Wypoczynek i zdrowie

WĘGORZEWO: Majówka w hotelu „Róża Wiatrów”

WEEKEND MAJOWY NA MAZURACH. Pobyt 4-noclegi w terminie 29.04-03.05.2022 W cenie od 749 zł/osobę, z 2 posiłkami dziennie, ogniskiem i atrakcjami. W ramach wykupionego pakietu, możesz przeżyć niezapomniane przygody wybierając się na spływ kajakowy lub wycieczkę rowerową.

 

MAJÓWKA 2022 w terminie: 29.04 – 3.05.2022

CENA PAKIETU (4 noclegi):

 • pobyt w pokoju z łazienką 2, 3, 4 osobowym – 749 zł/osoba,
 • dzieci do 5 lat śpiące z rodzicami – pobyt bezpłatny
 • dzieci w wieku 5 – 12 lat – 359 zł/osoba.
 • możliwość wykupienia dodatkowych posiłków na miejscu
 • zajęcia paintballowe – od 95 zł/os
 • rower wodny 20 zł/h
 • 4 noclegi
 • 4 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • 1 obiadokolacja w formie grilla
 • 1 kolacja
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • bezpłatny parking
 • możliwość skorzystania z grilla i miejsca ogniskowego
 • spływ kajakowy
 • wycieczka rowerowa
 • świadczenia w ramach pakietu M2 System (szczegóły poniżej)

 

W ramach pakietu M2 System, z każdym pobytem w naszym obiekcie, otrzymują Państwo:

 • możliwość zwiedzania wystawy okolicznościowej w Budynku Konferencyjno Wystawienniczym w hotelu Joseph Conrad w Piszu;
 • jednorazowy rabat w wysokości 20% w restauracji hotelu Joseph Conrad.

Opłata miejscowa (klimatyczna) płatna w recepcji –  za każdy dzień pobytu w wysokości ustalonej przez Urząd Gminy – 2,5 zł / dobę (2022r)

Przy 4 osobach w pokoju – łóżko piętrowe.

Ośrodek nie przyjmuje zwierząt.

Parking bezpłatny (jeden samochód na pokój).

Zadatek 30% płatny przelewem na wskazane w umowie konto w ciągu 3 dni od dnia rezerwacji.

Dopłata do wyboru – albo przelewem, na 14 dni przed terminem turnusu albo po przyjeździe – gotówką lub kartą.

 • Rezygnacja z udziału uczestnika w imprezie wymaga formy pisemnej.
 • Rezygnując na 15 i więcej dni przed terminem wczasów zaliczka jest zwracana z potrąceniem opłaty manipulacyjnej 75 zł.
 • Przy rezygnacji na 14 i mniej dni przed turnusem zaliczka przepada.
 • W poważnych i udokumentowanych sytuacjach losowych można przełożyć termin wyjazdu.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Ośrodek Róża Wiatrów jest malowniczo położony na wysokim i stromym brzegu Jeziora Święcajty w kompleksie Mamry. Otoczony lasem,  leży w granicach miasta Węgorzewa, zaledwie 2,5 km od centrum. Obiekt utrzymany jest w tradycyjnym, harmonijnie wkomponowanym w otaczające budynek krajobrazy, stylu. Nawiązanie do pruskich tradycji budownictwa, drewniane tarasy, miła dla oka czerwień cegły i kominek w centralnej części sali sprawia, że wnętrza są przytulne i korespondują z tradycjami tych terenów.

Budynek hotelowy Róża Wiatrów to nowy, wybudowany w 2020r obiekt na 60 miejsc noclegowych.

Nowoczesna zabudowa harmonijnie wkomponowana w naturę zapewnia wyciszenie i doskonałe miejsce dla wypoczynku w samotności lub w większym gronie.

Budynek posiada 19 pokoi na dwóch kondygnacjach oraz zaplecze konferencyjno-bankietowe. Pokoje są 2, 3, 4, 5 i 6 osobowe i wyposażone są w łazienkę z prysznicem, TV, czajnik elektryczny, Internet WiFi, ręczniki, szafę, komodę i stół z krzesłami. Łóżka w pokojach na życzenie mogą być pojedyncze, małżeńskie a także  piętrowe, na życzenie. Część pokoi posiada aneksy kuchenne, część wyjście na tarasy lub do ogrodu.

 • 2 pokoje ekonomiczne – dwuosobowe, z łóżkiem małżeńskim, ewentualnie dwoma pojedynczymi. Niewielkie, ale bardzo przytulne pokoje, z dużym oknem wychodzącym na taras połączony z wejściem do budynku.
 • 8 wygodnych pokoi – dwu – lub trzyosobowe pokoje, z łóżkami pojedynczymi, piętrowymi lub małżeńskimi.
 • 4 komfortowe pokoje z tarasem lub balkonem – przestronne, jasne pokoje polecane dla dwóch lub trzech osób. Wyjście z pokoju na przestronny, skąpany w słońcu taras lub balkon z pięknym widokiem. Pokoje idealne dla rodzin z dziećmi
 • 2 pokoje z aneksem kuchennym i wyjściem na ogród. Pokoje dla dwóch osób (łóżko małżeńskie lub 2 łóżka pojedyncze). Możliwość dostawek (1 łóżko pojedyncze lub 1 łóżko piętrowe). Przestronne, jasne pokoje z własnymi łazienkami,  znakomite na rodzinny wypoczynek. Wyposażone są w kompletne aneksy kuchenne (zastawa, garnki, płyta grzewcza, lodówka, zlew kuchenny, czajnik). Usytuowane na zerowym poziomie ułatwiają poruszanie się wózkiem dziecięcym i umożliwiają wyjście bezpośrednio do ogrodu. 
 • 2 dwupoziomowe apartamenty – to pokoje umożliwiające wypoczynek w większym gronie, bo nawet  dla 6 osób. Dwa poziomy pozwalają oddzielić część dzienną, wypoczynkową od sypialnianej. Na poziomie zerowym apartamentów znajduje się komoda, stół z krzesłami, kanapa z funkcją spania. Do dyspozycji gości jest także telewizor i czajnik elektryczny. Tu mamy także łazienkę z prysznicem. Na piętro prowadzą drewniane schody i jest  to miejsce gdzie stoją łóżka ( pojedyncze, małżeńskie – łącznie miejsca sypialniane przeznaczone dla 4 osób) oraz szafa lub komoda. Są to jasne, przytulne pomieszczenia, a przez okna dachowe można podziwiać wyjątkowe mazurskie gwieździste niebo.
 • 1 dwupoziomowy apartament z tarasem – nowoczesny i przestronny pokój, w którym wygodnie może mieszkać nawet 6 osób. Na poziomie zerowym znajduje się łazienka z prysznicem. Szafa, komoda, stół z krzesłami oraz kanapa z funkcją spania dla dwóch osób tworzy strefę dzienną. Jest tu także wyjście na taras z widokiem na królującą nad całą okolicą wieżę ciśnień. Na piętro prowadzą drewniane schody, jest to część sypialniana apartamentu. Poza łóżkami pojedynczymi, piętrowymi lub małżeńskimi (na życzenie gości) jest dodatkowa szafa. To znakomity pokój dla większej grupy osób, zapewniający komfortową przestrzeń mieszkalną z jednoczesną możliwością wspólnej integracji.

Atutem hotelu  jest znakomita kuchnia. Prosta, tradycyjna, ale bardzo smaczna, bazująca wyłącznie na naturalnych produktach, od lokalnych dostawców,  bez ulepszaczy i chemicznych dodatków. Na życzenie gości przygotowywane jest menu specjalne, np. wegetariańskie.

Obok hotelu znajduje się port Port „Róży Wiatrów” Znajduje się on w północno zachodniej części jeziora Święcajty w miejscowości  Węgorzewo. Otoczony jest polami oraz bujnym sosnowym lasem. W porcie przy dwóch kejach znajduje się 50 miejsc wyposażonych w mirungi.

Opis miejscowości

Węgorzewo to niewielkie miasteczko w województwie warmińsko-mazurskim, malowniczo położone nad rzeką Węgorapą i jeziorem Mamry, przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Stanowi północne wrota do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Różnorodność krajobrazu zachęca do wędrówek pieszych i rowerowych. Jest także rajem dla amatorów sportów wodnych oraz wędkarzy. Latem pływają tu statki spacerowe po jeziorach, organizowane są spływy kajakowe rzeką Sapiną o spokojnym nurcie oraz dziką i pełną przeszkód rzeką Węgorapą. W okolicy Węgorzewa jest kilka portów jachtowych z wypożyczalniami sprzętu żeglarskiego. Jeden z nich znajduje się tuż przy hotelu Róża Wiatrów. Obok hotelu od strony wody charakterystycznym punktem dla przypływających jest zabytkowa wieża ciśnień, która wyłania się nad lasem. W pobliżu, na wzniesieniu, znajduje się cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej. Stanowi on punt widokowy z którego rozciąga się widok na jezioro Święcajty (jedno z jezior składających się na jezioro Mamry), Wyspę Kocią i Półwysep Kalski.

Węgorzewo jest znakomitym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą zwiedzić północne Mazury.

 • Kilkanaście kilometrów dalej znajduje się kontynuacja tej zabudowy, znany z historii Wilczy Szaniec w Gierłoży. Miejsce, w którym została podjęta próba zamachu na życie Adolfa Hitlera obecnie jest dużym muzeum na świeżym powietrzu, które można zwiedzić z przewodnikiem (do wynajęcia na miejscu)
 • będąc w tej okolicy z młodszymi podróżnikami warto pojechać do Mazurolandii – parku zabawy i edukacji (ok. 1 km od Wilczego Szańca). Miejsce to oferuje zarówno możliwość zobaczenia miniatur najciekawszych zabytków regionu warmińsko-mazurskiego, jak również strefę zabawy, z której mogą skorzystać i młodsze i starsze dzieci, pożytkując nadmiar swojej energii.
 • Dla osób zainteresowanych historią Krzyżaków na tych ziemiach polecamy odwiedzenie zamków krzyżackich w Kętrzynie, Reszlu i Rynie.
 • W okresie wakacyjnym warto pomyśleć o wycieczce do Mrągowa. Jeśli nie na festiwal country, to do samej wioski country.
 • Kolejnym większym miastem w okolicy jest Giżycko. Tu punktami obowiązkowymi do zobaczenia są: Twierdza Boyen – to ziemno-murowany fort w kształcie sześcioboku, zlokalizowany na Wyspie Giżyckiej, stanowiący ważny punkt strategiczny dla działań wojennych, blokujący możliwość swobodnego przemieszczania się drogą wodną między północnymi a południowymi jeziorami (Kisajno i Niegocin); jeden z zaledwie kilku w Europie Most Obrotowy nad Kanałem Łuczańskim – ze względu na unikatowy ręczny mechanizm otwierania i zamykania go, stanowi szczególny zabytek techniki. Każdego dnia kilkukrotnie można oglądać jego działanie. W sąsiedztwie znajduje się zrekonstruowany zamek krzyżacki, który można podziwiać spacerując po giżyckich bulwarach. Poza licznymi restauracjami i kawiarniami, warto napić się kawy w Wieży Ciśnień. Szczególna lokalizacja tego miejsca sprawia, że filiżanka kawy nabiera wyrazistego smaku, a oczy można nacieszyć panoramą na jeziora i okolice.
 • Będąc na południu koniecznie trzeba pojechać do Mikołajek – małego mazurskiego miasteczka, które w sezonie letnim zamienia się w tętniące życiem i rozbrzmiewające muzyką szantową centrum żeglarstwa i turystyki. Tam można też spożytkować nieco energii w Parku Wodnym Tropikana – oczywiście w razie niepogody lub okresu jesienno-zimowego. Z Mikołajek promem warto się przeprawić na drugi brzeg Jeziora Bełdany – do Popielna i zwiedzić tamtejszą stację badawczą PANu z jej wystawami.
 • Chcąc jeszcze bardziej zbliżyć się do natury można odwiedzić żubry. W okolicach naszego Ośrodka, w Puszczy Boreckiej znajduje się zagroda żubrów Wolisko. Każdego dnia, rano i wieczorem można brać udział w karmieniu tych majestatycznych zwierząt. Przeżycie godne uwagi.
 • Kierując się na wschód od Węgorzewa zobaczyć można Piramidę w Rapie – odrestaurowany grobowiec w bardzo oryginalnym kształcie, a dalej miasto Gołdap z uzdrowiskowymi tężniami solankowymi oraz mosty w Stańczykach – blisko 200 metrowe mosty do złudzenia przypominające rzymskie akwedukty.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz