Wypoczynek i zdrowie

USTRONIE MORSKIE: Pobyty z dietami w Alka Sun Resort

3 diety do wyboru. Oferta skierowana jest dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy w zdrowy sposób, bez efektu jojo. Turnusy jedno lub dwutygodniowe w 2022r (bez okresów świątecznych) w cenie od 2093 zł/7 noclegów.

Cennik 2022r – pobyty z dietami. Oferta całoroczna, bez okresów świątecznych.

Pakiet 8 dni (7 noclegów) Pakiet 14 dni (13 noclegów)

2093 zł/os

4186 zł/os
 • parking płatny 20 zł / doba, ilość miejsc ograniczona

Cennik usług dietetycznych (indywidualnych):

 • konsultacja dietetyczna 80 zł
 • jadłospis 7-dniowy z 1 konsultacją online 160 zł
 • jadłospis 14-dniowy z 2 konsultacjami online 280 zł
 • 8 dni / 7 noclegów lub 15 dni / 14 noclegów w komfortowych pokojach 2os. lub 1os. (jedynki bez dopłat)
 • 4 zbilansowane posiłki dziennie: I śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja (z ograniczeniem kalorycznym). Trzy diety do wyboru: dieta DASH (dla zdrowego serca), dieta lekkostrawna lub dieta dla pięknej sylwetki. Wybór diety dokonywany jest na początku turnusu, podczas spotkania z dietetykiem.
 • Nielimitowany dostęp do zbilansowanej wody w jadalni, dla każdej osoby
 • Konsultacja z dietetykiem, wykład z zakresu żywienia, opieka dietetyka w trakcie turnusu
 • Analiza składu ciała, omówienie wyników na początku i na końcu pobytu
 • Program animacyjny wg obowiązującego harmonogramu
 • Bezprzewodowy Internet w pokoju i na terenie całego obiektu
 • Możliwość wypożyczenia kijków nordic walking
 • Możliwość korzystania ze stołu bilardowego
 • Nieograniczony dostęp do sali fitness

 

Do wyboru 3 diety, wszystkie z ograniczeniem kalorycznym do około 1200 Kcal:

 1. Dieta DASH DIETA DLA ZDROWEGO SERCA polecana dla osób z:
 • nadciśnieniem tętniczym,
 • zaburzeniami lipidowymi (zwiększenie cholesterolu całkowitego i ,,złego” cholesterolu LDL),
 • występującymi czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych,
 • cukrzycą.

     Dieta DASH pomaga:

 • obniżyć ciśnienie tętnicze krwi i zapobiegać rozwojowi nadciśnienia tętniczego,
 • poprawić profil lipidowy we krwi,
 • zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych,
 • zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2,
 • wydłużyć życie.

 

 1. Dieta lekkostrawna polecana dla osób z:
 • chorobami żołądka i jelit (np. Choroba Leśniowskiego-Crohna, zapalenie błony śluzowej jelit, wrzodach żołądka i dwunastnicy),
 • nowotworami układu pokarmowego,
 • przewlekłymi biegunkami,
 • chorobami wątroby,
 • po zabiegach w okresie rekonwalescencji.

 

 1. Dieta dla pięknej sylwetki. Jadłospis przygotowany dla tego pakietu jest niskokaloryczny (1200 kcal) i dostarcza do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych. Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie z pewnością będzie towarzyszyć ci mnóstwo energii i dobre samopoczucie. Jadłospis jest bardzo urozmaicony i przede wszystkim smaczny. A wszystko po to, aby pokazać ci, że dieta może być przyjemnością.

opłata klimatyczna płatna na miejscu w recepcji – 2 zł/os/doba (w 2021r)

 • turnusy odchudzające dedykowane są wyłącznie dla osób dorosłych
 • doba w obiekcie Alka Sun Resort rozpoczyna się od godz. 16:00 i kończy o godz. 10:00
 • możliwość zorganizowania wycieczki z transportem
 • wymiana ręczników i pościeli na życzenie gościa, płatne wg cennika
 • niewykorzystane świadczenia (nocleg, zabiegi, wyżywienie) nie podlegają zwrotowi
 • cena nie podlega modyfikacji ze względu na dzień przyjazdu, wyjazdu lub rezygnacji z wyżywienia

 

„Dodatkowo możesz umówić się z naszym dietetykiem na konsultację indywidualną, w trakcie której zostanie omówiony twój stan zdrowia, wyniki badań, sposób żywienia i błędy żywieniowe. Istnieje również możliwość podjęcia długoterminowej współpracy. Otrzymasz indywidualnie przygotowany jadłospis oraz zalecenia dietetyczne. Po powrocie do domu będziesz mógł być w stałym kontakcie z naszym dietetykiem za pośrednictwem konsultacji mailowych bądź telefonicznych. Dzięki temu postępy twojej diety będą na bieżąco monitorowane. Współpraca z dietetykiem to nie tylko dieta, ale przede wszystkim edukacja żywieniowa i pomoc w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

Cennik usług dietetycznych:

 • Konsultacja dietetyczna 80 zł
 • Jadłospis 7-dniowy z 1 konsultacją online 160 zł
 • Jadłospis 14-dniowy z 2 konsultacjami online 280 zł

Przygotowanie indywidualnego jadłospisu poprzedzone jest konsultacją dietetyczną

Wybierając nasze pobyty dietetyczne masz pewność, że będziesz pod opieką specjalisty. Nie będzie to kolejna dieta cud, w trakcie której dopada cię głód i każdy kolejny dzień jest męczarnią. Gwarantujemy, że efekt, który pragniesz uzyskać będzie tylko miłym skutkiem ubocznym smacznej i przede wszystkim zdrowej, zbilansowanej diety. Dodatkowo dzięki ogromnej ilości wiedzy, którą przedstawi ci nasz dietetyk, będziesz mógł zmienić swoje nawyki na zawsze.”

Zaliczka 30% płatna w BT Amitur w ciągu 3 dni od daty rezerwacji. Dopłata w BT Amitur na 14 dni przed rozpoczęciem terminu. Faktury wystawia recepcja ośrodka, po przyjeździe na wczasy. W przypadku faktur na firmę konieczne jest podanie danych firmy (nazwa, adres, NIP) przed dokonaniem pierwszej wpłaty.

 1. Rezygnacje wymagają formy pisemnej
 2. Przy rezygnacji zgłoszonej w terminie 14 i więcej dni przed dniem rozpoczęcia pobytu, potrącana jest opłata manipulacyjna według warunków uczestnictwa
 3. Przy rezygnacji poniżej 14 dni potrącana jest suma 50 % wartości rezerwacji.
 4. W przypadku nie dojazdu gościa pobierana jest suma 100 % wartości rezerwacji.
 5. Istnieje możliwość zmiany terminu usługi/pobytu do końca roku kalendarzowego (lub do końca następnego roku kalendarzowego) pod warunkiem zgłoszenia zmiany, nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem zarezerwowanej usługi/pobytu.
 6. W przypadku zmiany przez Kupującego/Klienta terminu zadatek i pozostałe wpłaty zostają przekazane na przyszłą usługę/pobyt, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami pisemnymi, z Działem

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Alka Sun Resort:
To obiekt położony zaledwie 120 m od morza w samym centrum Ustronia Morskiego. W roku 2012 został zakończony remont obiektu, podnoszący standard zakwaterowania. Pokoje na II i III piętrze zostały całkowicie wyremontowane, została też zamontowana winda hotelowa.

W ośrodku do dyspozycji Gości znajduje się miedzy innymi:
* stołówka,
* sala 17 m x 15 m ze sceną, profesjonalnym sprzętem muzycznym i nagłośnieniem,
* nowoczesne gabinety zabiegowe i odnowy biologicznej, min.:
o gabinet masażu,
o hydroterapia solankowa,
o kąpiele borowinowe, perełkowe i SPA,
o fizykoterapia,
o inhalacje solankowe,
o mata magnetyczna,
o lampa sollux i inne.
* Kawiarenka ze słonecznym tarasem przed obiektem,
* parking niestrzeżony, ilość miejsc ograniczona.
Dla najmłodszych Gości przy obiekcie znajduje się plac zabaw oraz boiska sportowe (koszykówka, siatkówka) a w ośrodku kącik malucha.

Zakwaterowanie:
pokoje 1, 2 i 3 osobowe oraz kilka pokoi 3-4os. typu STUDIO. Ekspozycja pokoi od strony północnej (morza) i południowej (słoneczna). Wszystkie pokoje posiadają balkony. Internet WiFi – bezpłatnie na terenie obiektu.

Pokoje wyposażone są w łóżka, biurko/toaletka, krzesła, szafa ubraniowa, lustro, telefon, telewizor, łazienka z kabiną prysznicową. W pokojach istnieje możliwość wybrania łóżek złączonych lub oddzielnych. Dwa pokoje 2 os. typu komfort przystosowane są dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku.
Rodzaje pokoi:
* Pokój jednoosobowy: pow. ok. 18 m2, wyposażony w pojedyncze łóżko hotelowe, szafkę nocną, biurko, lustro, stolik, krzesła, aparat telefoniczny, wiszący telewizor TV LCD 32″, szafę w pokoju zawierającą akcesoria plażowe, łazienkę z kabiną prysznicową, balkon typu francuskiego. Pokój na 1,2 lub 3 piętrze. Strona północna lub południowa.
* Pokój dwuosobowy: pow. ok. 20 m2, wyposażony w dwa pojedyncze łóżka hotelowe z możliwością połączenia w łoże małżeńskie, szafki nocne, lampki nocne, biurko, lustro, krzesła, stolik, aparat telefoniczny, telewizor wiszący TV LCD 32″, szafę w przedpokoju zawierającą akcesoria plażowe, łazienkę z kabiną prysznicową, balkon typu francuskiego.Pokój na 1,2 lub 3 piętrze. Strona północna lub południowa.

* Pokój dwuosobowy standard plus: Pokój na 2 piętrze. Strona północna.

* Pokój trzyosobowy Komfort: pow. ok. 30 m2, wyposażony dwa pojedyncze łóżka hotelowe z możliwością złączenia w łoże małżeńskie, kanapę rozkładaną, szafki nocne, lampki nocne, biurko, lustro, stolik, krzesła, aparat telefoniczny, telewizor wiszący TV LCD 40″, lodówkę, szafę w przedpokoju wyposażoną w akcesoria plażowe, łazienkę z kabiną prysznicową, balkon, możliwość dostawki. Pokój na 1,2 lub 3 piętrze. Strona południowa.

* Pokój trzyosobowy Komfort PLUS: Pokój na 2  piętrze. Strona południowa.

* Apartament typu Studio Rodzinne (sypialnia, pokój dzienny): pow. ok. 30 m2, sypialnia wyposażona w łoże małżeńskie, szafki nocne, lampki nocne, stolik, krzesła, pokój dzienny wyposażony w kanapę rozkładaną, biurko, lustro, krzesła, telewizor wiszący TV LCD 40″, aparat telefoniczny, lodówkę, przedpokój z szafą zawierającą akcesoria plażowe, łazienkę z kabiną prysznicową, balkon.  Pokój na 1,2 lub 3 piętrze. Strona południowa.

Apartament PLUS: Pokój na 2 piętrze. Strona południowa.

Pokój „uniwersalny”: pow ok 25m, położony na 1 piętrze, strona północna, południowa.

Opis miejscowości

Ustronie Morskie to niewielka miejscowość (ok. 2500 stałych mieszkańców) położona około 15 km na wschód od Kołobrzegu, blisko kompleksów leśnych. Kiedyś była znana z bardzo wąskiej plaży, którą wciąż zabierało morze, obecnie, po przeprowadzeniu prac zabezpieczających wybrzeże i nawiezieniu wielu ton piasku, plaża została poszerzona.
Pobyt w Ustroniu Morskim sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Wzdłuż wybrzeża rozciągają się specjalnie wyznaczone szlaki turystyczne i rowerowe. W miejscowości są boiska sportowe, korty tenisowe oraz Aquapark z 2 basenami i zjeżdżalnią. Warunki sprzyjają również uprawianiu sportów – lotów motolotnią, a także skoków spadochronowych organizowanych na terenie lotniska w Bagiczu.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz