Wypoczynek i zdrowie

BUSKO-ZDRÓJ: Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON w Hotelu*** „Gromada”

Uzdrowisko Busko Zdrój słynie z unikatowych wód siarczkowo – siarkowodorowych, które dobroczynnie działają na szereg schorzeń z reumatycznymi i zwyrodnieniowymi na czele. Zapraszamy na turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem  z PFRON do hotelu Gromada, który jest zarówno bardzo dobrze położony, jak też może się pochwalić wygodnymi i eleganckimi pokojami. Cena pobytu  w 2021r. – od 2842 zł/os za turnus 15 dniowy (14 noclegów) z 40 zabiegami przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.

2021r – cena za 1 os – turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem z PFRON

Turnus: Cena za 1 os: Ilość zabiegów:
15 dni (14 noclegów)

2842 zł

40
 • 14 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką z prysznicem
 • całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja – posiłki serwowane)
 • konsultacja lekarska
 • opieka pielęgniarska
 • 40 zabiegów na pobyt (12 zabiegów podstawowych z działu balneoterapii + 7 masaży
  klasycznych + 21 zabiegów uzupełniających)
 • 1 x kolacja regionalna z kociołkiem świętokrzyskim
 • 1 x zajęcia z podstaw chodzenia z kijkami do Nordic Walking
 • możliwość korzystania z bezpłatnej wypożyczalni rowerów, kijków do Nordic Walking,
  leżaków
 • wyjście na pieczenie podpłomyków do Izby Chleba przy kościele Św. Brata Alberta

 

Katalog zabiegów:

zabiegi podstawowe: kąpiel siarczkowa, fasony siarczkowe, kąpiel borowinowa, okłady borowinowe, kąpiel ozonowa sucha, kąpiel kwasowęglowa sucha, kąpiel jodowo-bromowa,

zabiegi uzupełniające: wirówka kończyn górnych, wirówka kończyn dolnych, gimnastyka na przyrządach,
ćwiczenia w odciążeniu UGUL, laseroterapia, magnetronik, jonoforeza, prądy diadynamiczne, prądy
interferencyjne, Tens, galwanizacja, ultradźwięki, masaż klasyczny, masaż wibracyjny aquavibron, hydrojet,
krioterapia miejscowa.

Wszystkie zabiegi ordynowane po konsultacji lekarskiej

Opłata klimatyczna: 3,70 zł osoba/dzień (kwota z 2020 r.) – płatna w Recepcji hotelu gotówką

 • Doba hotelowa od 14:00 w dniu przyjazdu do 12:00 w dniu wyjazdu.
 • Pobyt rozpoczyna się od niedzieli.
 • Restauracja czynna codziennie w godzinach od 7:00 do 22:00.
 • Pobyt rozpoczyna się śniadaniem w dniu przyjazdu, a kończy obiadem w dniu wyjazdu.
 • Zabiegi wykonywane od poniedziałku do soboty (z wyłączeniem dni świątecznych).
 • Pobyt ze zwierzętami nieakceptowany.
Zadatek rezerwacyjny (30% ceny) należy wpłacić w ciągu 3 dni roboczych od dnia rezerwacji i jest on bezzwrotny.
Dopłata do 100% należności powinna wpłynąć na minimum 14 dni przed terminem pobytu.

Rezygnację z wyjazdu należy zgłosić na piśmie. Wysokość kosztów rezygnacji :

 • w przypadku rezygnacji w terminie powyżej 7 dni Klient traci zadatek (30% ceny imprezy)
 • w przypadku rezygnacji w terminie 7 i mniej dni do imprezy lub w razie wcześniejszego wyjazdu z imprezy Klientowi zwracana jest tylko kwota niewykorzystanego wsadu do kotła
 • Nie pobiera się kosztów rezygnacji, poza opłatą manipulacyjną, jeżeli Klient w momencie odstąpienia od umowy, jednak nie później, niż na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy,wskaże osobę, której przekaże uprawnienia i która przejmie obowiązki, wynikające z zawartej umowy.

Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.

Informacje na temat ubezpieczenia, na życzenie Klienta, wysyłamy mailem.

Opis ośrodka

HOTEL GROMADA położony jest w cichej części zdrojowej Buska-Zdroju przy zabytkowym Parku Zdrojowym, obok urokliwego nowego parku z licznymi alejkami i piękną roślinnością,w pobliżu zakładów przyrodoleczniczych, gdzie można skorzystać z bogatej gamy dobroczynnych zabiegów leczniczych.

Posiada 50 komfortowych, przestronnych pokoi 1-osobowych i 2-osobowych oraz 3 apartamenty. 

W każdym pokoju znajduje się łazienka. Pokoje wyposażone są w eleganckie i wygodne meble, telewizor , telefon, czajnik. Część pokoi posiada balkon.

Na terenie hotelu jest WI-FI-bezpłatny internet dla wszystkich Gości hotelu, winda oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.

W hotelu znajduje się recepcja całodobowa, restauracja czynna codziennie od 7.00-22.00, kawiarnia z Drink Barem, bezpłatna wypożyczalnia rowerów oraz kijków do Nordic Walkingu, bezpłatny parking (zamykany na noc).

Hotel „Gromada„***  dwukrotnie – w 2011 roku oraz 2012 zdobył w plebiscycie tytuł najlepszego hotelu w powiecie buskim.

01.10.2020 r. w Hotelu***Gromada w Busku-Zdroju został uruchomiony Zakład Odnowy Biologicznej, oferujący szeroki wachlarz usług.

Opis miejscowości:

Busko – Zdrój jest kurortem znanym na całym świecie. Posiada świetne warunki ekologiczne, specyficzny mikroklimat i najlepsze pokłady leczniczej siarki w Europie.

Wody siarczkowe, w które obfitują tutejsze źródła, zaliczają się do bardzo rzadko spotykanych w Europie wód leczniczych. Zawierają one siarczki z uwalniającym się siarkowodorem. W Polsce jedynie Busko, Solec, Horyniec i Wieniec Zdrój mają źródła wód siarczkowych, przy czym w Busku i pobliskim Solcu stężenie substancji czynnych w wodach jest największe. 

Profil leczniczy Buska – Zdroju to: choroby zapalne stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, osteopenia i osteoporoza, zmiany pourazowe i kontuzje stawów, ścięgien, wiązadeł i mięśni, schorzenia laryngologiczne, zaburzenia krążenia obwodowego, choroby przemiany materii.

Skutecznie leczone są u nas schorzenia: reumatyczne,neurologiczne,ortopedyczne,pourazowe, układu krążenia, skórne, cywilizacyjne.

Obowiązek informacyjny RODO

 1. Administratorem Pani/a danych osobowych jest Biuro Turystyczne AMITUR z siedzibą w Warszawie przy ul. Wokalnej 4 LU 203, NIP: 521-100-49-02, Regon 010927628, wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Nr 0061.
 2. Dane kontaktowe Administratora Bezpieczeństwa Informacji (Inspektora Ochrony Danych): Anna Tarnowska-Person, e-mail:biuro@amitur.pl
 3. Biuro przetwarzać będzie następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jest jednak warunkiem zawarcia i wykonywania umowy o świadczenie usług a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.
 4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z  realizacją umów zawartych z klientami.
 5. Dane osobowe mogą być ujawnione:
 6. pracownikom Biura
 7. podmiotom, z którymi Biuro współpracuje oraz kontrahentom – dysponentom bazy noclegowej, w celu realizacji zleconych przez Klientów usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia.
 8. firmom pocztowym i kurierskim, które będą dostarczać przesyłki do Państwa
 9. Żadne dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom innym, niż mające siedzibę w Polsce.
 10. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres określony w szczególnych przepisach prawa, w szczególności w ordynacji podatkowej. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego.
 11. Usunąć dane osobowe z bazy Administratora można przez złożenie oświadczenia, wykorzystując dane kontaktowe wskazane w punkcie 1.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email