Wypoczynek i zdrowie

USTROŃ: Turnusy rehabilitacyjne w ośrodku „Muflon”

  Turnus rehabilitacyjny 14-dniowy w 2022r z pełnym wyżywieniem i 2 zabiegami indywidualnymi i 2 grupowymi dziennie w cenie od 2000 zł/os. do 2300/os., w zależności od terminu. 

Turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON

 • Cena dla opiekuna bez zabiegów  200 zł taniej.
 • Dopłata do pok. 1-osob.  500 zł,
 • Rabat dla dzieci do lat 10 (1/2 porcji wyżywienia) – 40% bez zabiegów
 • noclegi,
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie – śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane) z możliwością diet,
 • badania lekarskie,
 • opieka lekarsko-pielęgniarska,
 • zabiegi rehabilitacyjne w dni robocze (2 zabiegi indywidualne + 2 zabiegi grupowe w tym muzykoterapia),
 • 2 zajęcia z psychologiem,
 • wieczorki taneczne,
 • ogniska,
 • zajęcia sportowo-rekreacyjne,
 • wycieczki piesze,
 • spacery z kijkami nordic walking,
 • parking,
 • za dodatkową odpłatnością wycieczki autokarowe turystyczno-krajoznawcze.

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

 • opłaty klimatycznej (4,0 zł/os./dobę – 2021r)
 • pozostałych zajęć i wycieczek fakultatywnych oraz korzystania z infrastruktury ośrodka – poza ujętymi w cenie pobytu

Wpis do rejestru OR: OR/24/0003/19

Wpis do rejestru OD: OD/24/0003/19

Doba hotelowa od godziny 16:00 w dniu przyjazdu do godziny 11:00 w dniu wyjazdu

Dojazd we własnym zakresie

Schorzenia

wydzielanie wewnętrzne, z chorobą Alzheimera, z chorobą Parkinsona, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zespół Downa, zaburzenia depresyjne, zaburzenia głosu i mowy, kobiety po mastektomii, krwiotwórcze, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, metaboliczne, całościowe zaburzenia rozwojowe, autyzm, cukrzyca, endokrynologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, reumatyczne, psychiczne, ruch, ruch z wózkami, przewlekłe zapalenie trzustki, onkologiczne, przemiana materii, padaczka, alergia

Zabiegi:

kinezyterapia, fizykoterapia, balneoterapia, hydroterapia, termoterapia, inhalacje, masaże leczniczo-relaksacyjne

Po otrzymaniu umowy konieczne jest wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł/os. Reszta należności (minus ewentualne dofinansowanie PFRON) należy dopłacić na 30 dni przed terminem turnusu.

 1. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym, że:
  1. W razie rezygnacji z wyjazdu na więcej, niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej niż 50 zł/osobę, bez dodatkowego powiadomienia uczestnika
  2. W razie rezygnacji z wyjazdu na 30 lub mniej dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator dokona potrącenia zaliczki w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją, bez dodatkowego powiadomienia uczestnika.
 2. Uczestnikowi nie przysługuje zwrot kosztów za niewykorzystane z przyczyn leżących po jego stronie świadczeń, jednakże w uzasadnionych i udokumentowanych przypadkach losowych uczestnik może otrzymać częściowy zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją.
 3. Uczestnik może przenieść na osobę spełniającą warunki udziału w imprezie wszystkie przysługujące mu z tytułu umowy o udział w imprezie uprawnienia tylko za zgodą Organizatora i nie później, niż na 14 dni przed datą rozpoczęcia turnusu, pod warunkiem, że osoba ta przejmie wszystkie wynikające z tej umowy obowiązki
 4. Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania turnusu w przypadku
  1. Wystąpienia okoliczności nadzwyczajnych
  2. Gdy minimalna wymagana do organizacji turnusu liczba 20 uczestników turnusu nie została osiągnięta, pod warunkiem, że uczestnik zostanie powiadomiony o tym fakcie przynajmniej na 20 dni przed rozpoczęciem turnusu. W takich przypadkach Uczestnik otrzyma zwrot wpłaconej kwoty w całości.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy MUFLON położony jest w uzdrowiskowej dzielnicy Ustroń Zawodzie, na zboczu Równicy (884 m n.p.m.),  w odległości ok. 3 km od centrum miasta oraz stacji PKP.  (w pobliżu ośrodka przystanek autobusowy).  Ośrodek ma kształt piramidy i jest ciekawie wkomponowany w krajobraz górski. Posiada duży zagospodarowany teren w otoczeniu lasów iglastych i liściastych, co gwarantuje możliwość wypoczynku i relaksu. 

Zakwaterowanie: 73 pokoje,  łącznie 178 miejsc noclegowych: pokoje 2- osobowe wyposażone w pojedyncze łóżka z możliwością ich złączenia, 3-osobowe typu studio oraz apartamenty .

Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażone w płaskie TV, bezpłatny dostęp do Internetu. Większość pokoi ma balkony, z których rozciąga się przepiękna panorama gór.

Część pokoi dostosowana jest do osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji Gości:  jadalnia, kawiarnia, drink-bar, duży, bezpłatny  parking, góralska bacówka z paleniskiem i grillem, stół do gry w bilarda, piłkarzyki, stół do ping ponga, sala TV, wypożyczalnia rowerów i kijków nordic walking, bezprzewodowy Internet. Obiekt posiada windę. Na terenie Ośrodka funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu sportowego (rowery górskie, kijki do Nordic Walking)

Kuchnia serwuje smaczne, domowe, zdrowe posiłki, także dania wegetariańskie i dietetyczne.

Opis miejscowości

Ustroń:

Ustroń jest atrakcyjny dla turystów i  latem i zimą. Latem czekają na nich urokliwe szlaki piesze i rowerowe, w zimie dobrze zagospodarowane stoki narciarskie.

Dzielnica Zawodzie, posiada rozbudowaną infrastrukturą turystyczną z licznymi szlakami spacerowymi, trasami rowerowymi i narciarskimi, stwarzając idealne warunki do aktywnego wypoczynku.

W mieście przez cały rok, odbywa się wiele imprez o charakterze kulturalnym czy rozrywkowym. Miasto posiada między innymi całoroczny wyciąg na górę Czantoria, tor saneczkowy, park linowy, unikalny Leśny Park Niespodzianek (rodzaj ogrodu zoologicznego)  i wiele innych atrakcji.

Ustroń, miasto Uzdrowisko, słynie z unikalnego mikroklimatu oraz leczniczych solanek, od wiosny 2022 roku, uruchomiona zostanie Tężnia Miejska i będzie można korzystać z dobrodziejstwa, jakie daje wdychanie naturalnego, solnego aerozolu. Tężnia to przede wszystkim dobroczynny mikroklimat i rewelacyjna forma relaksu. Solanka jest zalecana nie tylko na problemy układu oddechowego (np. przewlekły kaszel czy rehabilitacja po infekcjach wirusowych). Jej zastosowanie jest tak szerokie, że w nowoczesnym lecznictwie inhalacje solne praktykowane są w leczeniu stanów nerwicowych, migren czy napięciowych bólów głowy.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz