Wypoczynek i zdrowie

Stegna: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Fala”

BASEN KRYTY 25m + BASEN TERMALNY 25M + TĘŻNIE SOLANKOWE. Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w Sanatorium „Fala” z basenem i bogatym zapleczem rehabilitacyjnym położonym w odległości 1000 m od morza. Ceny dwutygodniowego turnusu od 1540 zł w sezonie niskim do 2390 zł w sezonie wysokim za osobę w pokoju 2os. 

2021r – Cennik 14 dniowych turnusów rehabilitacyjnych

Możliwość dofinansowania z PFRON.

 • Dopłata do pokoju 1 osobowego:
  • 80 zł/dobę w miesiącach Maj-wrzesień
  • 50 zł/dobę w pozostałych miesiącach
 • Dziecko do lat 3- bez świadczeń, opłata stała 500 zł za 14 dni  
 • Dziecko do lat 7 – 75 % kosztu turnusu ,
 • Parking 10 zł za dobę. Brak zniżek dla osób z inwalidzką kartą parkingową.
 • Zabiegi wykonywane wyłącznie odpłatne: masaż ręczny całościowy, hydromasaż z pasem biodrowym, bicze szkockie, kąpiel wirowa SPA (wanna OCEAN) , kąpiel wirowa SPA całościowa łącznie z perełką  (wanna ORION), KRIOKOMORA,  ESWT terapia zogniskowana falą uderzeniową (1 punkt)  ARTROMOT-K1- ćwiczenia kończyny górnej lub dolnej  Bieżnia antygrawitacyjna ALTER-G,
 • echo serca, próby wysiłkowe kardiologiczne, EKG z wydrukiem,  USG Dopplera,
 • treningi interwałowe,
 • spirometria,
 • poziom cukru,
 • basen termalny zewnętrzny,
 • sauna fińska, łaźnia parowa, sauna infrared.   
 • noclegi i wyżywienie (śniadanie i kolacja – bufet szwedzki, obiady serwowane), możliwe diety – niektóre dodatkowo płatne
 • 3 zabiegi dziennie (w dni robocze)
 • opieka rehabilitacyjna oraz całodobowa opieka medyczna i pielęgniarska
 • karnet na 10 godz. basenu (w dni robocze)
 • 2 wieczorki taneczne z poczęstunkiem
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata klimatyczna według stawek Gminy Stegna (1,5 zł/dobę/os.

Wpis do rejestru OR: OR/22/12/20

Wpis do rejestru OD: OD/22/37/19

ZABIEGIwg wskazań lekarza :

 Masaże: masaż wibracyjny (aquavibron), fotele masażu, masaż ręczny – częściowy ciała, masaż pneumatyczny- limfatyczny BOA – do kończyn górnych

Kinezyterapia: gimnastyka indywidualna – ćwiczenia czynne i bierne, izometryczne, w odciążeniu UGUL, manualne, gimnastyka zbiorowa odcinka lędźwiowo – krzyżowego, szyjnego i kończyn dolnych, ćwiczenia przyrządowe, wyciąg lędźwiowy, Pętla Glissona

Hydroterapia: hydromasaż – jacuzzi , kąpiel perełkowa, kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych

Fizykoterapia: diadynamic, galwanizacja, jonoforeza, ultradźwięki, magnetronic, laseroterapia, elektrostymulacja, lampa BIO-V, sollux, inhalacje, prądy- Tensa, Traberta, Kotza, inferencyjne wg Nemeca, tonoliza, termoterapia (parafango), krioterapia miejscowa, kąpiel sucha CO2

Schorzenia:

wydzielanie wewnętrzne, wzrok, z mukowiscydozą, upośledzenie umysłowe, słuch, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zespół Marfana (bez wózków), zespół Downa, zaburzenia depresyjne, z zespołem Predera-Williego, zaburzenia głosu i mowy, zaburzenia nerwicowe, kobiety po mastektomii, krwiotwórcze, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, fenyloketonuria, autyzm, celiakia, cukrzyca, endokrynologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, reumatyczne, psychiczne, ruch, ruch z wózkami, schorzenia skóry, schorzenia kręgosłupa, przewlekłe zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, onkologiczne, niedoczynność tarczycy, padaczka, alergia

Zaliczka 200 zł/os. płatna w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Dopłata na 14 dni przed terminem turnusu.

W przypadku rezygnacji z pobytu zadatek nie podlega zwrotowi. W sytuacjach losowych zadatek może zostać wykorzystany w innym terminie w miarę dostępności miejsc w obiekcie.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Sanatorium FALA położone jest na skraju lasu w odległości 1000 m od morza (ul. Grunwaldzka 20). Bliskość lasu oraz rozległy, ładnie zagospodarowany zielony teren wokół sanatorium sprzyja czynnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Oferuje zakwaterowanie  w 2 budynkach trzykondygnacyjnych (z windą) w komfortowych 2-, 3-osobowych pokojach, z pełnym węzłem sanitarnym, z balkonami, lodówką, czajnikiem, telefonem i TV.

Do dyspozycji Gości:

 • kryty basen całoroczny (o długości 25m), z częścią płytka dla dzieci i młodzieży oraz trzema torami do pływania wyczynowego
 • saunarium: łaźnia parowa, sauna fińska, sauna infrared,
 • rekreacyjny zewnętrzny basen (25 m kw) z podgrzewaną wodą (35-37OC),
 • jacuzzi solankowe. (solanka ciechocińska)
 • tężnie solankowe z tarasem widokowym. Naturalna solanka spływająca po gałęziach tarniny wytwarza areozol , który wzbogaca powietrze w jód, wapń, magnez i szereg innych dobroczynnych dla organizmu mikroelementów. Solanka spłwająca po gałęziach tarniny to woda chlorowo-sodowa, jodkowa z ujęć wody w Ciechocinku.
 • siłownia plenerowa
 • oraz kawiarnia, sala dyskotekowa, teren na ognisko i grilla, parking (płatny), windy, bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi,

 

Sanatorium przystosowane jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Posiada windy i podjazdy dla osób niepełnosprawnych.

 

Opis miejscowości

STEGNA należy do najpiękniejszych miejscowości leżących na Żuławach, w rejonie na Mierzei Wiślanej. Złocona słońcem plaża, nasycone jodem powietrze i duże obszary leśne to atuty Stegny.

Plaża w Stegnie jest wyjątkowo długa, bo ma aż 14 km i dość szeroka, bo liczy 30 metrów. Do pływania wyznaczone zostało strzeżone kąpielisko o długości 400 metrów. Aby dostać się na plażę skorzystać należy z jednego z czterech wejść, prowadzi do nich bardzo ładna ścieżka przez las i wydmy.

We wsi znajduje się też przystań morska dla rybaków.

Żuławska Kolej Dojazdowa kursuje codziennie w sezonie letnim. Jedna ze stacji znajduje się właśnie w Stegnie. Można stamtąd odbyć wycieczkę odkrytymi wagonikami wąskotorówki do Nowego Dworu Gdańskiego, Sztutowa lub Mikoszewa, gdzie można zobaczyć Wisłę wpadającą do morza.

Wzdłuż morza prowadzi urokliwy Bulwar Radiowej Jedynki  popularne miejsce spacerów. Znajdują się na nim ławeczki noszące nazwy popularnych programów emitowanych na antenie radiowej Jedynki.

Położenie Stegny  w stosunkowo bliskim sąsiedztwie Trójmiasta, Elbląga i Malborka umożliwia  łatwe dotarcie do największych atrakcji Pomorza na jednodniowe wycieczki połączone ze zwiedzaniem.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *