Wypoczynek i zdrowie

IWONICZ ZDRÓJ – „Amelia Zdrój Medical & Spa”: zima i ferie zimowe w Beskidzie Niskim

Zimowe pobyty w pięknym zakątku kraju – Beskidzie Niskim, w Amelia Zdrój Medical & Spa,  w Iwoniczu Zdroju. Dobry standard zakwaterowania. Do wyboru dwa lub 3 posiłki. Możliwość diety bezglutenowej i makrobiotycznej. 7, 10 lub 13 dni. Cena 7-dniowego turnusu (6 noclegów) w 2022 r – od 659 zł/os. przy zakwaterowaniu w sezonie niskim, z HB. Zniżki dla dzieci.

Uwaga: Sauna w remoncie do 31.12.2022. Brak możliwości korzystania!

Oferta specjalna, obowiązuje od 02.02 do 31.03.2022

W skład pakietu wchodzą:

 • Noclegi w komfortowo urządzonych pokojach,
 • Codzienne śniadania w formie bufetu szwedzkiego*,
 • Codzienne obiady lub obiadokolacje z deserem – w zależności od wybranej opcji,
 • Codzienne kolacje w formie bufety szwedzkiego* – w opcji FB(3 posiłki),
 • 10% zniżka zabiegi i masaże oferowane w Pensjonacie,
 • Przechowalnię sprzętu narciarskiego,
 • 20% zniżki na korzystanie ze stacji narciarskiej Kiczera Ski w Puławach,
 • Internet Wi-Fi,
 • Parking bezpłatny miejski.

* zależne od obostrzeń z powodu pandemii Covid-19

Dodatkowe opłaty:

 • opłata uzdrowiskowa (zgodnie z obowiązującymi przepisami) – 4,2 zł/os/doba (w 2022r).
 • zwierzęta są przyjmowane za odpłatnością 35 zł/doba

Informacje dodatkowe:

 • Aby zarezerwować wczasy konieczna jest wpłata zadatku (30%) w ciągu 3 dni roboczych od dnia rezerwacji.
 • Dopłata w recepcji – gotówką lub kartą płatniczą. Wówczas faktura wystawiana jest przez Biuro Amitur na zaliczkę a przez Amelia Zdrój Medical & Spa na dopłatę. Jeśli ktoś potrzebuje jedną fakturę na pełną kwotę wczasów, dopłata powinna wpłynąć w Biurze, na kilka dni przed rozpoczęciem wczasów.
 • Pensjonat nie posiada ogrodzonego i zamykanego parkingu. Samochody można trzymać na ulicy naprzeciwko pensjonatu. Miejsce to jest obserwowane z recepcji pensjonatu (monitoring).

Warunki anulowania/zmian rezerwacji dokonanych:

 1. a) w przypadku rezygnacji z zarezerwowanego indywidualnego pobytu krótszego niż 7 dób zwracane jest:
  • 100% wartości przedpłaty z potrąceniem opłaty manipulacyjnej 75 zł/os. w przypadku rezygnacji w terminie do 30 dni przed datą przyjazdu.
  • Przedpłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 30 dni przed datą przyjazdu.
  • Do 14 dni przed dniem rozpoczęcia pobytu wszelkie zmiany rezerwacji polegające na zmniejszeniu/zwiększeniu (w miarę możliwości Pensjonatu) liczby pokoi i/lub osób oraz zmiany terminu rezerwacji są możliwe, z wyjątkiem niestandardowych warunków rezerwacji i ofert specjalnych. W terminie krótszym niż 14 dni zmiana nie jest możliwa. W przypadku nieuwzględnienia zmian rezerwacji Gościowi nie przysługują względem Pensjonatu żadne roszczenia.
 1. b) Oferty niestandardowe, oferty specjalne, oferty indywidualnie dłuższe niż 6 dób – warunki anulacji/zmian rezerwacji:
  •  zmiana/anulacja rezerwacji ze zwrotem przedpłaty z potrąceniem opłaty manipulacyjnej 75 zł/os. jest możliwa do 60 dni przed planowanym przyjazdem.
  • W przypadku anulacji rezerwacji w terminie krótszym niż 60 dni, ale nie krótszym niż 30 dni do planowanego przyjazdu, potrąca się 50% przedpłaty + opłatę manipulacyjną
  • W terminie krótszym niż 30 dni przed planowanym przyjazdem nie ma możliwości bezkosztowej anulacji rezerwacji. Gość zostanie obciążony 100% wartości przedpłaty.
  • Do 30 dni przed dniem rozpoczęcia pobytu indywidualnego wszelkie zmiany rezerwacji polegające na zmniejszeniu/zwiększeniu (w miarę możliwości Pensjonatu) liczby pokoi i/lub osób oraz zmiany terminu rezerwacji są możliwe, z wyjątkiem niestandardowych warunków rezerwacji i ofert specjalnych. W terminie krótszym niż 30 dni zmiana nie jest możliwa. W przypadku nieuwzględnienia zmian rezerwacji Gościowi nie przysługują względem Pensjonatu żadne roszczenia.

Opis ośrodka

Amelia Zdrój Medical & Spa

znajduje się 200m od centrum uzdrowiska, przy cichej, spokojnej ulicy, niedaleko Zakładu Przyrodoleczniczego i kompleksu sanatoriów. W pobliżu można zobaczyć najważniejsze atrakcje oraz zabytki Iwonicza Zdroju tj: Pijalnia Wód Mineralnych (500m), Deptak (400m), Stary Pałac, Stare Łazienki, Park Zdrojowy, Źródło Bełkotka.

Obiekt oferuje 36 komfortowych pokoi 1, 2, 3-osobowych oraz apartamenty. Każdy z pokoi wyposażony jest w łazienkę, urządzenia multimedialne oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu. Pokoje na niższych piętrach mają balkony, na IIIp. (poddasze) pokoje są bez balkonów, z oknami dachowymi i mają ściany ze skosami. W pokojach są dostępne czajniki.

Uwaga: budynek bez windy.

W obiekcie skorzystać można z wyjątkowej strefy SPA oraz groty solnej.

W odległości ok. 100 m od Amelia Zdrój Medical & Spa znajduje się kryty basen.
W pobliżu: kino, basen odkryty, biegowe trasy narciarskie, kort tenisowy.

Opis miejscowości

Iwonicz Zdrój

to jedna z najbardziej znanych i najstarszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Historia Iwonicza sięga XIV wieku. Miejscowość położona jest w Beskidzie Niskim, 16 km od Krosna. Wokół rozciągają się malownicze wzniesienia o stosunkowo niewielkiej wysokości 450-600 m n.p.m. Centrum starego uzdrowiska tworzy zabytkowy zespół przestrzenno – architektoniczny, o bardzo dużej wartości zabytkowej. Na ten ciekawy zespół zabytkowy składają się m.in. wybudowane w I połowie XIX w.: Stary Pałac, Stare Łazienki, Pijalnia z krytym deptakiem, Dom Zdrojowy. Oprócz walorów zabytkowych starówka iwonicka posiada swoistą atmosferę przenoszącą turystów w miniony wiek. Iwonicz zawdzięcza swoją sławę wodom mineralnym, które zawierają chlor, sód, jod, brom, żelazo, mangan, stront, magnez, lit i fluor. Składniki te są niezbędne to prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powietrze jest tu bardzo czyste, nasycone jodem i bromem – podobnie do mikroklimatu morskiego

Będąc w Iwoniczu Zdroju warto zwiedzić ciekawe miejsca w okolicy: zamek w Krasiczynie z przełomu XVI i XVIIw., podkarpackie zabytkowe miasta: Dukla, Łańcut, Krosno, Przemyśl czy też świetnie zachowane malownicze drewniane cerkwie, wędrując po tzw. „Szlaku Ikon”. Wycieczki po najpiękniejszych miejscach na Podkarpaciu oraz wycieczki w Bieszczady, do Słowacji i na Ukrainę organizowane są przez miejscowe Biuro Turystyczne.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Dodaj komentarz