Wypoczynek i zdrowie

INOWROCŁAW: Turnusy rehabilitacyjne – „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław

Uzdrowisko ‘Solanki” zaprasza na turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON sanatorium „Kujawiak” (wyżywienie i zabiegi na miejscu) w wybranych terminach od czerwca do grudnia 2023r w cenie  3600 zł/os., przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.

2023 – Turnusy rehabilitacyjne z możliwością dofinansowania PFRON

Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON odbywają się w Sanatorium „Kujawiak”
 • dodatkowo do ceny pobytu należy doliczyć opłatę uzdrowiskową (5,30 zł /w 2023r/ za każdą rozpoczętą dobę) płatną w dniu rozpoczęcia pobytu.
 • w przypadku korzystania z miejsc parkingowych na terenie „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław obowiązuje opłata zgodnie z cennikiem (110 zł/turnus dwutygodniowy w 2023r).
 1. Zakwaterowanie w Sanatorium „Kujawiak”
 2. Wyżywienie – 3 posiłki dziennie (śniadania i kolacje – bufet, obiady serwowane ). Pobyt rozpoczyna się kolacją a kończy śniadaniem
 3. Możliwość skorzystania z diety zgodnie z zaleceniem lekarza
 4. Zabiegi (zabiegi oraz seanse odbywają się codziennie oprócz niedziel i dni świątecznych):
  1. 6 x zajęcia grupowe – gimnastyka (30 min.),
  2. 6 x zajęcia grupowe na basenie (30 min.),
  3. 36 x zabiegi fizjoterapeutyczne (3 zabiegi dziennie),
  4. 12 x zajęcia relaksacyjne z psychologiem (30 min.),
  5. 12 x pogadanka (2 x z dietetykiem, 4 x z psychologiem, 6 x z fizjoterapeutą)
  6. 12 x seans w Grocie Solnej
 5. 15% rabatu na usługi w Gabinecie Kosmetycznym w cenie jednostkowej powyżej 100 zł
 6. Konsultację lekarską
 7. Opiekę pielęgniarską w przypadku nagłych zachorowań
 8. Wstęp na ogólnodostępne imprezy kulturalno-oświatowe organizowane przez „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o.
 9. Dostęp do bezprzewodowego Internetu
 10. TV pakiet podstawowy.

Opłata klimatyczna płatna na miejscu w ośrodku: 4,7 zł/os/doba (w 2022r)

 • zastrzega się możliwość zmiany cen
 • doba rozpoczyna się o godzinie 14:00 w dniu przyjazdu, pierwszy posiłek – kolacja, a kończy o godzinie 10:00 w dniu wyjazdu, ostatni posiłek – śniadanie.
 • skrócenie pobytu  nie powoduje zwrotu należności za niewykorzystane świadczenia. Nieskorzystanie z któregokolwiek elementu wchodzącego w skład pakietu nie powoduje zmniejszenia jego ceny.
 • zabiegi ordynowane są przez lekarza podczas konsultacji. 
 • wszystkie niezapewnione w cenie zabiegi, konsultacje lekarskie oraz badania specjalistyczne czy diagnostyczne są płatne zgodnie z odrębnym cennikiem.
 • prosimy o zabranie dokumentacji lekarskiej

Schorzenia:

 • z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
 • z dysfunkcją narządu ruchu poruszających sie na wózkach inwalidzkich (tylko „Kujawiak”)
 • ze schorzeniami układu krążenia
 • kobiet po mastektomii
 • z chorobami neurologicznymi
 • z chorobami przemiany materii
 • z chorobami i schorzeniami reumatycznymi
 • z cukrzycą
 • z wadami postawy
 • ze schorzeniami kręgosłupa
 • ze schorzeniami metabolicznymi
 • ze skoliozą

Zaliczka 30% płatna w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania umowy. Dopłata na 30 dni przed terminem turnusu. Faktury wystawia Uzdrowisko Solanki.

Warunki zwrotów.

Odwołanie rezerwacji przyjmowane jest wyłącznie w formie pisemnej za pośrednictwem poczty tradycyjnej

lub elektronicznej.

 • W przypadku rezygnacji w terminie do 30 dni przed rozpoczęciem pobytu Uzdrowisko zwraca 100% zaliczki.
 • Przy odwołaniu rezerwacji w terminie 29-15 dni przed rozpoczęciem pobytu Uzdrowisko zwraca 50% zaliczki. Odwołanie rezerwacji na mniej niż 15 dni przed planowanym przyjazdem powoduje utratę 100% wpłaconej zaliczki.
 • Różnica pomiędzy wpłatą z tytułu rezerwacji, a opłatą za rezygnację (jeśli taka wystąpi) zostanie zwrócona Usługobiorcy w formie przelewu na wskazany przez niego rachunek bankowy.
 • Ponadto od kwoty należnej do zwrotu potrącone zostaną koszty manipulacyjne w wysokości 30,00 zł.
 • W przypadku nie dokonania anulacji rezerwacji i nie pojawienia się w obiekcie w dniu przyjazdu zaliczka nie podlega zwrotowi.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Uzdrowisko Inowrocław „Solanki”:

Kompleks stanowi solidne miejsce na leczenie i regenerację sił. Uzdrowisko obejmuje pięć obiektów noclegowych: Willę „As”, Willę „Ostoja”, „Solanki” Medical SPA, Sanatorium „Kujawiak” oraz Sanatorium „Kujawianka”. Znajdują się w nich sprzyjające wypoczynkowi pokoje z łazienkami i TV.

Willa As:

Usytuowana w Parku Solankowym. To kameralny obiekt, w którym oczekuje na Gości 25 miejsc w pokojach o wysokim standardzie. W obiekcie znajduje się świetlica. Posiłki i zabiegi odbywają się poza obiektem. Willa „As” jest przyjazna osobom niepełnosprawnym. Posiada windę zewnętrzną i wewnętrzną, szerokie drzwi i poręcze.

Willa Ostoja:

To kameralny obiekt posiadający 21 miejsc noclegowych w pokojach: 1-osobowych (5 pokoi), oraz pokojach dwuosobowych (8 pokoi). Wszystkie pokoje z łazienką, czajnikiem bezprzewodowym i TV. Willa „Ostoja” w Inowrocławiu jest dwupiętrowa. Nie posiada wind. Posiłki i zabiegi odbywają się w innych obiektach kompleksu „Solanki” Uzdrowisko Inowrocław (w odległości nie większej niż 100 m od Wilii Ostoja)

„MEDICAL SPA”:

Nowoczesny trzypiętrowy kompleks. We wszystkich pokojach „Solanki” Medical Spa znajduje się łazienka, czajnik bezprzewodowy, lodówka, TV oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Pokoje w części południowej „Solanki” Medical Spa dodatkowo są wyposażone w klimatyzację. Obiekt jest trzypiętrowy i posiada windy. Sala konsumpcyjna zlokalizowana jest na II piętrze. Śniadania i kolacje serwowane są w bufecie szwedzkim, obiady podawane są do stolika.

SANATORIUM „KUJAWIAK”:

To czteropiętrowy kompleks, wyposażony w windy. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę. Ponadto na I piętrze Sanatorium „Kujawiak” znajduje się stołówka.W obiekcie znajduje się też baza zabiegowa oraz nowoczesna Grota Solna stanowiąca niezawodne źródło energii, sposób na relaks i pomoc w leczeniu wielu chorób.

SANATORIUM „KUJAWIANKA”:

Obiekt Sanatorium „Kujawianka”, to kompleks trzech willi połączonych łącznikiem. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę. Ponadto w Sanatorium „Kujawianka” znajduje się stołówka. W 2017 roku obiekt zyskał 4 nowe pokoje jednoosobowe przygotowane z myślą o Gościach komercyjnych. Zostały one nowocześnie urządzone i wyposażone.

W Uzdrowisku Inowrocławskim leczy się następujące schorzenia: choroby układu krążenia i naczyń obwodowych, schorzenia reumatyczne i stany pourazowe układu kostno-stawowego, choroby przewodu pokarmowego, wątroby, pęcherzyka i dróg żółciowych oraz otyłość i inne zaburzenia przemiany materii, choroby górnych dróg oddechowych, choroby dróg rodnych, schorzenia jamy ustnej.

Opis miejscowości

Położony na Kujawach Inowrocław (42km od Bydgoszczy, 65 km od Włocławka) usytuowany jest na wielkich pokładach soli. Dzięki solankowym źródłom już w 1876r miasto zyskało status uzdrowiska.

Park Solankowy
Ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko turystów, ale i mieszkańców miasta jest Park Solankowy położony na 80 ha. Urozmaicone i wielobarwne dywany kwiatowe, a także malownicze stawy parkowe – jeden z mostkiem, oba z iluminowanymi fontannami skłaniają do romantycznych spacerów. Największe wrażenie na spacerowiczach robi jednak tężnia solankowa – budowla z drewna i gałęzi tarniny. Ma ona 320 m długości i 9 m wysokości. Solanka spływa po gałęziach tarniny odparowując wodę, wskutek czego w otoczeniu tężni powstaje solankowy aerozol.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz