Wypoczynek i zdrowie

USTROŃ: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Równica”

Turnusy rehabilitacyjne w jednym z obiektów Uzdrowiska Ustroń – w „Równicy” prowadzone w wybranych terminach od maja do grudnia 2021. Cena za turnus czternastodniowy z 33 zabiegami w turnusie – 2050 zł przy zakwaterowaniu w pokoju 2os. standard.

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Ceny z tabelki dotyczą tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i ich opiekunów.

Osoby nie posiadające orzeczenia korzystają z pobytu leczniczego (inny cennik).

 • Cena dla opiekuna bez zabiegów – taniej o 130 zł(miejsce w pok. 2-os.)
 • Dopłata do pokoju Komfort w Sanatorium Równica – 315 zł (miejsce w pok. 2os.), 395 zł (pok. 1os.).
 • Dopłata do pokoju z widokiem na Ustroń (strona zachodnia): 10 zł / osoba / doba
 • Parking płatny – 110 zł za turnus czternastodniowy
 • 14 noclegów
 • wyżywienie (śniadania w formie bufetu szwedzkiego, obiady i kolacje serwowane) – wg diety lekarskiej,
 • nadzór lekarsko-pielęgniarski,
 • konsultacja lekarska,
 • 33 zabiegi w trakcie trwania turnusu ( w tym 10 zabiegów z zakresu kinezyterapii, 10 zabiegów z zakresu fizykoterapii, 4 zabiegi: kąpiel solankowa lub gimnastyka w basenie, 4 zabiegi: grota solna, 4 zabiegi: inhalacje solankowe, 1 zabieg: masaż leczniczy – wg zaleceń lekarza),
 • realizacja programu KO (w tym udział w zapoznawczym wieczorku tanecznym, ognisko z pieczeniem kiełbasek i potańcówką, udział w koncercie lub recitalu lub prezentacji slajdów przyrodniczych).

 

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata lokalna klimatyczna – płatna w recepcji w dniu rozpoczęcia turnusu, zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Ustronia – 4 zł/dobę/osobę. Brak zniżek dla dzieci.

Wpis do rejestru OR: OR/24/0007/19 ważny do 29.03.2022

Wpis do rejestru OD: OD/24/0011/19 ważny do 25.08.2022

 

SCHORZENIA:

układ krążenia, układ oddechowy, neurologiczne, ruch, ruch z wózkami

ZABIEGI:

kinezyterapia (gimnastyka grupowa lub na przyrządach), fizykoterapia (światłolecznictwo, elektroterapia, magnetoterapia, krioterapia, ultrasonoterapia), kąpiel solankowa, gimnastyka w basenie,  grota solna, inhalacje w mini tężni, masaż leczniczy.

Zabiegi odbywają się w Medical & SPA Prestige Club oraz Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia, które połączone są korytarzem z Sanatorium Równica

Rezerwacja jest gwarantowana po zapłacie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 zł/osobę.  Opłatę należy uiścić w terminie 7 dni od daty rezerwacji,

Dopłata pomniejszona o ewentualne dofinansowanie PFRON płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

 • Kuracjusz nie później niż w terminie 30 dni przed rozpoczęciem planowanego pobytu może odwołać zaplanowany pobyt. W takim przypadku Opłata Rezerwacyjna zostanie zwrócona na rzecz Kuracjusza w postaci Vouchera opiewającego na kwotę dokonanej wpłaty.
 • Jeżeli Kuracjusz – w terminie późniejszym niż 30 dni od daty planowanego pobytu – odstąpi od Rezerwacji zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Uzdrowiska kary umownej w wysokości równowartości 100 % wpłaconej Opłaty Rezerwacyjnej. Jeżeli jednak przyczyną rezygnacji będzie zachorowanie na COVID19, po udokumentowaniu zachorowania pozytywnym wynikiem badania, Kuracjusza otrzyma Voucher na kwotę Opłaty Rezerwacyjnej.
 • Voucher jest możliwy do zrealizowania nie później niż do 6 miesięcy od daty jego wystawienia. Kuracjusz może wybrać jeden termin rezerwacji. Rezygnacja z nowego terminu rezerwacji skutkuje anulacją rezerwacji, Voucher traci ważność, a wpłacona Opłata Rezerwacyjna nie jest zwracana Kuracjuszowi.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium Równica położone jest w samym sercu Beskidu Śląskiego, w Ustroniu, w malowniczej dolinie Wisły, u stóp góry Równica (ul. Sanatoryjna 7). Jest jednym z obiektów Uzdrowiska Ustroń.

Uzdrowisko Ustroń wyróżnia szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych oraz wellness, doświadczenie i profesjonalizm kadry, komfortowa i rozbudowana baza noclegowa oraz idealna lokalizacja u stóp Beskidów. 

Jadalnia na miejscu.  Budynek połączony jest przewiązką z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia, gdzie mieści się baza zabiegowa, w tym baseny solankowe

Szeroka oferta zabiegów i specjalizacji sprawia, że każdy pacjent może tu liczyć na dobór najskuteczniejszych zabiegów, odpowiednich do właściwego leczenia jego przypadku.

Sanatorium RÓWNICA posiada pokoje 1, 2-osobowe typu standard, podwyższony standard i komfort. Część pokoi jest dostosowana do wózków inwalidzkich.

Wszystkie standardy pokoi wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, Internet WiFi w pokoju, telewizor LCD z wyborem kanałów satelitarnych, biurko, szafę, ręczniki, zestaw do parzenia kawy lub herbaty, telefon stacjonarny, dostęp do balkonu.

Pokoje o podwyższonym standardzie były zmodernizowane w latach 2012-2013.Na wyposażeniu dodatkowo mają chłodziarkę.

Wygodne i komfortowe pokoje typu Komfort zostały oddane do użytku w maju 2016 roku po generalnym remoncie 7 piętra Sanatorium Uzdrowiskowego Równica. Na wyposażeniu dodatkowo mają chłodziarkę.

Do dyspozycji pacjentów pozostają trzy nowoczesne baseny solankowe oraz jacuzzi. Każdy z nich jest wypełniony solanką o stężeniu 3-4 proc. Dodatkowo dzięki bogatej zawartości minerałów w hali basenowej panuje specyficzny mikroklimat, odgrywający istotną rolę w leczeniu chorób i schorzeń dróg oddechowych.

Ustrońskie solanki, wydobywane z dwóch odwiertów na terenie uzdrowiska, zalicza się do najlepszych w kraju.

Basen solankowy znajduje się w budynku Instytutu Zdrowia (Sanatoryjna 7).

Opis miejscowości

Ustroń to miasto położone w Beskidzie Śląskim, blisko miasta Wisły. Ustroń ma bardzo ładny rynek, na którym stoi piękny ratusz oraz amfiteatr. Godny uwagi jest zabytkowy kościół św. Klemensa z 1787 roku oraz położony nieopodal kościół ewangelicki Apostoła Jakuba Starszego – największa świątynia w Ustroniu.

Bezpośrednio przy ustrońskim rynku na odwiedzających czeka Muzeum Etnograficzne Stara Zagroda, urządzone w ciekawych drewnianych domach, które oferuje wiele różnorodnych atrakcji.

Na terenie samego Ustronia, w Parku Zdrojowym, tuż obok Uzdrowiska Ustroń, znajduje się Pijalnia Wód i tężnia.

Uzdrowisko Ustroń posiada własne złoża SOLANKI i borowiny.

Kto jednak woli wypoczynek na łonie natury, ten będzie zachwycony okolicami Ustronia. To za sprawą licznych górskich szlaków oraz ścieżek spacerowych. Malownicza okolica i piękne krajobrazy to również zachęta do jazdy na rowerze.

Jedną z największych atrakcji jest góra Czantoria (995 m n.p.m.). Znajdują się na niej letni tor saneczkowy i całoroczna kolej linowa, która zimą przyciąga miłośników sportów zimowych. Kolejną atrakcją jest Równica, na której szczyt można wjechać samochodem. Roztaczają się stamtąd przepiękne widoki, na górze działają m.in. schronisko, karczmy i strzelnica dla dzieci.

Do Ustronia jest możliwy dojazd pociągiem. W takim przypadku należy wysiąść na stacji kolejowej USTROŃ ZDRÓJ, skąd pomimo niewielkiej odległości sanatorium Równica od stacji warto jest skorzystać z taksówki, gdyż droga wiedzie pod górę.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *