Wypoczynek i zdrowie

POŁCZYN-ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Irena”

BLISKO CENTRUM MIASTA. Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON prowadzone w 2021. Cena dwutygodniowego turnusu z  zabiegami od 2100 zł.  Połczyn Zdrój – położony w województwie zachodniopomorskim, 44 km na zachód od Szczecinka, 60km na południe od Koszalina.

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

 

 • pokój 1-osobowy: dopłata 250 zł
 • opiekun z wyżywieniem bez zabiegów: 1660 zł w pokoju 2 os.
 • dzieci w wieku 4-10 lat, korzystające z zabiegów 20% zniżki
 • dzieci w wieku 4-10 lat, nie korzystające z zabiegów 50% zniżki
 • noclegi w komfortowych pokojach
 • całodzienne wyżywienie (śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad serwowany do stolika)
 • 3 zabiegi dziennie wg wskazań lekarza uzdrowiskowego (badanie w cenie turnusu)
 • całodobowa opieka lekarsko-pielęgniarska
 • program zajęć kulturalno-oświatowych

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

 • płaty uzdrowiskowej: 4,4 zł/os/doba
 • opłaty parkingowej (parking strzeżony przy ZL Gryf)
 • korzystanie z wypożyczalni rowerów i kijków do nordic walking
 • pozostałych zajęć i wycieczek fakultatywnych nie ujętych w cenie skierowania

Całodzienne wyżywienie (śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad serwowany do stolika).

Wpis do rejestru OR: OR/32/0014/18

Wpis do rejestru OD: OD/32/0023/19

Zabiegi: 

Borowinowe:  okłady  borowinowe lub zawijania, wodolecznictwo: kąpiel kwasowęglowa, kąpiel solankowa, masaż perełkowy, masaż podwodny, masaż wirowy, masaże: klasyczny, wibracyjny, masaż mechaniczny BOA, drenaż limfatyczny,  masaż HydroJet, fizykoterapia: elektrostymulacja, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, magnetoterapia, terapuls, ultradźwięki, Sollux, lampa Solaris, laser, prądy TENS-a, diadynamik, inne zabiegi: fango parafinowe, krioterapia, inhalacja złożona, inhalacja solankowa, Nordic Walking, gimnastyka lecznicza indywidualna, zbiorowa.

Schorzenia:

wydzielanie wewnętrzne, wady postawy, układ krążenia, układ pokarmowy, z otyłością, kobiety po mastektomii, cukrzyca, neurologiczne, reumatyczne, ruch, schorzenia kręgosłupa

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zadatku w wysokości 30% ceny turnusu w terminie 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz dopłaca na 30 dni przed turnusem.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium „Irena” to kameralny obiekt leczniczy. Przepiękna okolica i położenie w umożliwia rozwój wielu form turystyki m.in.:

 • 3 km ścieżka zdrowia
 • trasy rowerowe (27km)
 • alejki spacerowe

W pobliżu obiektu jest amfiteatr i sala widowiskowo-koncertowa. Dzięki odbytej kapitalnej modernizacji obiekt harmonijnie łączy nowoczesność z architekturą XX wieku i jest wzorcowym przykładem sanatorium o wysokim standardzie

Pokoje:  1 i 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,  TV-SAT, telefon, czajnik, lodówka, ręczniki i szlafrok.

Do dyspozycji:  jednym z głównych atutów obiektu jest usytuowanie bazy rehabilitacyjnej na miejscu w obiekcie. Goście bez konieczności męczącego przemieszczania, mogą korzystać z szerokiej gamy zabiegów. Profesjonalny personel gwarantuje wysoką jakość i skuteczność rehabilitacji. W programie rehabilitacji leczniczej organizowany jest również aktywny wypoczynek. W zależności od warunków epidemiologicznych, istnieje możliwość organizacji imprez kulturalnych, turystycznych i oświatowych. Podczas każdego turnusu odbywają się pogadanki lekarskie, spotkania z dietetykiem oraz treningi relaksacyjne z psychologiem. Zakres programu turnusu rehabilitacyjnego dostosowany jest każdorazowo do towarzyszących imprez kulturalno-oświatowych i rekreacyjnych. Komfortowe są tu nie tylko pokoje i nowoczesna baza zabiegowa, ale również położenie.

Na Gości czeka jadalnia, która pełni również rolę kawiarni, WiFi, obiekt posiada windę.

Do dyspozycji Gości udostępniony jest na dziedzińcu obiektu parking niestrzeżony bezpłatny. Parking strzeżony, monitorowany – płatny dostępny przy ZL Gryf.

Opis miejscowości

Połczyn Zdrój – miasto w północnej Polsce, położone w województwie zachodniopomorskim, 44 km na zachód od Szczecinka, 60km na południe od Koszalina.

Atrakcje regionu:

Dla miłośników wypraw rowerowych zostały wyznaczone dwa, bardzo atrakcyjne szlaki rowerowe:

 • „Niebieski” Pradoliną Dębnicy – długość 25 km – pętla trasy przechodzi przez takie miejscowości jak: Zaborze, wzgórza Kołackie, Kołacz ( jezioro Kołackie), następnie Ogartowo, Ogrodno do Połczyna – Zdroju.
 • „Czerwony” Szlak Szwajcarii Połczyńskiej – długość 37 km – pętla trasy przechodzi przez takie miejscowości jak: Ogrodno, Jaworowo, Czarnkowie, Gaworkowo, Toporzyk, Międzyborze, następnie Borkowo do Połczyna – Zdroju. Trasa jest bardziej wymagająca do „Niebieskiej”, nie tylko dlatego, że jest dłuższa, ale także przez pagórkowate tereny. Trudy przejazdu wynagradzane są jednak przez niezapomniane widoki lasów i jezior.

Dla rowerzystów, którzy liczą na relaksującą i mało wymagającą podróż, wyznaczona została 30- kilometrowa ścieżka rowerowa. Biegnie ona dawnym nasypem kolejowym z Połczyna – Zdroju do Złocieńca. Trasa prowadzi przez urokliwe tereny Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Piesze wędrówki:

Przez gminę wiodą cztery piesze szlaki turystyczne:

 • „Żółty” – długość 15 km – szlak „żółty” nazywany jest „obwodnicą miasta”. Jego przejście zajmuje około 4-5 godzin i pozwala na obejrzenia głównych atrakcji miasta i najbliższych okolic.
 • „Czerwony” Szlak Solny – długość 38,7 km – prowadzi z Połczyna – Zdroju do Czaplinka., m.in. przez: Kłokowo (niedaleko jeziora Kłokowskiego), Dolinę Pięciu Jezior, Kluczewo, rezerwat Jezioro Prosino, Kuźnicę Drawską i Stare Drawsko. Jest to szlak leśno-widokowy. Na szlaku można zobaczyć liczne zabytki (np.: grodzisko, ruiny zamku z XIV wieku w Starym Drawsku, kościół z XV wieku, zabytkowe kamieniczki z XVIII/XIX wieku w Czaplinku, kościół, zamek i zabudowę śródmiejską z XIX wieku w Połczynie – Zdroju i inne) oraz wiele walorów przyrodniczych, chociażby przepiękny rezerwat krajobrazowy – Dolinę Pięciu Jezior, czy park zabytkowy z pomnikową aleją grobową z Kłokowie.
 • „Niebieski” Szlak Szwajcarii Połczyńskiej – długość 56,8 km – prowadzi z Połczyna – Zdroju do Czaplinka, m.in. przez: Ogrodno, Dolinę Bliskiej Strugi, Dolinę Pięciu Jezior, Górę Czarnkowie, wzdłuż jeziora Koprzywno i jeziora Dębno oraz jeziora Dołgie Wielkie. Jest to przede wszystkim szlak leśny. Zobaczyć można na nim wiele przyrodniczych atrakcji Drawskiego Parku Krajobrazowego, przede wszystkim: rezerwat krajobrazowy – Dolinę Pięciu Jezior, najwyższe wzniesienie Parku – górę Czarnkowie (223 m n. p. m.), liczne głazy narzutowe w Nowym Koprzywnie, pomnikowe okazy drzew, dwór i park we wsi Uradz oraz inne zabytki. Szlak przebiega w pobliżu punktów widokowych w Ogartówku, Dolinie Pięciu Jezior, Luboradzy, Parchlinie, Uradzu, Kuszewie oraz Sikorach i Czaplinku.
 • „Czarny” Szlak Przyrodniczy Drawskiego Parku Krajobrazowego – długość 57 km – prowadzi z Połczyna – Zdroju do Złocieńca, m.in. przez: Wilcze Jary, Wolą Górę, Lipno, Uraz, w pobliżu jeziora Drawsko, rezerwat Torfowisko nad jeziorem Morzysław Mały, rezerwat Jezioro Czarnówek i wzdłuż jeziora Dłusko. Na szlaku można zobaczyć zabytki i obiekty przyrodnicze (np.: rezerwat torfowiskowo-florystyczny, rezerwat wodno-florystyczny), a także kościół ryglowy z przykościelnym cmentarzem z XVIII wieku, pomnikowe dęby w Starym Worowie, liczne kościoły i cmentarze, a także zabytki kluczowa i Połczyna – Zdroju.

Wieża widokowa:

W 2005 roku na Wolej Górze, między wioskami Czarnkowie i Gaworkowo, Lasy Państwowe zbudowały wieżę obserwacyjną. Jej głównym zadaniem jest ochrona ekosystemów leśnych przed pożarem, ale obiekt spełnia także funkcję turystyczną. Jest to konstrukcja żelbetowa w kształcie walca o wysokości 48 metrów, posadowiona na wysokości 216 m n. p. m., w pobliżu największego w okolicy wzniesienia – Wolej Góry 219 m n.p.m. Posiada wewnętrzne oświetlone schody stalowe, których 216 stopni wiedzie do tarasu widokowego znajdującego się na wysokości 41,3 m.
Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można stąd zobaczyć wspaniałą panoramę Pojezierza Drawskiego z jego największymi atrakcjami – pozostałościami po ostatnim zlodowaceniu bałtyckim.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz