JET, masaż limfatyczny,  sauna fińska, platforma wibracyjna, laseroterapia: sonda punktowa, praca ciągła, elektroterapia: prady diadynamiczne, interferencyjne, galwaniczne, tens, tonoliza, terapia ultradźwiękowa, jonoforeza, ciepłolecznictwo: okłady z plastrów borowinowych, krioterapia miejscowa (termożel), światłolecznictwo, sala treningowa: bieznia, rowerek, kinezyterapia

Zabiegi dodatkowo płatne:

masaż klasyczny, modelujący sylwetkę,  sportowy.

Zaliczka 200 zł/os. płatna w ciągu 14 dni od dnia rezerwacji.

Dopłata, pomniejszona o ewentualne dofinansowania PFRON, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

 1. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym że:
  1. w razie rezygnacji z wyjazdu na więcej niż 30 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej jednak niż 50 zł od osoby
  2. w razie rezygnacji z wyjazdu na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator potrąci zaliczkę w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją.

W uzasadnionych przypadkach losowych, po okazaniu odpowiednich dokumentów, uczestnik może otrzymać częściowy lub całkowity zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Pensjonat „Halny” to rewelacyjnie położony Ośrodek w centrum Zakopanego na Równi Krupowiej (ul. Sienkiewicza 6A).

Składa się z kompleksu dwóch budynków w parkowym otoczeniu (ławki, stoliki pod parasolami, miejsce na grillowanie, ognisko) z pięknym widokiem na panoramę Tatr.

Do Krupówek tylko 5 minut spacerem, do stacji PKP i PKS tylko 200 m.

Pokoje 1, 2, 3, 4-osobowe z łazienkami, ręcznikami, czajnikami elektrycznymi, płaskimi TV.

Do dyspozycji Gości:

 • bilard, ping pong, piłkarzyki, rzutki, sauna.
 • dla dzieci: plac zabaw, trampolina, sala zabaw, animacje w okresie letnim i feryjnym
 • bezpłatny, zamykany parking

 

Pensjonat Halny posiada wieloletnie doświadczenie w przyjmowaniu turnusów rehabilitacyjnych dla dorosłych i dzieci.  Uczestnicy w czasie pobytu mają  zapewnioną doraźną opiekę lekarską oraz zabiegi wykonywane przez wykwalifikowany personel. Nasi Goście doceniają atrakcyjny plan pobytu dostosowany do aktywności i zainteresowań grupy (wycieczki kulturoznawcze, spacery po Zakopanem i w Tatry, ogniska, zajęcia manualne i relaksacyjne, imprezy integracyjne). Turnusem opiekuje się Kierownik Rehabilitacji, pełniący rolę koordynatora grupy.

Opis miejscowości

Stolica Tatr – tętni życiem o każdej porze roku. Tu zawsze jest co robić. Zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu zapraszają liczne, przepiękne górskie szlaki a wieczorami kuszą niezliczone knajpki i imprezy na wolnym powietrzu.

ZAKOPANE: to miasto powiatowe w województwie małopolskim leżącym u podnóża Tatr, nieopodal granicy ze Słowacją. Urokliwe miejsce wypoczynku, przepiękne, malownicze dolinki tatrzańskie, urokliwe, górskie jeziora i szczyty, groźnie spoglądające z góry. Na północy miejscowości znajduje się Gubałówka zaś na południu nad miastem góruje Giewont, symbol Tatr i Zakopanego, słynny śpiący rycerz dobrze widoczny z wielu miejsc w mieście.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *