Wypoczynek i zdrowie

IWONICZ ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w sanatorium „Excelsior”

Całorocznie prowadzone turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w cenie od 1820 zł/os./turnus dwutygodniowy w sezonie niskim do 1960 zł w sezonie wysokim, przy zakwaterowaniu w dwójce standard.

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z pobytu leczniczego.

Cennik dostępny w siedzibie biura.

 • opłata uzdrowiskowa
 • opłata parkingowa
 • pozostałe zajęcia i wycieczki fakultatywne nie ujęte w cenie skierowania – możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek turystycznych, zarówno pieszych jak i autokarowych, m.in.: Węgry (Miszkolc, Tokaj, Sarospatak), Ukraina (Lwów), Słowacja (Bardejów, Bardejowskie Kupele), Bieszczady (Zalew Soliński, Sanok), Krosno (Muzeum Lamp Naftowych, Centrum Dziedzictwa Szkła), Bóbrka (Skansen Przemysłu Naftowego), Dukla (zabytki sakralne, muzeum.
 • zakwaterowanie
 • 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet
 • opieka lekarsko-pielęgniarska
 • 3 zabiegi lecznicze dziennie (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych) wg ordynacji lekarskiej
 • 2 seanse relaksacyjne w jaskini solnej
 • 80 min. ćwiczeń na łóżkach rekondycyjnych
 • codzienna kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych
 • zwiedzanie Iwonicza-Zdroju z przewodnikiem

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata uzdrowiskowa:  4,20 zł za dobę/osobę

Dojazd we własnym zakresie.

Wpis do rejestru OR: OR/18/0012/19 ważny do 05.01.2022

Wpis do rejestru OD: OD/18/0019/19 ważny do 24.07.2022

Schorzenia:

wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zaburzenia głosu i mowy, kobiety po mastektomii, cukrzyca, neurologiczne, reumatyczne, ruch, ruch z wózkami, przemiana materii, padaczka, alergia

Zabiegi:

Kąpiele – mineralna, solankowa, kwasowęglowa, wirowa, perełkowa; zabiegi borowinowe – zawijanie całkowite i częściowe oraz plastry borowinowe; masaże – klasyczny (ręczny), podwodny, pneumatyczny, sekwencyjny, wibracyjny (aquavibron); kinezyterapia – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia kondycyjne i rehabilitacyjne na przyrządach; terenoterpapia, biofeedback, terapia w podwieszeniu SLING, ćwiczenia indywidualne (McKenziego i PNF), kinesiotaping;  inhalacje – indywidualne; zabiegi elektryczne – magnetoterapia, interdyn + intervac, diadynamik, galwanizacja, terapuls, jonoforeza, ultradźwięki, stymulacja, laser, sanotherm, przezskórna stymulacja nerwów (TENS), magnetoledoterapia; światłolecznictwo – lampa sollux, lampa BIO-V; krioterapia – miejscowa i kriosauna; kuracja pitna – naturalne wody mineralne o zróżnicowanym działaniu (kuracja w Pijalni Wód Mineralnych).

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny turnusu, w terminie do 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz uiszcza w recepcji obiektu zakwaterowania, w dniu przybycia.

W przypadku rezygnacji z rezerwacji  zgłoszonej na mniej niż 30 dni przed rozpoczęciem pobytu, zwrot wpłaconej zaliczki ulega pomniejszeniu o 50%, a w przypadku rezygnacji na mniej niż 14 dni przed rozpoczęciem pobytu, wpłacona zaliczka zostaje zatrzymana przez Spółkę „Uzdrowisko Iwonicz” S.A..

W każdym przypadku zwrot zaliczki następuje po potrąceniu 10% (słownie: dziesięć procent) tytułem poniesionych przez Spółkę kosztów manipulacyjnych.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny „Excelsior” w Iwoniczu Zdroju (Al. Partyzantów 2) to jeden z obiektów Uzdrowiska Iwonicz. Jest usytuowany  ok. 500m od centrum Uzdrowiska, w otoczeniu lasów i malowniczych szlaków spacerowych. Jest to budynek z własną stołówką, bazą zabiegową, świetlicą i kawiarenką.

Składa się ze starej i nowej części budynku. W starej jest 210 miejsc w pokojach 1,2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Część łazienek w pokojach jest przystosowanych do obsługi gości niepełnosprawnych.
W 2020 roku oddano do użytku nowe skrzydło szpitala z 70-ma miejscami noclegowymi w pokojach z balkonami oraz łazienkami. Część z tych pokoi przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Na parterze budynku znajduje się jadalnia, świetlica, kawiarenka i biblioteka. Na pierwszym półpiętrze usytuowana jest kaplica. Na każdym piętrze znajduje się gabinet lekarski i dyżurka pielęgniarska z gabinetem zabiegowym. Niższe piętra części czterokondygnacyjnej przeznaczone są na nowoczesną bazę zabiegową, wyposażoną w innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne.
Szpital ponadto posiada własny Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy, w którym świadczone są liczne zabiegi lecznicze, m.in zawijania i okłady borowinowe.

Cały obiekt wyposażony jest w dostęp do sieci Internet Wi-Fi, posiada windy. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z mini pralni. Przed budynkiem znajduje się ciąg ścieżek z ławkami, a także zewnętrzna siłownia. Do szpitala prowadzi nowa droga dojazdowa.

Opis miejscowości

Iwonicz Zdrój to jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych polskich uzdrowisk. Położony wśród lasów Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku na wysokości 380-450 m n.p.m.od stuleci gościnnie wita kuracjuszy spragnionych spokoju i kuracji w specyficznym podgórskim mikroklimacie. Tonące w zieleni zabytkowe centrum, kolorowe drewniane XIX-wieczne zabudowania, to jego niepodważalne atuty. Zabytkowy charakter uzdrowiska wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza przybyłym tu kuracjuszom i wczasowiczom niezapomnianych wrażeń.

Na atrakcyjność Iwonicza Zdroju wpływa przede wszystkim malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych, o niedużej zmienności temperatury w ciągu dnia. Bogate zalesienie tworzy naturalną osłonę przed wiatrem, a ukształtowanie terenu powoduje powstawanie dobrych warunków wentylacyjnych. Klimat ten w połączeniu z bardzo czystym powietrzem tworzy znakomite warunki bioklimatyczne.

Świetnym miejscem do spacerów jest w Iwoniczu Zdroju niedawno odnowiony Park Zdrojowy z kompozycjami kwiatowymi i fontanną, która tryska wodą na wiele sposobów a wieczorami mieni się kolorami. Warto też odwiedzić mini tężnie wypełnione tarniną wierzbową. Wokół tężni tworzy się specyficzny mikroklimat przesycony solanką.

W okolicach Iwonicza-Zdroju warto zwiedzić:

 • Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce
 • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie prowadzone są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. 
 • Galerię prac Zdzisława Beksińskiego w Muzeum na Zamku w Sanoku
 • Ruiny zamku w Odrzykoniu (znany z “Zemsty”)
 • Skały w Rezerwacie Przyrody Prządki
 • Pustelnię św. Jana w Dukli

 

Iwonicz-Zdrój oddalony jest 80 km od Rzeszowa (stolicy województwa) i 17 km od Krosna (centrum powiatu). Docelową stacją dla podróżujących do Iwonicza-Zdroju są dworce PKP i PKS w Krośnie. Z Krosna do Iwonicza-Zdroju można dojechać komunikacją autobusową i prywatną (bus).

Kilka miast posiada bezpośrednie połączenia autobusowe do i z Iwonicza-Zdroju: Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Wrocław, Nowy Targ, Rzeszów i Katowice.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *