Wypoczynek i zdrowie

Ustronie Morskie: Turnusy rehabilitacyjne w ośrodku „Zagłębie”

BLISKO MORZA. Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON, odbywające się przez cały rok 2021 (także podczas wakacji). W ośrodku o dobrym standardzie, położonym w centrum Ustronia Morskiego. Kosz turnusu już od 1370 w sezonie niskim do 2260 zł/os. w sezonie wysokim. W cenie pobytu 10 godzinnych wejść do Aquaparku „Helios”.

2021r – Cennik 14 dniowych turnusów rehabilitacyjnych

Możliwość dofinansowania z PFRON.

Osoby bez orzeczenia o niepełnosprawności (nie będące opiekunami) płacą więcej o 8% VAT
 • możliwość zabrania zwierząt (kot, pies) – 160 zł/14 dni ( po wcześniejszym uzgodnieniu z ośrodkiem)
 • dopłata do pokoju 1 osobowego:  w budynku „A” dopłata 330 zł, w budynku „B” dopłata 250 zł
 • diety dodatkowo płatne:
  • bezglutenowa – dopłata 175 zł/turnus
  • wegetariańska – dopłata 175 zł
  • bezmleczna – dopłata 75 zł
  • bezmleczna z zamiennikami na produkty z mleka koziego – dopłata 175 zł/turnus

 

Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT.

 • 13 noclegów
 • serwowane do stolików wyżywienie (13 śniadań + prowiant, 14 obiadów, 14 kolacji). Diety bez dopłaty: cukrzycowa,  wątrobowa, lekkostrawna, miksowana. Pozostałe diety dodatkowo płatne: bezglutenowa – dopłata 175 zł/turnus, wegetariańska – dopłata 175 zł, bezmleczna – dopłata 75 zł, bezmleczna z zamiennikami na produkty z mleka koziego – dopłata 175 zł/turnus
 • 30 zabiegów rehabilitacyjnych ( 3 dziennie)
 • ubezpieczenie NNW
 • korzystanie z basenu 1 godzinę dziennie przez 10 dni (w dni robocze – Aquapark „Helios” Centrum Sportowo-Rekreacyjne)
 • opieka wyspecjalizowanej kadry medycznej
 • ZAJĘCIA KULTURALNO-OŚWIATOWE:
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek,
  • wieczorki: powitalny i pożegnalny,
  • wieczorek taneczny z muzyką na żywo,
  • prelekcje, zawody, gry, zabawy.

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata klimatyczna płatna na miejscu w ośrodku: 2,0 zł/os/doba ; emeryci i renciści – 1 zł/os/doba.

Wpis do rejestru OR: OR/32/0021/19 ważny do: 11.07.2022

Wpis do rejestru OD: OD/32/0041/19 ważny do: 04.07.2022

ZABIEGIwg wskazań lekarza :

masaż (m.in. limfatyczny urządzeniem BOA, suchy, jednoodcinkowy, w fotelu typu Prezydent, wirowy kończyn dolnych i górnych), hydromasaż, aquavibron, kąpiel perełkowa, parowa, solanka, sauna, bicze szkockie, okłady borowinowe, naświetlanie lampą sollux i bioptron, inhalacje indywidualne, magnetoterapia, gimnastyka zbiorowa, indywidualna ( UGUL), pętla Glissona, trakcja kręgosłupa, psychoterapia, zabiegi prądami galwanicznymi, diadynamicznymi, laseroterapia, ultradźwięki, krioterapia.

SCHORZENIA: wydzielanie wewnętrzne, wzrok, upośledzenie umysłowe, układ immunologiczny, słuch, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, kobiety po mastektomii, krwiotwórcze, mózgowe porażenie dziecięce, celiakia, cukrzyca, dermatologiczne, neurologiczne, reumatyczne, psychiczne, ruch z wózkami, niedoczynność tarczycy, osoby po laryngektomii, przemiana materii, padaczka

Na turnusie rehabilitacyjnym mogą samodzielnie przebywać osoby z ustabilizowanym stanem zdrowia, zdolne do samoobsługi.

 

Zaliczka 200 zł/os. płatna w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Dopłata na 14 dni przed terminem turnusu.

 1. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym, że:
  1. W razie rezygnacji z wyjazdu na więcej, niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej niż 50 zł/osobę, bez dodatkowego powiadomienia uczestnika
  2. W razie rezygnacji z wyjazdu na 30 lub mniej dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator dokona potrącenia zaliczki w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją, bez dodatkowego powiadomienia uczestnika.
 2. Uczestnikowi nie przysługuje zwrot kosztów za niewykorzystane z przyczyn leżących po jego stronie świadczeń, jednakże w uzasadnionych i udokumentowanych przypadkach losowych uczestnik może otrzymać częściowy zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją.
 3. Uczestnik może przenieść na osobę spełniającą warunki udziału w imprezie wszystkie przysługujące mu z tytułu umowy o udział w imprezie uprawnienia tylko za zgodą Organizatora i nie później, niż na 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu, pod warunkiem, że osoba ta przejmie wszystkie wynikające z tej umowy obowiązki
 4. Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania turnusu w przypadku
  1. Wystąpienia okoliczności nadzwyczajnych
  2. Gdy minimalna wymagana do organizacji turnusu liczba 20 uczestników turnusu nie została osiągnięta, pod warunkiem, że uczestnik zostanie powiadomiony o tym fakcie przynajmniej na 20 dni przed rozpoczęciem turnusu.

W takich przypadkach Uczestnik otrzyma zwrot wpłaconej kwoty w całości.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Ośrodek „Zagłębie” położony jest ok. 70 m od morza w centrum Ustronia Morskiego (ul.Bogusława XIV 3). Składa się z dwóch budynków A i B.

Pokoje 1, 2 i 3os. z łazienkami, wyposażone są w TV, radio, telefon, Internet WiFi, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, ręczniki, sprzęt plażowy (parawan, leżaki, maty plażowe).

Na terenie ośrodka znajdują się:

 • bogata baza zabiegowa z miłą, wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą
 • bezpłatny parking
 • plac zabaw dla dzieci
 • bawialnia dla dzieci
 • kawiarnia
 • bilard i tenis stołowy
 • miejsce na grill i ognisko

 

Do bezpłatnego wypożyczenia: żelazko, deska do prasowania, wózki inwalidzkie, skuter elektryczny inwalidzki, podnośnik, chodzik – balkonik. 

Płatne: wypożyczalnia rowerów i kijków do Nordic Walking, wycieczki fakultatywne.

Opis miejscowości

Ustronie Morskie to atrakcyjna miejscowość nadmorska położona 12 km na wschód od Kołobrzegu. Szczególny mikroklimat obfituje w aerozol morski o dużej zawartości jodu. Piękną, piaszczystą plażę okala pas lasu sosnowego. Wzdłuż wybrzeża rozciągają się specjalnie wyznaczone szlaki turystyczne i rowerowe. Warto zobaczyć dwa mola wybiegające ponad 100 m w morze, latarnię morską w Gąskach, zabytki Kołobrzegu, plenery rzeźbiarskie.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *