Wypoczynek i zdrowie

Sarbinowo: Turnusy rehabilitacyjne w ośrodku „Adhara”

Czternastodniowe turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON, prowadzone całorocznie w ośrodku położonym 100m od morza, w cenie od 2190 zł w sezonie niskim, do 3090 zł na przełomie lipca i sierpnia 2023r, przy zakwaterowaniu w pokoju 2os. Ośrodek przystosowany dla wózków inwalidzkich.

2023r – Cennik 14 dniowych turnusów rehabilitacyjnych

Możliwość dofinansowania z PFRON.

 • dzieci do lat 3 – 400 zł bez świadczeń
 • dzieci do lat 10 z zabiegami – zniżka 20%
 • dzieci do lat 15 na dostawce, bez zabiegów (przy 2 osobach dorosłych) – zniżka 30%
 • opiekun osoby niepełnosprawnej bez zabiegów – zniżka 200 zł
 • zakwaterowanie 1 osoby w pokoju 2os. – dopłata 50 zł/dzień (700 zł/turnus dwutygodniowy). Dotyczy tylko pokoi standard, liczba pokoi ograniczona,
 • zakwaterowanie w apartamencie – dopłata 500 zł/osobę.

Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z turnusu w formie wczasów zdrowotnych, należy wówczas do poniższych cen doliczyć 8% podatku VAT.

 • 14 noclegów w pokojach zgodnie z wykupionym standardem
 • 3 posiłki dziennie: śniadania i kolacje w formie bufetu szwedzkiego, obiady serwowane
 • pakiet 30 zabiegów rehabilitacyjnych wg wskazania lekarza w ośrodku, zlecenie zabiegów przez lekarza (20 zabiegów w turnusie oznaczonym gwiazdką – świąteczno-noworocznym)
 • opiekę pielęgniarską
 • opiekę KO i kierownika grupy
 • realizację programu integracji społecznej (wieczorki taneczne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczka autokarowa, zajęcia w grupach)

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Dodatkowo płatna opłata klimatyczna w wysokości 2,50 zł/os./dobę (2022r).

Wycieczki fakulltatywne oferowane w ośrodku są odpłatne.

Wpis do rejestru OR: OR/02/0009/20 ważny do 15.01.2024
Wpis do rejestru OD: 
OD/32/0002/21 ważny do 10.03.2024

 • Na terenie ośrodka znajduje się ogrodzony, monitorowany niestrzeżony parking – płatny 35 zł/turnus dla klientów ośrodka osób na 2 tygodniowym pobycie. Dla innych osób – 10 zł/dobę.
 • W ośrodku nie stosuje się diet specjalistycznych.
 • Doba hotelowa od godz. 14:00 do 10:00
 • Możliwy dojazd autokarem z miejscowości: Wrocław, Leszno, Poznań, Środa Śląska, Lubin, Zielona Gora, Gorzów Wlkp. Opłata za przejazd – 150 zł/os. Autokary nie są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach.

Zabiegi w cenie turnusu:

basen terapeutyczny do ćwiczeń i masaży podwodnych, kinezyterapia: gimnastyka ogólna grupowa, ćwiczenia w obciążeniu w UGUL; elektroterapia: pełna gama prądów o niskich i średnich częstotliwościach i modyfikacji; światłolecznictwo: lampa Solux, Bio-V; magnetoterapia; hydroterapia: kąpiel perełkowa z aromatoterapią, hydromasaż, wirówki kończyn górnych i  dolnych; masaże: częściowy masaż klasyczny, mechaniczny masaż limfatyczny, mechaniczny masaż kręgosłupa, aquavibron; ultradźwięki, inhalacje solankowe i olejkowe, krioterapia punktowa, okłady borowinowe, laser;

Zabiegi wykonywane wyłącznie odpłatnie:

całościowy masaż klasyczny, hydromasaż w wannie ORION, limfatronik

Schorzenia:

wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, wydzielanie wewnętrzne, wzrok, wady genetyczne, upośledzenie umysłowe, słuch, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zespół Downa, zaburzenia głosu i mowy, kobiety po mastektomii, mózgowe porażenie dziecięce, metaboliczne, cukrzyca, endokrynologiczne, neurologiczne, psychiczne, ruch, ruch z wózkami, schorzenia skóry, przewlekłe zapalenie wątroby, przewlekłe zapalenie trzustki, onkologiczne, padaczka, alergia

Zaliczka 200 zł płatna w ciągu 14 dni od dnia rezerwacji.

Dopłata, pomniejszona o ewentualne dofinansowania PFRON, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym że:

a) w razie rezygnacji z wyjazdu na więcej niż 30 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej jednak niż 50 zł od osoby

 

b) w razie rezygnacji z wyjazdu na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator potrąci zaliczkę w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją.W uzasadnionych przypadkach losowych, po okazaniu odpowiednich dokumentów, uczestnik może otrzymać częściowy lub całkowity zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Ośrodek ADHARA położony jest przy ul. Nadmorskiej 55,  zaledwie 100 m od plaży, wzdłuż której ciągnie się szeroka promenada spacerowa dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ośrodek bez barier architektonicznych, dostosowany do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Posiada wszelkie udogodnienia m.in. windę, platformę do transportu osób niepełnosprawnych w basenie.

 

Do dyspozycji wczasowiczów: kawiarnia, siłownia, sauna, niewielki basen terapeutyczny. tereny zielone, na których znajduje się piaszczyste boisko do gry w siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, pokój zabaw dla dzieci, miejsce na grill i ognisko, wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego: kijki, rowery, stół do tenisa stołowego.

Oferuje funkcjonalnie urządzone pokoje: 1, 2, 3 osobowe i studia dwupokojowe (2+1) – wszystkie z pełnym węzłem sanitarnym, dostępem do Internetu, wyposażone w czajnik, sprzęt plażowy, TV oraz ręczniki 2 szt/os. Większość pokoi ma balkony.

Pokoje o zróżnicowanym standardzie i wyposażeniu:

 • POKOJE 2 OSOBOWE TYPU STANDARD:(pow. ok 12,50m2) – łazienka z prysznicem, większość pokoi z balkonem , TV, czajnik, podstawowe naczynia, ręcznik kąpielowy (brak możliwości dostawki)
 • POKOJE 2 OSOBOWE TYPU KOMFORT:(ok 16,5m2) duże pokoje z możliwością dostawki dla dziecka – łazienka z prysznicem, balkon, TV, czajnik, 2 filiżanki+ szklanki, łyżeczki, lodówka, ręcznik kąpielowy + mały, na balkonie stolik i krzesła, leżak
 • POKOJE 2 OSOBOWE TYPU KOMFORT+: (ok 16,5m2) duże pokoje z możliwością dostawki dla dziecka- łazienka z prysznicem, duży taras, TV, czajnik, 2 filiżanki, szklanki, łyżeczki, lodówka, ręcznik kąpielowy + mały, na balkonie stolik i krzesła, leżak
 • POKOJE 1 OSOBOWE– łazienka z prysznicem, TV, czajnik, 2 filiżanki, szklanki, łyżeczki, ręcznik kąpielowy + mały (część pokoi z łóżkiem małżeńskim).
 • POKOJE 2+1 TYPU STUDIO: przeznaczone dla rodzin lub osób zaprzyjaźnionych – jeden pokój z dwoma łóżkami pojedynczymi drugi pokój z rozkładaną sofą – łazienka z prysznicem, balkon TV, czajnik, podstawowe naczynia, ręcznik kąpielowy(pokoje można wykorzystać także dla dwóch osób typ ceny 1+1)

Pokoje przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich są pokojami typu standard lub komfort (+) i posiadają łazienki bez barier.

W ośrodku znajduje się STREFA SPA wyposażona w Vacu Body Space i rolletic.

Opis miejscowości

Sarbinowo to spokojna miejscowość letniskowa oddalona 7 km od Mielna i 30 km od Kołobrzegu, z czystym powietrzem nasyconym jodem i solą.  Turystów przyciąga tu wyjątkowo szeroka plaża z drobnoziarnistym piaskiem i piękna nadmorska promenada o długości 1 km, z wygodnym zejściem na plażę dla osób niepełnosprawnych. Promenada na całej długości jest oświetlona, co pozwala na spacery również po zmroku. Można z niej podziwiać wspaniałe wschody i zachody słońca.

W miejscowości obejrzeć można ciekawe budownictwo rybackie.

Najważniejszym zabytkiem i charakterystyczną budowlą w Sarbinowie jest kościół z 1856 r. z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta. W kościele znajdują się monumentalne zabytkowe organy z XIX wieku na których każdego roku, w połowie wakacji, odbywają się koncerty w ramach Festiwalu organizowanego przez Filharmonię Koszalińską.

W niewielkiej odległości od Sarbinowa znajdują się :

 • Pomnik 16 południka w Chłopach – dokładne miejsce przebiegu południka
 • Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy – to 28 ogrodów w różnej tematyce i stylistyce
 • Latarnia Morska w Gąskach – wybudowana w latach 1876-1878 a wysokość jej wieży sięga aż 49,80 m

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz