Wypoczynek i zdrowie

ZAKOPANE: Turnusy rehabilitacyjne w Pensjonacie „Halny”

Pensjonat Halny, rewelacyjnie położony w samym centrum Zakopanego zaprasza na turnusy rehabilitacyjne przez cały rok. Ceny dwutygodniowego turnusu w 2024r od 2850 zł w sezonie niskim do 3650 zł/os. w szczycie sezonu, przy zakwaterowaniu w pok. 2os. Możliwość wykorzystania dofinansowania z PFRON.

Osoby nie posiadajace orzeczenia o stopniu niepełnosprawności moga skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT.

2024 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

 • zniżka dla opiekunów nie korzystających z zabiegów 250 zł. 
 • dzieci do lat 3, jeżeli nie korzystają ze świadczeń i osobnego łóżka – 40 zł/doba.
 • dodatkowy pakiet 10 zabiegów: 250 zł
 • opłata za psy/koty:  45 zł/doba.
 • dopłata do większego pokoju: 350 zł
 • dopłata do diety bezglutenowej: 15 zł/posiłek
 • 14 noclegów w pok. 2,3,4 os.
 • 3 posiłki dzienne z uwzględnieniem diet, śniadania typu bufet. Turnus rozpoczyna się obiadem i kończy śniadaniem.
 • 20 zabiegów zleconych przez lekarza. Interwencyjna opieka pielęgniarska i lekarska
 • badanie lekarskie wstępne i końcowe
 • wieczorek powitalny z muzyką mechaniczną i słodkim poczęstunkiem,
 • kolacja przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, góralskim smalcem, ogórkami kiszonymi i herbatą
 • kolacja regionalna przy świecach, multimedialne prezentacje z regionu
 • wycieczka objazdowa po Zakopanem, piesze zwiedzanie atrakcji Zakopanego z opiekunem.

Do dyspozycji Gości bezpłatnie : bilard, ping pong, piłkarzyki, rzutki, sauna.

Dla dzieci: plac zabaw, trampolina, sala zabaw, animacje w okresie letnim i feryjnym

Bezpłatny parking.

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata klimatyczna płatna na miejscu w ośrodku – 2 zł/os./dobę (w 2023r).  Brak zniżek dla dzieci i młodzieży i osób niepełnosprawnych.

Brak wymaganych dokumentów tj. orzeczenia + opinii o stanie zdrowia lub skierowania na turnus, będą skutkować dopłatą
500zł i brakiem zabiegów. Dokumentacja uprawniająca do pobytów wymagana jest w momencie podpisania umowy.

Osoby bez orzeczenia o niepełnosprawności nie będące opiekunami dopłacają podatek VAT 8% i nie mają zabiegów

 • Turnus rozpoczyna się obiadem i kończy śniadaniem.
 • Elastyczne godziny posiłków.
 • Wpis do rejestru OR: OR/10/0003/19
 • Wpis do rejestru OD: OD/12/0003/21 ważny do 29.01.2024

Schorzenia:

wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, wydzielanie wewnętrzne, wady postawy, z mukowiscydozą, wady genetyczne, upośledzenie umysłowe, układ immunologiczny, słuch, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, z otyłością, złego wchłaniania, zespół Marfana (bez wózków), zespół Downa, zaburzenia depresyjne, z zespołem Predera-Williego, zaburzenia głosu i mowy, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, zaburzenia psycho-organiczne, stwardnienie rozsiane, skolioza, kobiety po mastektomii, jakający się, hemofilia, krwiotwórcze, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, metaboliczne, fenyloketonuria, całościowe zaburzenia rozwojowe, autyzm, celiakia, cukrzyca, endokrynologiczne, dermatologiczne, mukopolisacharydoza, neurologiczne, rozszczep wargi i podniebienia, reumatyczne, psychiczne, ruch, schorzenia skóry, schorzenia kręgosłupa, przewlekłe zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, onkologiczne, niedoczynność tarczycy, osoby po laryngektomii, przemiana materii, padaczka, alergia

Zabiegi w cenie turnusu:

inhalacje, masaż na fotelu i łóżku wodnym MEDI JET, masaż limfatyczny,  sauna fińska, platforma wibracyjna, laseroterapia: sonda punktowa, praca ciągła, elektroterapia: prady diadynamiczne, interferencyjne, galwaniczne, tens, tonoliza, terapia ultradźwiękowa, jonoforeza, ciepłolecznictwo: okłady z plastrów borowinowych, krioterapia miejscowa (termożel), światłolecznictwo, sala treningowa: bieznia, rowerek, kinezyterapia

Zabiegi dodatkowo płatne:

masaż klasyczny, modelujący sylwetkę,  sportowy.

Zaliczka 200 zł/os. płatna w ciągu 14 dni od dnia rezerwacji.

Dopłata, pomniejszona o ewentualne dofinansowania PFRON, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

 1. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym że:
  1. w razie rezygnacji z wyjazdu na więcej niż 30 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej jednak niż 50 zł od osoby
  2. w razie rezygnacji z wyjazdu na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator potrąci zaliczkę w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją.

W uzasadnionych przypadkach losowych, po okazaniu odpowiednich dokumentów, uczestnik może otrzymać częściowy lub całkowity zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Pensjonat „Halny” to rewelacyjnie położony Ośrodek w centrum Zakopanego na Równi Krupowiej (ul. Sienkiewicza 6A).

Składa się z kompleksu dwóch budynków w parkowym otoczeniu (ławki, stoliki pod parasolami, miejsce na grillowanie, ognisko) z pięknym widokiem na panoramę Tatr.

Do Krupówek tylko 5 minut spacerem, do stacji PKP i PKS tylko 200 m.

Pokoje 1, 2, 3, 4-osobowe z łazienkami, ręcznikami, czajnikami elektrycznymi, płaskimi TV.

Do dyspozycji Gości:

 • bilard, ping pong, piłkarzyki, rzutki, sauna.
 • dla dzieci: plac zabaw, trampolina, sala zabaw, animacje w okresie letnim i feryjnym
 • bezpłatny, zamykany parking

 

Pensjonat Halny posiada wieloletnie doświadczenie w przyjmowaniu turnusów rehabilitacyjnych dla dorosłych i dzieci.  Uczestnicy w czasie pobytu mają  zapewnioną doraźną opiekę lekarską oraz zabiegi wykonywane przez wykwalifikowany personel. Nasi Goście doceniają atrakcyjny plan pobytu dostosowany do aktywności i zainteresowań grupy (wycieczki kulturoznawcze, spacery po Zakopanem i w Tatry, ogniska, zajęcia manualne i relaksacyjne, imprezy integracyjne). Turnusem opiekuje się Kierownik Rehabilitacji, pełniący rolę koordynatora grupy.

Opis miejscowości

Stolica Tatr – tętni życiem o każdej porze roku. Tu zawsze jest co robić. Zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu zapraszają liczne, przepiękne górskie szlaki a wieczorami kuszą niezliczone knajpki i imprezy na wolnym powietrzu.

ZAKOPANE: to miasto powiatowe w województwie małopolskim leżącym u podnóża Tatr, nieopodal granicy ze Słowacją. Urokliwe miejsce wypoczynku, przepiękne, malownicze dolinki tatrzańskie, urokliwe, górskie jeziora i szczyty, groźnie spoglądające z góry. Na północy miejscowości znajduje się Gubałówka zaś na południu nad miastem góruje Giewont, symbol Tatr i Zakopanego, słynny śpiący rycerz dobrze widoczny z wielu miejsc w mieście.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz