Wypoczynek i zdrowie

BUSKO-ZDRÓJ: Jesienny relaks w Hotelu*** „Gromada”

WYPOCZYNEK z ZABIEGAMI Busko Zdrój słynie z unikatowych wód siarczkowo – siarkowodorowych, które dobroczynnie działają na szereg schorzeń z reumatycznymi i zwyrodnieniowymi na czele. Zapraszamy na turnusy lecznicze do hotelu Gromada, który jest zarówno bardzo dobrze położony, jak też może się pochwalić wygodnymi i eleganckimi pokojami oraz nową bazą zabiegową. Cena pobytu leczniczego w 2024r.od 1500 zł za turnus 7 dniowy (6 noclegów, 6 dni zabiegowych) z 2 zabiegami dziennie przy zakwaterowaniu w pokoju 2 os. standard. Oferta ważna w terminie: 01.11-21.12.2023

2023r – cennik – JESIENNY RELAKS

Oferta ważna w terminie: 01.11.2023 – 21.12.2023

6 noclegów / wyżywienie 2x dziennie / 2 zabiegi dziennie

Cena:

 • 1500 zł/os – pokój 2 os. standard
 • 1590 zł/os – pokój 2 os. plus z dwoma łóżkami
 • 1800 zł/os – w apartamencie

Możliwość skorzystania z atrakcji (płatne dodatkowo na miejscu):

 • przejażdżka „Słonecznym Ekspresem” – ekologicznym pojazdem o napędzie elektrycznym po
  Busku-Zdroju i Ponidziu
 • wycieczka do Olejarni Zagłoby w Mikułowicach na tłoczenie olejów metodą naturalną
 • wycieczka do Winnicy Zbrodzice z degustacją wielu gatunków wina
 • wyjazdy organizowane po najbliższej okolicy, m.in.: Wiślica, Pińczów, Chęciny, Jaskinia Raj,
  Sandomierz, Kraków, Ogród na Rozstajach w Młodzawach, baseny mineralne w Solcu-Zdroju
  i wiele innych
 • nowo otwarty Kompleks „Tężnia Busko” w nowym Parku Zdrojowym w odległości 80 m od Hotelu
 • 6 noclegów w pokojach 2-osobowych standard z łazienkami z prysznicem
 • wyżywienie 2x dziennie (śniadania, obiadokolacje)
 • konsultacja lekarska
 • 2 zabiegi dziennie (1 kąpiel siarczkowa + 1 masaż klasyczny) przez 6 dni zabiegowych w Zakładzie Leczniczym  mieszczącym się w Hotelu
 • bezpłatna wypożyczalnia kijków do Nordic Walking
 • w każdą środę możliwość wyjścia na pieczenie podpłomyków do Izby Chleba przy kościele Św. Brata Alberta
 • Internet światłowodowy na ternie Hotelu
 • bezpłatny parking (liczba miejsc ograniczona)

Możliwość dokupienia większej ilości zabiegów.

Opłata uzdrowiskowa – 5,0 zł/os/dzień (w 2023r)

UWAGA: hotel nie przyjmuje zwierząt.

 • Zabiegi odbywają się w dni pracujące (od poniedziałku do soboty) – z wyjątkiem dni świątecznych.
 • Pobyt w hotelu może zaczynać się w dowolnym terminie.
 • W wolnym czasie proponujemy bezpłatnie  korzystanie z wypożyczalni rowerów oraz kijów do Nordic Walking. Pobliski Park Zdrojowy to świetne miejsce na spacery oraz rowerowe przejażdżki po ścieżkach rowerowych.

Warunki leczenia:

Kuracjusze powinni posiadać odpowiednią dokumentację lekarską z orzeczeniem lekarza o potrzebie leczenia uzdrowiskowego i podstawowymi wynikami: morfologia krwi, OB, badania ogólne moczu, RTG klatki piersiowej. Dobór zabiegów według wskazań lekarza.

Zadatek rezerwacyjny (30% ceny) należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych od dnia rezerwacji i jest on bezzwrotny.
Dopłata do 100% należności powinna wpłynąć na minimum 14 dni przed terminem pobytu.

Rezygnację z wyjazdu należy zgłosić na piśmie. Wysokość kosztów rezygnacji :

 • w przypadku rezygnacji w terminie powyżej 7 dni Klient traci zadatek (30% ceny imprezy)
 • w przypadku rezygnacji w terminie 7 i mniej dni do imprezy lub w razie wcześniejszego wyjazdu z imprezy Klientowi zwracana jest tylko kwota niewykorzystanego wsadu do kotła
 • Nie pobiera się kosztów rezygnacji, poza opłatą manipulacyjną, jeżeli Klient w momencie odstąpienia od umowy, jednak nie później, niż na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy,wskaże osobę, której przekaże uprawnienia i która przejmie obowiązki, wynikające z zawartej umowy.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

HOTEL GROMADA MEDICAL SPA***  położony jest w cichej części zdrojowej Buska-Zdroju przy zabytkowym Parku Zdrojowym, obok urokliwego nowego parku z licznymi alejkami i piękną roślinnością, w pobliżu zakładów przyrodoleczniczych, gdzie można skorzystać z bogatej gamy dobroczynnych zabiegów leczniczych.

Posiada 50 komfortowych, przestronnych pokoi 1-osobowych i 2-osobowych oraz 3 apartamenty. 

W każdym pokoju znajduje się łazienka. Pokoje wyposażone są w eleganckie i wygodne meble, telewizor , telefon, czajnik. Część pokoi posiada balkon.

Na terenie hotelu znajduje się niedawno uruchomiony Zakład Leczniczy  z 16 gabinetami zabiegowymi oraz salą do wypoczynku i salą do ćwiczeń. 

Bogata oferta zabiegów z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, hydroterapii, masaży oraz kinezyterapii pomoże przy schorzeniach narządu ruchu, problemach ortopedycznych, kostnych, reumatycznych oraz skórnych.

WiFi – bezpłatny internet jest dostępny dla wszystkich Gości hotelu, jest także winda oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.

W hotelu znajduje się recepcja całodobowa, restauracja czynna codziennie od 7.00-22.00, kawiarnia z Drink Barem, bezpłatna wypożyczalnia rowerów oraz kijków do Nordic Walkingu, bezpłatny parking (zamykany na noc).

Hotel Gromada Medical SPA***  dwukrotnie – w 2011 roku oraz 2012 zdobył w plebiscycie tytuł najlepszego hotelu w powiecie buskim.

Opis miejscowości:

Busko – Zdrój jest kurortem znanym na całym świecie. Posiada świetne warunki ekologiczne, specyficzny mikroklimat i najlepsze pokłady leczniczej siarki w Europie.

Wody siarczkowe, w które obfitują tutejsze źródła, zaliczają się do bardzo rzadko spotykanych w Europie wód leczniczych. Zawierają one siarczki z uwalniającym się siarkowodorem. W Polsce jedynie Busko, Solec, Horyniec i Wieniec Zdrój mają źródła wód siarczkowych, przy czym w Busku i pobliskim Solcu stężenie substancji czynnych w wodach jest największe. 

Profil leczniczy Buska – Zdroju to: choroby zapalne stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, osteopenia i osteoporoza, zmiany pourazowe i kontuzje stawów, ścięgien, wiązadeł i mięśni, schorzenia laryngologiczne, zaburzenia krążenia obwodowego, choroby przemiany materii.

Skutecznie leczone są u nas schorzenia: reumatyczne, neurologiczne, ortopedyczne, pourazowe, układu krążenia, skórne, cywilizacyjne.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij