Wypoczynek i zdrowie

IWONICZ ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne Sanatorium „Pod Jodłą”

Turnusy rehabilitacyjne w centrum Iwonicza Zdroju, w zabytkowym Sanatorium „Pod Jodłą” prowadzone od maja do listopada 2021. Cena w sezonie niskim – 1960 zł/turnus dwutygodniowy, w sezonie wysokim 2170 zł, przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.

2021 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania

dofinansowania PFRON

Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z pobytu leczniczego.

Cennik dostępny w siedzibie biura.

 • zakwaterowanie
 • 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet
 • opiekę lekarsko-pielęgniarską
 • 3 zabiegi lecznicze dziennie (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych) wg ordynacji lekarskiej
 • 2 seanse w relaksacyjne w jaskini solnej
 • 80 min. ćwiczeń na łóżkach rekondycyjnych
 • codzienna kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych,
 • zwiedzanie Iwonicza-Zdroju z przewodnikiem

 

Zastrzeżenie: Świadczenia mogą nie zostać w całości zrealizowane lub mogą ulec zmianie ze względu na obostrzenia i ograniczenia, z powodów niezależnych od organizatora.

 • opłaty parkingowej
 • pozostałych zajęć i wycieczek fakultatywnych nie ujętych w cenie skierowania – możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek turystycznych, zarówno pieszych jak i autokarowych, m.in.: Węgry (Miszkolc, Tokaj, Sarospatak), Ukraina (Lwów), Słowacja (Bardejów, Bardejowskie Kupele), Bieszczady (Zalew Soliński, Sanok), Krosno (Muzeum Lamp Naftowych, Centrum Dziedzictwa Szkła), Bóbrka (Skansen Przemysłu Naftowego), Dukla (zabytki sakralne, muzeum)
 • opłaty uzdrowiskowej (płatność w recepcji sanatorium wyłącznie gotówką) w wysokości 4,20 zł za dobę/osobę

Dojazd we własnym zakresie.

Wpis do rejestru OR: OR/18/0012/19  ważny do dnia 28.03.2022 r.

Wpis do rejestru OD: OD/18/0007/18 ważny do dnia 04.08.2021 r.

Schorzenia:

układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, kobiety po mastektomii, ruch (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), przemiana materii, alergia

Zabiegi:

kąpiele – mineralna, solankowa, kwasowęglowa, wirowa, perełkowa; zabiegi borowinowe – zawijanie całkowite i częściowe oraz plastry borowinowe; masaże – klasyczny (ręczny), podwodny, pneumatyczny, wibracyjny (aquavibron); kinezyterapia – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia kondycyjne i rehabilitacyjne na przyrządach; inhalacje – indywidualne; zabiegi elektryczne – magnetoterapia, interdyn + intervac, diadynamik, galwanizacja, terapuls, jonoforeza, ultradźwięki, stymulacja, laser, sanotherm, przezskórna stymulacja nerwów (TENS); światłolecznictwo – lampa sollux, lampa BIO-V; krioterapia – miejscowa i kriosauna; kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych.

Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny turnusu, w terminie do 14 dni od dnia dokonania rezerwacji. Pozostałą należność (pomniejszoną o ewentualne dofinansowanie PFRON) kuracjusz uiszcza w recepcji obiektu zakwaterowania, w dniu przybycia.

W przypadku rezygnacji z rezerwacji  zgłoszonej na mniej niż 30 dni przed rozpoczęciem pobytu, zwrot wpłaconej zaliczki ulega pomniejszeniu o 50%, a w przypadku rezygnacji na mniej niż 14 dni przed rozpoczęciem pobytu, wpłacona zaliczka zostaje zatrzymana przez Spółkę „Uzdrowisko Iwonicz” S.A..

W każdym przypadku zwrot zaliczki następuje po potrąceniu 10% (słownie: dziesięć procent) tytułem poniesionych przez Spółkę kosztów manipulacyjnych.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Opis ośrodka

Sanatorium „Pod Jodłą” jest jednym z obiektów Uzdrowiska Iwonicz.  Jest usytuowane w centrum miejscowości, ale przy spokojnej ulicy, blisko Pijalni Wód Mineralnych i Parku Zdrojowego.

Posiada 87 miejsc w 52 pokojach i wyposażone jest w windę osobową. Pokoje 1-, 2-osobowe. Wszystkie posiadają pełny węzeł sanitarny, lodówkę, telefon, TV i radio. Oferowane pokoje są typu STANDARD PLUS.

Do dyspozycji: baza zabiegowa w Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego oddalonym 200 metrów, stołówka, gabinet pielęgniarski i lekarski, mini pralnia, Internet Wi-Fi, parking, przy obiekcie ogród romantyczny.

W Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego znajduje się także basen kryty 11,5x7m z atrakcjami wodnymi: przeciwprądem, czterodyskowym masażerem i jacuzzi.

Opis miejscowości

Iwonicz Zdrój to jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych polskich uzdrowisk. Położony wśród lasów Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku na wysokości 380-450 m n.p.m.od stuleci gościnnie wita kuracjuszy spragnionych spokoju i kuracji w specyficznym podgórskim mikroklimacie. Tonące w zieleni zabytkowe centrum, kolorowe drewniane XIX-wieczne zabudowania, to jego niepodważalne atuty. Zabytkowy charakter uzdrowiska wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza przybyłym tu kuracjuszom i wczasowiczom niezapomnianych wrażeń.

Na atrakcyjność Iwonicza Zdroju wpływa przede wszystkim malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych, o niedużej zmienności temperatury w ciągu dnia. Bogate zalesienie tworzy naturalną osłonę przed wiatrem, a ukształtowanie terenu powoduje powstawanie dobrych warunków wentylacyjnych. Klimat ten w połączeniu z bardzo czystym powietrzem tworzy znakomite warunki bioklimatyczne.

Świetnym miejscem do spacerów jest w Iwoniczu Zdroju niedawno odnowiony Park Zdrojowy z kompozycjami kwiatowymi i fontanną, która tryska wodą na wiele sposobów a wieczorami mieni się kolorami. Warto też odwiedzić mini tężnie wypełnione tarniną wierzbową. Wokół tężni tworzy się specyficzny mikroklimat przesycony solanką.

W okolicach Iwonicza-Zdroju warto zwiedzić:

 • Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce
 • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie prowadzone są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. 
 • Galerię prac Zdzisława Beksińskiego w Muzeum na Zamku w Sanoku
 • Ruiny zamku w Odrzykoniu (znany z “Zemsty”)
 • Skały w Rezerwacie Przyrody Prządki
 • Pustelnię św. Jana w Dukli

 

Iwonicz-Zdrój oddalony jest 80 km od Rzeszowa (stolicy województwa) i 17 km od Krosna (centrum powiatu). Docelową stacją dla podróżujących do Iwonicza-Zdroju są dworce PKP i PKS w Krośnie. Z Krosna do Iwonicza-Zdroju można dojechać komunikacją autobusową i prywatną (bus).

Kilka miast posiada bezpośrednie połączenia autobusowe do i z Iwonicza-Zdroju: Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Wrocław, Nowy Targ, Rzeszów i Katowice.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *