Wypoczynek i zdrowie

IWONICZ ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w sanatorium „Excelsior”

Całorocznie prowadzone turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania dofinansowania PFRON w cenie od 2000 zł/os./turnus dwutygodniowy w sezonie niskim, przy zakwaterowaniu w dwójce standard.

2022 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z pobytu leczniczego.

Cennik dostępny w siedzibie biura.

 • opłata uzdrowiskowa
 • opłata parkingowa
 • pozostałe zajęcia i wycieczki fakultatywne nie ujęte w cenie skierowania – możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek turystycznych, zarówno pieszych jak i autokarowych, m.in.: Węgry (Miszkolc, Tokaj, Sarospatak), Ukraina (Lwów), Słowacja (Bardejów, Bardejowskie Kupele), Bieszczady (Zalew Soliński, Sanok), Krosno (Muzeum Lamp Naftowych, Centrum Dziedzictwa Szkła), Bóbrka (Skansen Przemysłu Naftowego), Dukla (zabytki sakralne, muzeum.
 • zakwaterowanie
 • 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet
 • opieka lekarsko-pielęgniarska
 • 3 zabiegi lecznicze dziennie (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych) wg ordynacji lekarskiej
 • 2 seanse relaksacyjne w jaskini solnej
 • 80 min. ćwiczeń na łóżkach rekondycyjnych
 • codzienna kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych
 • zwiedzanie Iwonicza-Zdroju z przewodnikiem

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

Opłata uzdrowiskowa:  4,20 zł za dobę/osobę

Dojazd we własnym zakresie.

 • Wpis do rejestru OR: OR/18/0012/19
 • Wpis do rejestru OD: OD/18/0019/19
 

Schorzenia:

wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, zaburzenia głosu i mowy, kobiety po mastektomii, cukrzyca, neurologiczne, reumatyczne, ruch, ruch z wózkami, przemiana materii, padaczka, alergia

Zabiegi:

Kąpiele – mineralna, solankowa, kwasowęglowa, wirowa, perełkowa; zabiegi borowinowe – zawijanie całkowite i częściowe oraz plastry borowinowe; masaże – klasyczny (ręczny), podwodny, pneumatyczny, sekwencyjny, wibracyjny (aquavibron); kinezyterapia – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia kondycyjne i rehabilitacyjne na przyrządach; terenoterpapia, biofeedback, terapia w podwieszeniu SLING, ćwiczenia indywidualne (McKenziego i PNF), kinesiotaping;  inhalacje – indywidualne; zabiegi elektryczne – magnetoterapia, interdyn + intervac, diadynamik, galwanizacja, terapuls, jonoforeza, ultradźwięki, stymulacja, laser, sanotherm, przezskórna stymulacja nerwów (TENS), magnetoledoterapia; światłolecznictwo – lampa sollux, lampa BIO-V; krioterapia – miejscowa i kriosauna; kuracja pitna – naturalne wody mineralne o zróżnicowanym działaniu (kuracja w Pijalni Wód Mineralnych).

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny turnusu, w terminie do 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz uiszcza w recepcji obiektu zakwaterowania, w dniu przybycia.

W przypadku rezygnacji z rezerwacji  zgłoszonej na mniej niż 30 dni przed rozpoczęciem pobytu, zwrot wpłaconej zaliczki ulega pomniejszeniu o 50%, a w przypadku rezygnacji na mniej niż 14 dni przed rozpoczęciem pobytu, wpłacona zaliczka zostaje zatrzymana przez Spółkę „Uzdrowisko Iwonicz” S.A..

W każdym przypadku zwrot zaliczki następuje po potrąceniu 10% (słownie: dziesięć procent) tytułem poniesionych przez Spółkę kosztów manipulacyjnych.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny „Excelsior” w Iwoniczu Zdroju (Al. Partyzantów 2) to jeden z obiektów Uzdrowiska Iwonicz. Jest usytuowany  ok. 500m od centrum Uzdrowiska, w otoczeniu lasów i malowniczych szlaków spacerowych. Jest to budynek z własną stołówką, bazą zabiegową, świetlicą i kawiarenką.

Składa się ze starej i nowej części budynku. W starej jest 210 miejsc w pokojach 1,2 i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Część łazienek w pokojach jest przystosowanych do obsługi gości niepełnosprawnych.
W 2020 roku oddano do użytku nowe skrzydło szpitala z 70-ma miejscami noclegowymi w pokojach z balkonami oraz łazienkami. Część z tych pokoi przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Na parterze budynku znajduje się jadalnia, świetlica, kawiarenka i biblioteka. Na pierwszym półpiętrze usytuowana jest kaplica. Na każdym piętrze znajduje się gabinet lekarski i dyżurka pielęgniarska z gabinetem zabiegowym. Niższe piętra części czterokondygnacyjnej przeznaczone są na nowoczesną bazę zabiegową, wyposażoną w innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne.
Szpital ponadto posiada własny Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy, w którym świadczone są liczne zabiegi lecznicze, m.in zawijania i okłady borowinowe.

Cały obiekt wyposażony jest w dostęp do sieci Internet Wi-Fi, posiada windy. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z mini pralni. Przed budynkiem znajduje się ciąg ścieżek z ławkami, a także zewnętrzna siłownia. Do szpitala prowadzi nowa droga dojazdowa.

Opis miejscowości

Iwonicz Zdrój to jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych polskich uzdrowisk. Położony wśród lasów Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku na wysokości 380-450 m n.p.m.od stuleci gościnnie wita kuracjuszy spragnionych spokoju i kuracji w specyficznym podgórskim mikroklimacie. Tonące w zieleni zabytkowe centrum, kolorowe drewniane XIX-wieczne zabudowania, to jego niepodważalne atuty. Zabytkowy charakter uzdrowiska wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza przybyłym tu kuracjuszom i wczasowiczom niezapomnianych wrażeń.

Na atrakcyjność Iwonicza Zdroju wpływa przede wszystkim malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych, o niedużej zmienności temperatury w ciągu dnia. Bogate zalesienie tworzy naturalną osłonę przed wiatrem, a ukształtowanie terenu powoduje powstawanie dobrych warunków wentylacyjnych. Klimat ten w połączeniu z bardzo czystym powietrzem tworzy znakomite warunki bioklimatyczne.

Świetnym miejscem do spacerów jest w Iwoniczu Zdroju niedawno odnowiony Park Zdrojowy z kompozycjami kwiatowymi i fontanną, która tryska wodą na wiele sposobów a wieczorami mieni się kolorami. Warto też odwiedzić mini tężnie wypełnione tarniną wierzbową. Wokół tężni tworzy się specyficzny mikroklimat przesycony solanką.

W okolicach Iwonicza-Zdroju warto zwiedzić:

 • Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce
 • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie prowadzone są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. 
 • Galerię prac Zdzisława Beksińskiego w Muzeum na Zamku w Sanoku
 • Ruiny zamku w Odrzykoniu (znany z “Zemsty”)
 • Skały w Rezerwacie Przyrody Prządki
 • Pustelnię św. Jana w Dukli

 

Iwonicz-Zdrój oddalony jest 80 km od Rzeszowa (stolicy województwa) i 17 km od Krosna (centrum powiatu). Docelową stacją dla podróżujących do Iwonicza-Zdroju są dworce PKP i PKS w Krośnie. Z Krosna do Iwonicza-Zdroju można dojechać komunikacją autobusową i prywatną (bus).

Kilka miast posiada bezpośrednie połączenia autobusowe do i z Iwonicza-Zdroju: Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Wrocław, Nowy Targ, Rzeszów i Katowice.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz