Wypoczynek i zdrowie

USTROŃ: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Równica”

Turnusy rehabilitacyjne w jednym z obiektów Uzdrowiska Ustroń – w „Równicy” prowadzone w wybranych terminach w 2022r. Cena za turnus czternastodniowy z 33 zabiegami w turnusie – 2650 zł przy zakwaterowaniu w pokoju 2os. standard.

2022 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Ceny z tabelki dotyczą tylko osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i ich opiekunów.

Osoby nie posiadające orzeczenia korzystają z pobytu leczniczego (inny cennik).

 • Cena dla opiekuna bez zabiegów – taniej o 130 zł(miejsce w pok. 2-os.)
 • dopłata do pokoju z widokiem na Ustroń (strona zachodnia): 10 zł / osoba / doba
 • Parking płatny – 110 zł za turnus czternastodniowy (w 2021r)
 • 14 noclegów
 • wyżywienie (śniadania w formie bufetu szwedzkiego, obiady i kolacje serwowane) – wg diety lekarskiej
 • nadzór lekarsko-pielęgniarski
 • konsultacja lekarska
 • 33 zabiegi w trakcie trwania turnusu ( w tym 10 zabiegów z zakresu kinezyterapii, 10 zabiegów z zakresu fizykoterapii, 4 zabiegi: kąpiel solankowa lub gimnastyka w basenie, 4 zabiegi: grota solna, 4 zabiegi: inhalacje solankowe, 1 zabieg: masaż leczniczy – wg zaleceń lekarza)
 • realizacja programu KO (w tym udział w zapoznawczym wieczorku tanecznym, ognisko z pieczeniem kiełbasek i potańcówką, udział w koncercie lub recitalu lub prezentacji slajdów przyrodniczych).

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata lokalna klimatyczna – płatna w recepcji w dniu rozpoczęcia turnusu, zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Ustronia – 4,4 zł/dobę/osobę. Brak zniżek dla dzieci.

Wpis do rejestru OR: OR/24/0007/19 ważny do 29.03.2022

Wpis do rejestru OD: OD/24/0011/19 ważny do 25.08.2022

 

SCHORZENIA:

układ krążenia, układ oddechowy, neurologiczne, ruch, ruch z wózkami

ZABIEGI:

kinezyterapia (gimnastyka grupowa lub na przyrządach), fizykoterapia (światłolecznictwo, elektroterapia, magnetoterapia, krioterapia, ultrasonoterapia), kąpiel solankowa, gimnastyka w basenie,  grota solna, inhalacje w mini tężni, masaż leczniczy.

Zabiegi odbywają się w Medical & SPA Prestige Club oraz Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia, które połączone są korytarzem z Sanatorium Równica

Rezerwacja jest gwarantowana po zapłacie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 500 zł/osobę.  Opłatę należy uiścić w terminie 7 dni od daty rezerwacji,

Dopłata pomniejszona o ewentualne dofinansowanie PFRON płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

 • Kuracjusz nie później niż w terminie 30 dni przed rozpoczęciem planowanego pobytu może odwołać zaplanowany pobyt. W takim przypadku Opłata Rezerwacyjna zostanie zwrócona na rzecz Kuracjusza w postaci Vouchera opiewającego na kwotę dokonanej wpłaty.
 • Jeżeli Kuracjusz – w terminie późniejszym niż 30 dni od daty planowanego pobytu – odstąpi od Rezerwacji zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Uzdrowiska kary umownej w wysokości równowartości 100 % wpłaconej Opłaty Rezerwacyjnej. Jeżeli jednak przyczyną rezygnacji będzie zachorowanie na COVID19, po udokumentowaniu zachorowania pozytywnym wynikiem badania, Kuracjusza otrzyma Voucher na kwotę Opłaty Rezerwacyjnej.
 • Voucher jest możliwy do zrealizowania nie później niż do 6 miesięcy od daty jego wystawienia. Kuracjusz może wybrać jeden termin rezerwacji. Rezygnacja z nowego terminu rezerwacji skutkuje anulacją rezerwacji, Voucher traci ważność, a wpłacona Opłata Rezerwacyjna nie jest zwracana Kuracjuszowi.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium Równica położone jest w samym sercu Beskidu Śląskiego, w Ustroniu, w malowniczej dolinie Wisły, u stóp góry Równica (ul. Sanatoryjna 7). Jest jednym z obiektów Uzdrowiska Ustroń.

Uzdrowisko Ustroń wyróżnia szeroka gama zabiegów rehabilitacyjnych oraz wellness, doświadczenie i profesjonalizm kadry, komfortowa i rozbudowana baza noclegowa oraz idealna lokalizacja u stóp Beskidów. 

Jadalnia na miejscu.  Budynek połączony jest przewiązką z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia, gdzie mieści się baza zabiegowa, w tym baseny solankowe

Szeroka oferta zabiegów i specjalizacji sprawia, że każdy pacjent może tu liczyć na dobór najskuteczniejszych zabiegów, odpowiednich do właściwego leczenia jego przypadku.

Sanatorium RÓWNICA posiada pokoje 1, 2-osobowe typu standard, podwyższony standard i komfort. Część pokoi jest dostosowana do wózków inwalidzkich.

Wszystkie standardy pokoi wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, Internet WiFi w pokoju, telewizor LCD z wyborem kanałów satelitarnych, biurko, szafę, ręczniki, zestaw do parzenia kawy lub herbaty, telefon stacjonarny, dostęp do balkonu.

Pokoje o podwyższonym standardzie były zmodernizowane w latach 2012-2013.Na wyposażeniu dodatkowo mają chłodziarkę.

Wygodne i komfortowe pokoje typu Komfort zostały oddane do użytku w maju 2016 roku po generalnym remoncie 7 piętra Sanatorium Uzdrowiskowego Równica. Na wyposażeniu dodatkowo mają chłodziarkę.

Do dyspozycji pacjentów pozostają trzy nowoczesne baseny solankowe oraz jacuzzi. Każdy z nich jest wypełniony solanką o stężeniu 3-4 proc. Dodatkowo dzięki bogatej zawartości minerałów w hali basenowej panuje specyficzny mikroklimat, odgrywający istotną rolę w leczeniu chorób i schorzeń dróg oddechowych.

Ustrońskie solanki, wydobywane z dwóch odwiertów na terenie uzdrowiska, zalicza się do najlepszych w kraju.

Basen solankowy znajduje się w budynku Instytutu Zdrowia (Sanatoryjna 7).

Opis miejscowości

Ustroń to miasto położone w Beskidzie Śląskim, blisko miasta Wisły. Ustroń ma bardzo ładny rynek, na którym stoi piękny ratusz oraz amfiteatr. Godny uwagi jest zabytkowy kościół św. Klemensa z 1787 roku oraz położony nieopodal kościół ewangelicki Apostoła Jakuba Starszego – największa świątynia w Ustroniu.

Bezpośrednio przy ustrońskim rynku na odwiedzających czeka Muzeum Etnograficzne Stara Zagroda, urządzone w ciekawych drewnianych domach, które oferuje wiele różnorodnych atrakcji.

Na terenie samego Ustronia, w Parku Zdrojowym, tuż obok Uzdrowiska Ustroń, znajduje się Pijalnia Wód i tężnia.

Uzdrowisko Ustroń posiada własne złoża SOLANKI i borowiny.

Kto jednak woli wypoczynek na łonie natury, ten będzie zachwycony okolicami Ustronia. To za sprawą licznych górskich szlaków oraz ścieżek spacerowych. Malownicza okolica i piękne krajobrazy to również zachęta do jazdy na rowerze.

Jedną z największych atrakcji jest góra Czantoria (995 m n.p.m.). Znajdują się na niej letni tor saneczkowy i całoroczna kolej linowa, która zimą przyciąga miłośników sportów zimowych. Kolejną atrakcją jest Równica, na której szczyt można wjechać samochodem. Roztaczają się stamtąd przepiękne widoki, na górze działają m.in. schronisko, karczmy i strzelnica dla dzieci.

Do Ustronia jest możliwy dojazd pociągiem. W takim przypadku należy wysiąść na stacji kolejowej USTROŃ ZDRÓJ, skąd pomimo niewielkiej odległości sanatorium Równica od stacji warto jest skorzystać z taksówki, gdyż droga wiedzie pod górę.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz