Aktualna oferta


AMITURKalendarz na stronę

BUSKO-ZDRÓJ: Wypoczynek z leczeniem w Hotelu*** "Gromada"

Uzdrowisko Busko Zdrój słynie z unikatowych wód siarczkowo - siarkowodorowych, które dobroczynnie działają na szereg schorzeń z reumatycznymi i zwyrodnieniowymi na czele. Zapraszamy na wczasy lecznicze do hotelu Gromada, który jest zarówno bardzo dobrze położony, jak też może się pochwalić wygodnymi i eleganckimi pokojami. Ceny pobytów leczniczych w 2020r. - od 1105 zł za turnus 7 dniowy z 2 zabiegami dziennie przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.

 
Cennik 2020r:
zakwaterowanie  Cena turnusu w 2020 r za osobę (w zł) 

 Pobyt 7-dniowy

(6 dni zabiegowych +1 wizyta lekarska)

Pobyt 10-dniowy

(9 dni zabiegowych + 1 wizyta lekarska)

   Pobyt 14-dniowy

(12 dni zabiegowych + 1 wizyta lekarska) 

   2

zabiegi/dobę

3

zabiegi/dobę

  2

zabiegi/dobę

  3

zabiegi/dobę

   2

zabiegi/dobę

3

zabiegi/dobę 

 Pokój 1-osobowy   1165 zł   1285 zł  1725 zł 1885 zł  2350 zł  2570 zł
 Pokój 2-osobowy   1105 zł   1225 zł  1635 zł  1795 zł   2220 zł  2440 zł

 

Cena zawiera:

 • 6/9/13 noclegów,
 • całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolację - serwowane),
 • 1 wizytę lekarską
 • oraz do wyboru 2 lub 3 zabiegi dzienne (1 podstawowy i 1 lub 2 uzupełniające) w pobliskim sanatorium (300 m od hotelu).

ZABIEGI PODSTAWOWE to: kąpiel siarczkowa całkowita, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel w zawiesinie borowinowej, kąpiel solankowa-całkowita, kąpiel solankowo-borowinowa całkowita.

 ZABIEGI UZUPEŁNIAJĄCE to: fonoforeza, galwanizacja, jonoforeza z lekiem, laseroterapia, magnetoterapia, prądy diadynamiczne, ultradźwięki (na jedną okolicę), masaż wibracyjny Aquavivron.

Cena nie zawiera:

opłaty uzdrowiskowej – 3,7 zł/os/dzień (stawka z 2020r)

Informacje dodatkowe:

 • Zabiegi odbywają się w dni pracujące (od poniedziałku do soboty) - z wyjątkiem dni świątecznych.
 • Pobyt w hotelu może zaczynać się w dowolnym terminie.
 • W wolnym czasie proponujemy bezpłatnie  korzystanie z wypożyczalni rowerów oraz kijów do Nordic Walking. Pobliski Park Zdrojowy to świetne miejsce na spacery oraz rowerowe przejażdżki po ścieżkach rowerowych.

 

Warunki leczenia:

Kuracjusze powinni posiadać odpowiednią dokumentację lekarską z orzeczeniem lekarza o potrzebie leczenia uzdrowiskowego i podstawowymi wynikami: morfologia krwi, OB, badania ogólne moczu, RTG klatki piersiowej. Dobór zabiegów według wskazań lekarza.

Istnieje możliwość obniżenia kosztów poprzez skorzystanie podczas pobytu z tzw. opcji ambulatoryjnego leczenia uzdrowiskowego, gdzie płaci się tylko za nocleg i wyżywienie a za zabiegi płaci NFZ. Sposób załatwienia jest następujący: należy zgłosić się do lekarza rodzinnego i poprosić o wypisanie wniosku na leczenie ambulatoryjne w Busku. Z wnioskiem od lekarza jedzie się do NFZ i otrzymuje skierowanie, z którym przyjeżdża do hotelu wraz z podstawowymi badaniami, takimi jak morfologia krwi, OB, badania ogólne moczu,RTG klatki piersiowej.

Zapraszamy na cykliczne imprezy kulturalne w Busku – Zdroju m.in: Ogólnopolski Przegląd Piosenki im. Wojtka Belona p. n. „Szukam szukania mi trzeba”, Przegląd kapel, śpiewaków i zespołów ludowych oraz obrzędów noszący nazwę Buskie Spotkania z Folklorem, Jarmark Floriański, Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych, Międzynarodowy Muzyczny Festiwal im. Krystyny Jamroz, Festiwal Lato z Chopinem, Obchody Dni Buska Zdroju

Podczas pobytu organizowane są odpłatnie wycieczki fakultatywne po najbliższej okolicy m.in do:

 • Wiślicy - Kolegiata, Dom Długosza, Rynek Solny - pawilonik architektoniczny, grodzisko;
 • Pińczowa - klasztor Franciszkanów - Reformatorów na Mirowie (z cudownym obrazem Matki Bożej Mirowskiej), kaplica Santi Guciego na wzgórzu Św. Anny, baszta ogrodowa, Synagoga, renesansowa fontanna, Belweder, kościół popauliński;
 • Chrobrza - pałac Wielopolskich;
 • Chęcin i Jaskini Raj-najsłynniejszej jaskini krasowo- wapiennej Malowniczego „Ogrodu na Rozstajach” w Młodzawach oraz do zabytkowego Krakowa i Sandomierza.

Można również zwiedzić kurort wraz z przewodnikiem: Kaplica zdrojowa pw. Świętej Anny wzniesiona w latach 1884 – 1886, sanatorium Marconi z 1836 roku, zabytkowe sanatoria przy ulicy 1 Maja oraz Park Zdrojowy z unikatowymi roślinami, Kościół św. Leonarda.

UWAGA: hotel nie przyjmuje zwierząt.

Busko – Zdrój jest kurortem znanym na całym świecie. Posiada świetne warunki ekologiczne, specyficzny mikroklimat i najlepsze pokłady leczniczej siarki w Europie.

hotelgromadabusko_640x427_400

Wody siarczkowe, w które obfitują tutejsze źródła, zaliczają się do bardzo rzadko spotykanych w Europie wód leczniczych. Zawierają one siarczki z uwalniającym się siarkowodorem. W Polsce jedynie Busko, Solec, Horyniec i Wieniec Zdrój mają źródła wód siarczkowych, przy czym w Busku i pobliskim Solcu stężenie substancji czynnych w wodach jest największe. 

Profil leczniczy Buska - Zdroju to: choroby zapalne stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, osteopenia i osteoporoza, zmiany pourazowe i kontuzje stawów, ścięgien, wiązadeł i mięśni, schorzenia laryngologiczne, zaburzenia krążenia obwodowego, choroby przemiany materii.

Skutecznie leczone są u nas schorzenia: reumatyczne,neurologiczne,ortopedyczne,pourazowe, układu krążenia, skórne, cywilizacyjne.

Hotel Gromada:

leży w cichej części zdrojowej Buska-Zdroju przy zabytkowym Parku Zdrojowym, obok urokliwego nowego parku z licznymi alejkami i piękną roślinnością,w pobliżu zakładów przyrodoleczniczych, gdzie można skorzystać z bogatej gamy dobroczynnych zabiegów leczniczych.

pok2_430x278_400laz_430x287_400

 Posiada 50 komfortowych, przestronnych pokoi 1-osobowych i 2-osobowych oraz 3 apartamenty. pok1_397x287

W każdym pokoju znajduje się łazienka. Pokoje wyposażone są w eleganckie i wygodne meble, telewizor , telefon, czajnik. Część pokoi posiada balkon.

 

Na terenie hotelu jest WI-FI-bezpłatny internet dla wszystkich Gości hotelu, winda oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.

W hotelu znajduje się recepcja całodobowa, restauracja czynna codziennie od 7.00-22.00, kawiarnia z Drink Barem, bezpłatna wypożyczalnia rowerów oraz kijków do Nordic Walkingu, bezpłatny parking (zamykany na noc).

Hotel "Gromada"***  dwukrotnie - w 2011 roku oraz 2012 zdobył w plebiscycie tytuł najlepszego hotelu w powiecie buskim.

 busko_zdroj_5875248_400gbusko1_b_400

Wyciąg z WARUNKÓW UCZESTNICTWA i REGULAMINU Hotelu GROMADA w Busku.

 1. Zadatek rezerwacyjny (30% ceny) należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych od dnia rezerwacji i jest on bezzwrotny.
 2. Dopłata do 100% należności powinna wpłynąć na minimum 14 dni przed terminem pobytu.
 3. Rezygnację z wyjazdu należy zgłosić na piśmie. Wysokość kosztów rezygnacji
 4. w przypadku rezygnacji w terminie powyżej 7 dni Klient traci zadatek (30% ceny imprezy)
 5. w przypadku rezygnacji w terminie 7 i mniej dni do imprezy lub w razie wcześniejszego wyjazdu z imprezy Klientowi zwracana jest tylko kwota niewykorzystanego wsadu do kotła
 6. Nie pobiera się kosztów rezygnacji, poza opłatą manipulacyjną, jeżeli Klient w momencie odstąpienia od umowy, jednak nie później, niż na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy,wskaże osobę, której przekaże uprawnienia i która przejmie obowiązki, wynikające z zawartej umowy.
 7. Doba hotelowa trwa od godz. 14:00 do 12:00 dnia następnego
 8. Na życzenie Gościa hotel świadczy nieodpłatne usługi
  1. budzenia o wyznaczonej godzinie
  2. przechowywania pieniędzy i przedmiotów wartościowych w czasie pobytu Gościa w hotelu
  3. przechowywania bagażu Gości zameldowanych w pokoju
 9. Hotel na żądanie Gościa hotelowego przyjmie do depozytu hotelowego pieniądze, papiery wartościowe i cenne przedmioty, w szczególności kosztowności i przedmioty mające wartość naukową lub artystyczną, co winno być stwierdzone na piśmie.
 10. Hotel nie ponosi odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie pojazdu należącego do Gościa.
 11. W Hotelu obowiązuje cisza nocna od godz. 22:00 do 07:00.
 12. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe zabronione jest używanie żelazek, grzałek i grzejników nie stanowiących wyposażenia pokoju.

 


 

 Proszę dokonaj wyboru.

 

Imię i Nazwisko:

Pole jest wymagane.

Ulica:

Pole jest wymagane.

Kod pocztowy i miasto:

Pole jest wymagane.

Telefon stracjonarny:

Pole jest wymagane.

Telefon komórkowy:

Pole jest wymagane.

e-mail:

Pole jest wymagane.
   

Zapytanie / uwaga

Pole jest wymagane.

Zabezpieczenie antyspamowe: wpisz kod "123"

 

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.