Wypoczynek i zdrowie

IWONICZ ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne w Sanatorium „Pod Jodłą”

Turnusy rehabilitacyjne w centrum Iwonicza Zdroju, w zabytkowym Sanatorium „Pod Jodłą” prowadzone od maja do listopada 2024. Cena w sezonie niskim – od 3230 zł/turnus dwutygodniowy, przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.

2024 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z pobytu leczniczego.

 • Opłaty parkingowa
 • Pozostałe zajęcia i wycieczki fakultatywne nie ujęte w  cenie skierowania – możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek turystycznych, zarówno pieszych jak i autokarowych, m.in.: Węgry (Miszkolc, Tokaj, Sarospatak), Ukraina (Lwów), Słowacja (Bardejów, Bardejowskie Kupele), Bieszczady (Zalew Soliński, Sanok), Krosno (Muzeum Lamp Naftowych, Centrum Dziedzictwa Szkła), Bóbrka (Skansen Przemysłu Naftowego), Dukla (zabytki sakralne, muzeum).
 • zakwaterowanie
 • 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet
 • opiekę lekarsko-pielęgniarską
 • 3 zabiegi lecznicze dziennie (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych) wg ordynacji lekarskiej
 • 2 seanse w relaksacyjne w jaskini solnej
 • codzienna kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych,
 • zwiedzanie Iwonicza-Zdroju z przewodnikiem

Opłata  uzdrowiskowa (płatność w recepcji sanatorium wyłącznie gotówką) w wysokości 4,20 zł za dobę/osobę

Dojazd we własnym zakresie.

Wpis do rejestru OR:  OR/18/0008/22

Wpis do rejestru OD: OD/18/0006/21

Schorzenia:

układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, kobiety po mastektomii, ruch (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), przemiana materii, alergia

Zabiegi:

kąpiele – mineralna, solankowa, kwasowęglowa, wirowa, perełkowa; zabiegi borowinowe – zawijanie
całkowite i częściowe oraz plastry borowinowe; masaże – klasyczny (ręczny), podwodny, pneumatyczny, wibra-
cyjny (aquavibron); kinezyterapia – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia kondy-
cyjne i rehabilitacyjne na przyrządach; inhalacje – indywidualne; zabiegi elektryczne – magnetoterapia, interdyn +
intervac, diadynamik, galwanizacja, terapuls, jonoforeza, ultradźwięki, stymulacja, laser, sanotherm, przezskórna
stymulacja nerwów (TENS); światłolecznictwo – lampa sollux, lampa BIO-V; krioterapia – miejscowa i kriosauna;
kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych;

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny turnusu, w terminie do 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz uiszcza w recepcji obiektu zakwaterowania, w dniu przybycia.

W przypadku rezygnacji z rezerwacji  zgłoszonej na mniej niż 30 dni przed rozpoczęciem pobytu, zwrot wpłaconej zaliczki ulega pomniejszeniu o 50%, a w przypadku rezygnacji na mniej niż 14 dni przed rozpoczęciem pobytu, wpłacona zaliczka zostaje zatrzymana przez Spółkę „Uzdrowisko Iwonicz” S.A..

W każdym przypadku zwrot zaliczki następuje po potrąceniu 10% (słownie: dziesięć procent) tytułem poniesionych przez Spółkę kosztów manipulacyjnych.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium „Pod Jodłą” jest jednym z obiektów Uzdrowiska Iwonicz.  Jest usytuowane w centrum miejscowości, ale przy spokojnej ulicy, blisko Pijalni Wód Mineralnych i Parku Zdrojowego.

Posiada 87 miejsc w 52 pokojach i wyposażone jest w windę osobową. Pokoje 1-, 2-osobowe. Wszystkie posiadają pełny węzeł sanitarny, lodówkę, telefon, TV i radio. Oferowane pokoje są typu STANDARD PLUS.

Do dyspozycji: baza zabiegowa w Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego oddalonym 200 metrów, stołówka, gabinet pielęgniarski i lekarski, mini pralnia, Internet Wi-Fi, parking, przy obiekcie ogród romantyczny.

W Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego znajduje się także basen kryty 11,5x7m z atrakcjami wodnymi: przeciwprądem, czterodyskowym masażerem i jacuzzi.

Opis miejscowości

Iwonicz Zdrój to jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych polskich uzdrowisk. Położony wśród lasów Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku na wysokości 380-450 m n.p.m.od stuleci gościnnie wita kuracjuszy spragnionych spokoju i kuracji w specyficznym podgórskim mikroklimacie. Tonące w zieleni zabytkowe centrum, kolorowe drewniane XIX-wieczne zabudowania, to jego niepodważalne atuty. Zabytkowy charakter uzdrowiska wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza przybyłym tu kuracjuszom i wczasowiczom niezapomnianych wrażeń.

Na atrakcyjność Iwonicza Zdroju wpływa przede wszystkim malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych, o niedużej zmienności temperatury w ciągu dnia. Bogate zalesienie tworzy naturalną osłonę przed wiatrem, a ukształtowanie terenu powoduje powstawanie dobrych warunków wentylacyjnych. Klimat ten w połączeniu z bardzo czystym powietrzem tworzy znakomite warunki bioklimatyczne.

Świetnym miejscem do spacerów jest w Iwoniczu Zdroju niedawno odnowiony Park Zdrojowy z kompozycjami kwiatowymi i fontanną, która tryska wodą na wiele sposobów a wieczorami mieni się kolorami. Warto też odwiedzić mini tężnie wypełnione tarniną wierzbową. Wokół tężni tworzy się specyficzny mikroklimat przesycony solanką.

W okolicach Iwonicza-Zdroju warto zwiedzić:

 • Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce
 • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie prowadzone są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. 
 • Galerię prac Zdzisława Beksińskiego w Muzeum na Zamku w Sanoku
 • Ruiny zamku w Odrzykoniu (znany z “Zemsty”)
 • Skały w Rezerwacie Przyrody Prządki
 • Pustelnię św. Jana w Dukli

 

Iwonicz-Zdrój oddalony jest 80 km od Rzeszowa (stolicy województwa) i 17 km od Krosna (centrum powiatu). Docelową stacją dla podróżujących do Iwonicza-Zdroju są dworce PKP i PKS w Krośnie. Z Krosna do Iwonicza-Zdroju można dojechać komunikacją autobusową i prywatną (bus).

Kilka miast posiada bezpośrednie połączenia autobusowe do i z Iwonicza-Zdroju: Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Wrocław, Nowy Targ, Rzeszów i Katowice.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz