Wypoczynek i zdrowie

BUSKO-ZDRÓJ: Wypoczynek z leczeniem w Hotelu*** „Gromada”

Uzdrowisko Busko Zdrój słynie z unikatowych wód siarczkowo – siarkowodorowych, które dobroczynnie działają na szereg schorzeń z reumatycznymi i zwyrodnieniowymi na czele. Zapraszamy na wczasy lecznicze do hotelu Gromada, który jest zarówno bardzo dobrze położony, jak też może się pochwalić wygodnymi i eleganckimi pokojami. Ceny pobytów leczniczych w 2020r. – od 1105 zł za turnus 7 dniowy z 2 zabiegami dziennie przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.

2020r – cena turnusu za 1 os.

zakwaterowanie:
Pobyt 7-dniowy

6 dni zabiegowych
+
1 wizyta lekarska
Pobyt 10-dniowy

9 dni zabiegowych
+
1 wizyta lekarska
Pobyt 14-dniowy

12 dni zabiegowych
+
1 wizyta lekarska
2 zabiegi/dobę
3 zabiegi/dobę
2 zabiegi/dobę
3 zabiegi/dobę
2 zabiegi/dobę
3 zabiegi/dobę
Pokój 1-osobowy
1165
1285
1725
1885
2350
2570
Pokój 2-osobowy
1105
1225
1635
1795
2220
2440
 • 6/9/13 noclegów,
 • całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolację – serwowane),
 • 1 wizytę lekarską
 • oraz do wyboru 2 lub 3 zabiegi dzienne (1 podstawowy i 1 lub 2 uzupełniające) w pobliskim sanatorium (300 m od hotelu).

 

ZABIEGI PODSTAWOWE to: kąpiel siarczkowa całkowita, kąpiel kwasowęglowa, kąpiel w zawiesinie borowinowej, kąpiel solankowa-całkowita, kąpiel solankowo-borowinowa całkowita.

ZABIEGI UZUPEŁNIAJĄCE to: fonoforeza, galwanizacja, jonoforeza z lekiem, laseroterapia, magnetoterapia, prądy diadynamiczne, ultradźwięki (na jedną okolicę), masaż wibracyjny Aquavivron.

Opłata uzdrowiskowa – 3,7 zł/os/dzień (stawka z 2020r)

UWAGA: hotel nie przyjmuje zwierząt.

 • Zabiegi odbywają się w dni pracujące (od poniedziałku do soboty) – z wyjątkiem dni świątecznych.
 • Pobyt w hotelu może zaczynać się w dowolnym terminie.
 • W wolnym czasie proponujemy bezpłatnie  korzystanie z wypożyczalni rowerów oraz kijów do Nordic Walking. Pobliski Park Zdrojowy to świetne miejsce na spacery oraz rowerowe przejażdżki po ścieżkach rowerowych.

Warunki leczenia:

Kuracjusze powinni posiadać odpowiednią dokumentację lekarską z orzeczeniem lekarza o potrzebie leczenia uzdrowiskowego i podstawowymi wynikami: morfologia krwi, OB, badania ogólne moczu, RTG klatki piersiowej. Dobór zabiegów według wskazań lekarza.

Zadatek rezerwacyjny (30% ceny) należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych od dnia rezerwacji i jest on bezzwrotny.
Dopłata do 100% należności powinna wpłynąć na minimum 14 dni przed terminem pobytu.

Rezygnację z wyjazdu należy zgłosić na piśmie. Wysokość kosztów rezygnacji :

 • w przypadku rezygnacji w terminie powyżej 7 dni Klient traci zadatek (30% ceny imprezy)
 • w przypadku rezygnacji w terminie 7 i mniej dni do imprezy lub w razie wcześniejszego wyjazdu z imprezy Klientowi zwracana jest tylko kwota niewykorzystanego wsadu do kotła
 • Nie pobiera się kosztów rezygnacji, poza opłatą manipulacyjną, jeżeli Klient w momencie odstąpienia od umowy, jednak nie później, niż na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy,wskaże osobę, której przekaże uprawnienia i która przejmie obowiązki, wynikające z zawartej umowy.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,79% wartości imprezy w wariancie standard i 5,58% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

HOTEL GROMADA położony jest w cichej części zdrojowej Buska-Zdroju przy zabytkowym Parku Zdrojowym, obok urokliwego nowego parku z licznymi alejkami i piękną roślinnością,w pobliżu zakładów przyrodoleczniczych, gdzie można skorzystać z bogatej gamy dobroczynnych zabiegów leczniczych.

Posiada 50 komfortowych, przestronnych pokoi 1-osobowych i 2-osobowych oraz 3 apartamenty. 

W każdym pokoju znajduje się łazienka. Pokoje wyposażone są w eleganckie i wygodne meble, telewizor , telefon, czajnik. Część pokoi posiada balkon.

Na terenie hotelu jest WI-FI-bezpłatny internet dla wszystkich Gości hotelu, winda oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.

W hotelu znajduje się recepcja całodobowa, restauracja czynna codziennie od 7.00-22.00, kawiarnia z Drink Barem, bezpłatna wypożyczalnia rowerów oraz kijków do Nordic Walkingu, bezpłatny parking (zamykany na noc).

Hotel „Gromada„***  dwukrotnie – w 2011 roku oraz 2012 zdobył w plebiscycie tytuł najlepszego hotelu w powiecie buskim.

Opis miejscowości:

Busko – Zdrój jest kurortem znanym na całym świecie. Posiada świetne warunki ekologiczne, specyficzny mikroklimat i najlepsze pokłady leczniczej siarki w Europie.

Wody siarczkowe, w które obfitują tutejsze źródła, zaliczają się do bardzo rzadko spotykanych w Europie wód leczniczych. Zawierają one siarczki z uwalniającym się siarkowodorem. W Polsce jedynie Busko, Solec, Horyniec i Wieniec Zdrój mają źródła wód siarczkowych, przy czym w Busku i pobliskim Solcu stężenie substancji czynnych w wodach jest największe. 

Profil leczniczy Buska – Zdroju to: choroby zapalne stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, osteopenia i osteoporoza, zmiany pourazowe i kontuzje stawów, ścięgien, wiązadeł i mięśni, schorzenia laryngologiczne, zaburzenia krążenia obwodowego, choroby przemiany materii.

Skutecznie leczone są u nas schorzenia: reumatyczne,neurologiczne,ortopedyczne,pourazowe, układu krążenia, skórne, cywilizacyjne.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email