Wypoczynek i zdrowie

IWONICZ ZDRÓJ – „Amelia”: wczasy dla seniora w Beskidzie Niskim

Wczasy w pięknym zakątku kraju – Beskidzie Niskim, w Pensjonacie AMELIA** w Iwoniczu Zdroju. Dobry standard zakwaterowania. Do wyboru dwa lub 3 posiłki. Możliwość diety bezglutenowej i makrobiotycznej. 7, 10 lub 13 dni. Cena 7-dniowego turnusu (6 noclegów) w 2021 r – od 619 zł/os. przy zakwaterowaniu w pokoju 2 os, w sezonie niskim, z HB. W 2022 r – od 659 zł/os. przy zakwaterowaniu w sezonie niskim, z HB.

2021r – CENY TURNUSÓW w sezonie B:  01.10-20.12.2021

HB – 2 posiłki dziennie; FB – 3 posiłki dziennie

Pokój Pakiet 7 dni (6 noclegów) Pakiet 10 dni (9 noclegów) Pakiet 14 dni (13 noclegów)
Pokój 1-osobowy STANDARD

869 zł z HB; 999 zł z FB

1269 zł z HB; 1459 zł z FB
1789 z HB; 2059 zł z FB
Pokój 1-osobowy DELUXE

969 zł z HB; 1099 zł z FB

1419 zł z HB; 1619 zł z FB
2009 zł z HB; 2279 zł z FB
Pokój 2-osobowy DELUXE KING i pokój 2-osobowy typu TWIN

619 zł z HB; 749 zł z FB

899 zł z HB; 1099 zł z FB

1269 zł z HB; 1549 zł z FB

Pokój 3-osobowy STANDARD

569 zł z HB; 699 zł z FB

829 zł z HB; 1019 zł z FB
1169 zł z HB; 1449 zł z FB
Apartament 2-4 os*
829 zł z HB; 959 zł z FB
1209 zł z HB; 1399 zł z FB
1709 zł z HB; 1979 zł z FB
Pokój 1 os BUDGET
519 zł z HB; 649 zł z FB
769 ł z HB; 959 zł z FB
1079 zł z HB; 1349 zł z FB
* 2 osoby w cenie cennikowej, każda następna osoba: • 7 dni: HB - 619 zł, FB - 749 zł • 10 dni: HB - 899 zł, FB - 1099 zł • 14 dni: HB - 1269 zł, FB - 1549 zł
Pokój 1 osobowy typu "BUDGET" - pokój EKONOMICZNY na 1-2 noce, powierzchnia 6m2 z łazienką (prysznic), zlokalizowany na 3 p. bez balkonu, budynek bez windy.
 • Możliwość przejścia na dietę makrobiotyczną: +20 zł / dzień
 • Możliwość przejścia na dietę bezglutenową: +40 zł/ dzień
 • zwierzęta – od 35 zł/doba (w zależności od wielkości)

 

Dodatkowo proponowane odpłatnie:

 • spacer po zakątkach Iwonicza Zdroju w przewodnikiem, wyjścia na wieczorki taneczne
 • wyjścia na wieczorki taneczne
 • wycieczki organizowane przez miejscowe biuro turystyczne
 • kolacje grillowe w wiacie obok Pensjonatu.

WYPOCZYNEK DLA SENIORÓW (od 55 lat):

Cena pakietu obejmuje:

 • noclegi w pokoju z pełnym węzłem sanitarnym oraz urządzeniami multimedialnymi
 • śniadania w formie obfitego bufety szwedzkiego*
 • obiady lub obiadokolacje (w zależności od wybranej wersji) serwowane
 • deser oraz kawa i herbata do każdego obiadu/obiadokolacji
 • kolacje w formie obfitego bufety szwedzkiego – w zależności od wybranej wersji*
 • zabiegi haloterapii w Jaskini Solnej (ilość wejść zależy od wybranego pakietu)
 • saunę (ilość wejść zależy od wybranego pakietu),
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia leżaków oraz kijków do Nordic Walking
 • bezpłatny parking oraz Wi-Fi na terenie całego Pensjonatu,

* przy minimum 10 osobach, w przeciwnym razie posiłki są serwowane w postaci zestawów.

 • opłata klimatyczna płatna na miejscu w recepcji – 4,2 zł/os/doba (w 2021r)
 • kosmetyki naturalne z Iwonicza Zdroju – wg cennika detalicznego
 • masaże, zabiegi lecznicze oraz Spa

Doba hotelowa od 14:00 do 11:00. Turnusy rozpoczynają się kolacją w dniu przyjazdu (ok. 17:30) i kończą śniadaniem o godz. 08:00.

Pensjonat nie posiada ogrodzonego i zamykanego parkingu. Samochody można trzymać na ulicy naprzeciwko pensjonatu. Miejsce to jest obserwowane z recepcji pensjonatu (monitoring).

 • Aby zarezerwować wczasy konieczna jest wpłata zadatku (30%) w ciągu 3 dni roboczych od dnia rezerwacji.
 • Dopłata w Biurze na 2 tygodnie przed terminem turnusu lub recepcji, pierwszego dnia turnusu – gotówką lub kartą płatniczą. W przypadku, gdy Klient potrzebuje fakturę, dopłata powinna wpłynąć przelewem na konto Biura (inaczej faktura będzie w 2 częściach, osobno na zaliczkę i osobno na dopłatę).

Warunki anulowania/zmian rezerwacji dokonanych:

 1. a) w przypadku rezygnacji z zarezerwowanego indywidualnego pobytu krótszego niż 7 dób zwracane jest:
 • 100% wartości przedpłaty z potrącenie opłaty manipulacyjnej 75 zł/os. w przypadku rezygnacji w terminie do 30 dni przed datą przyjazdu.
 • Przedpłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 30 dni przed datą przyjazdu.
 • Do 14 dni przed dniem rozpoczęcia pobytu wszelkie zmiany rezerwacji polegające na zmniejszeniu/zwiększeniu (w miarę możliwości Pensjonatu) liczby pokoi i/lub osób oraz zmiany terminu rezerwacji są możliwe, z wyjątkiem niestandardowych warunków rezerwacji i ofert specjalnych. W terminie krótszym niż 14 dni zmiana nie jest możliwa. W przypadku nieuwzględnienia zmian rezerwacji Gościowi nie przysługują względem Pensjonatu żadne roszczenia.

 

 1. b) Oferty niestandardowe, oferty specjalne, oferty indywidualnie dłuższe niż 6 dób – warunki anulacji/zmian rezerwacji:
 •  zmiana/anulacja rezerwacji ze zwrotem przedpłaty z potrąceniem opłaty manipulacyjnej 75 zł/os. jest możliwa do 60 dni przed planowanym przyjazdem.
 • W przypadku anulacji rezerwacji w terminie krótszym niż 60 dni, ale nie krótszym niż 30 dni do planowanego przyjazdu, potrąca się 50% przedpłaty + opłatę manipulacyjną
 • W terminie krótszym niż 30 dni przed planowanym przyjazdem nie ma możliwości bezkosztowej anulacji rezerwacji. Gość zostanie obciążony 100% wartości przedpłaty.
 • Do 30 dni przed dniem rozpoczęcia pobytu indywidualnego wszelkie zmiany rezerwacji polegające na zmniejszeniu/zwiększeniu (w miarę możliwości Pensjonatu) liczby pokoi i/lub osób oraz zmiany terminu rezerwacji są możliwe, z wyjątkiem niestandardowych warunków rezerwacji i ofert specjalnych. W terminie krótszym niż 30 dni zmiana nie jest możliwa. W przypadku nieuwzględnienia zmian rezerwacji Gościowi nie przysługują względem Pensjonatu żadne roszczenia.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,79% wartości imprezy w wariancie standard i 5,58% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Pensjonat Amelia**

znajduje się 200m od centrum uzdrowiska, przy cichej, spokojnej ulicy, niedaleko Zakładu Przyrodoleczniczego i kompleksu sanatoriów. W pobliżu można zobaczyć najważniejsze atrakcje oraz zabytki Iwonicza Zdroju tj: Pijalnia Wód Mineralnych (500m), Deptak (400m), Stary Pałac, Stare Łazienki, Park Zdrojowy, Źródło Bełkotka.

Pensjonat oferuje 32 komfortowe pokoje 1, 2, 3-osobowe oraz apartamenty. Każdy z pokoi wyposażony jest w łazienkę, urządzenia multimedialne oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. Pokoje na niższych piętrach mają balkony, na IIIp. (poddasze) pokoje są bez balkonów, z oknami dachowymi i mają ściany ze skosami. W pokojach są dostępne czajniki.

Uwaga: budynek bez windy.

W Pensjonacie skorzystać można z sauny, stołów do tenisa stołowego i bilarda.

W odległości ok. 100 m od Pensjonatu znajduje się kryty basen, kort tenisowy, jaskinia solna, wyciąg narciarski.
W pobliżu: kino, stadnina konna, basen odkryty, biegowe trasy narciarskie.

Opis miejscowości

Iwonicz Zdrój

to jedna z najbardziej znanych i najstarszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Historia Iwonicza sięga XIV wieku. Miejscowość położona jest w Beskidzie Niskim, 16 km od Krosna. Wokół rozciągają się malownicze wzniesienia o stosunkowo niewielkiej wysokości 450-600 m n.p.m. Centrum starego uzdrowiska tworzy zabytkowy zespół przestrzenno – architektoniczny, o bardzo dużej wartości zabytkowej. Na ten ciekawy zespół zabytkowy składają się m.in. wybudowane w I połowie XIX w.: Stary Pałac, Stare Łazienki, Pijalnia z krytym deptakiem, Dom Zdrojowy. Oprócz walorów zabytkowych starówka iwonicka posiada swoistą atmosferę przenoszącą turystów w miniony wiek. Iwonicz zawdzięcza swoją sławę wodom mineralnym, które zawierają chlor, sód, jod, brom, żelazo, mangan, stront, magnez, lit i fluor. Składniki te są niezbędne to prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powietrze jest tu bardzo czyste, nasycone jodem i bromem – podobnie do mikroklimatu morskiego

Będąc w Iwoniczu Zdroju warto zwiedzić ciekawe miejsca w okolicy: zamek w Krasiczynie z przełomu XVI i XVIIw., podkarpackie zabytkowe miasta: Dukla, Łańcut, Krosno, Przemyśl czy też świetnie zachowane malownicze drewniane cerkwie, wędrując po tzw. „Szlaku Ikon”. Wycieczki po najpiękniejszych miejscach na Podkarpaciu oraz wycieczki w Bieszczady, do Słowacji i na Ukrainę organizowane są przez miejscowe Biuro Turystyczne.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *