Wypoczynek i zdrowie

Mielno: Turnusy rehabilitacyjne w ośrodku „Syrena”

REHABILITACJA TUŻ PRZY PLAŻY – zapraszamy do Mielna do położonego w samym centrum miejscowości ośrodka Syrena z basenem i dobrą bazą zabiegową. Turnusy do czerwca i od września 2021 w cenie od 1350 do 2150 zł/os./turnus dwutygodniowy.

2021r – Cennik 14 dniowych turnusów rehabilitacyjnych

Możliwość dofinansowania z PFRON.

Osoby bez orzeczenia o stopniu niepełnosprawności - cena pobytu leczniczego

Osoby bez orzeczenia o stopniu niepełnosprawności  – cena pobytu leczniczego.

 • noclegi
 • wyżywienie (śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady serwowane)
 •  3 zabiegi dziennie w dni robocze (2 zabiegi wg wskazań lekarza – pierwszy zabieg z grupy I, drugi zabieg z grupy II, jako trzeci zabieg – korzystanie z gabinetu terapii ruchowej, gimnastyka w basenie)
 • bezpłatne korzystanie z siłowni i zaplecza SPA (basen, sauna, jacuzzi)

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

 

 • Opłata klimatyczna płatna na miejscu w ośrodku – w 2021r – 2,40 zł/os./dobę.
 • Za dodatkową opłatą wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych, wieczory muzyczne.
 • Dojazd we własnym zakresie.
 • Osoby bez orzeczeń o niepełnosprawności (na pobycie leczniczym) muszą przywieźć na turnus skierowanie lekarskie.
 • Wpis do Rejestru Organizatorów OR: OR/32/0009/19 ważny do 29.08.2022
 • Wpis do Rejestru Ośrodków: OD/32/0022/18 ważny do 12.11.2021

 

Schorzenia:

 wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, wydzielanie wewnętrzne, wady postawy, wady genetyczne, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ pokarmowy, układ oddechowy, zespół Downa, zaburzenia głosu i mowy, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, stwardnienie rozsiane, kobiety po mastektomii, hemofilia, laryngologiczne, mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, cukrzyca, endokrynologiczne, dermatologiczne, neurologiczne, reumatyczne, psychiczne, ruch, ruch z wózkami, przemiana materii, padaczka, alergia

 

Zabiegi w cenie turnusu:

Grupa I – (masaże klasyczne, masaże wodne, masaż  aquvibron).

Grupa II – (okłady, pole magnetyczne, światłolecznictwo, krioterapia, laseroterapia, inhalacje), zabiegi SPA i inne.

Zaliczka 200 zł płatna w ciągu 14 dni od dnia rezerwacji.

Dopłata, pomniejszona o ewentualne dofinansowania PFRON, płatna na 30 dni przed terminem turnusu.

 1. Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w turnusie, powiadamiając o tym Organizatora pisemnie pod rygorem nieważności, z tym że:

 

 1. a) w razie rezygnacji z wyjazdu na więcej niż 30 dni przed terminem rozpoczęciem turnusu, wpłacona zaliczka podlega zwrotowi po potrąceniu kosztów poniesionych przez Organizatora w związku z rezygnacją, nie mniej jednak niż 50 zł od osoby

 

 1. b) w razie rezygnacji z wyjazdu na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu Organizator potrąci zaliczkę w całości na poczet kosztów poniesionych w związku z rezygnacją.

W uzasadnionych przypadkach losowych, po okazaniu odpowiednich dokumentów, uczestnik może otrzymać częściowy lub całkowity zwrot wpłaconej kwoty, po potrąceniu kosztów związanych z rezygnacją

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

Ośrodek „Syrena” położony w samym centrum uroczej turystycznej miejscowości Mielno (ul. Piastów 10). Plaża ok. 50 m.

Pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyposażone w ręczniki, czajnik, telefon, sejf, Internetem.

Do dyspozycji Gości:

 • kawiarnia
 • gabinety rehabilitacyjne wyposażone w najnowszy sprzęt
 • przepięknie położony na III piętrze basen z widokiem na morze
 • siłownia, sauna, jacuzzi,
 • bezpieczny teren zielony z placem zabaw dla dzieci
 • salki rekreacyjne dla młodzieży i najmłodszych
 • dwa parkingi dozorowane (bezpłatne)
 • wykwalifikowany personel, bogaty wachlarz zabiegów SPA

Opis miejscowości

Mielno – miasto położone pomiędzy Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim, 12 km od Koszalina. Świetnie skomunikowane z Koszalinem – w sezonie letnim do Mielna można dostać się  z Koszalina szynobusem, autobusami MZK Koszalin, autobusami PKS, prywatnymi busami a także statkiem Koszałek.

Tętniąca życiem promenada oddziela plażę od centrum miasta. To tutaj wieczorami odbywają się słynne dyskoteki pod gołym niebem. Bezpieczny zjazd z promenady umożliwia łatwiejszy dostęp do plaży osobom niepełnosprawnym.

Amatorzy morskich kąpieli w niskich temperaturach wody mają w Mielnie swój pomnik – Pomnik Morsa. To tutaj, 2010 roku został pobity rekord Guinnessa w kategorii: „Największe Zanurzenie Misiów Polarnych„. Ponad 1000 osób zanurzyło się w wodzie o temperaturze poniżej 10 stopni C.

Przez Mielno wiedzie szereg ścieżek rowerowych, w tym przez Mielenko do Chłopów i Sarbinowa a także do Koszalina. 

Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona plaża, wokół której znajdują się kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe.

Część Mielna ma dostęp do jeziora Jamno. Na przystani żeglarskiej, przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. Stąd stateczkiem wycieczkowym „Mila” można wyruszyć w rejs po jeziorze. 

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *