Aktualna oferta


AMITURKalendarz na stronę

Wczasy odchudzające

Osoby, które skorzystały z naszej oferty doceniły także wyjątkowe lokalizacje obiektów, w których organizowaliśmy nasze wyjazdy. Turnusy odbywały się w wielu regionach Polski, ale za każdym razem uczestnicy mogli cieszyć się z bliskiego kontaktu z przyrodą, ciekawych atrakcji turystycznych w okolicy oraz licznych zabytków do zwiedzania na sąsiadujących terenach. Staramy się organizować wczasy odchudzające tak, aby każdy kto tylko zapragnie skorzystać z naszej oferty, mógł wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Podział według regionu

W Karpatach

Dla miłośników górskich krajobrazów proponujemy wakacje w górach. Karpaty to przepiękny region Polski ceniony za niezwykłe widoki oraz występowanie chronionych gatunków fauny i flory. Organizujemy nasze wczasy odchudzające w doskonale do tego przystosowanych ośrodkach wypoczynkowych.

W Sudetach

Amatorzy górskich klimatów mogą także wybrać się w Sudety, gdzie organizujemy liczne wczasy odchudzające niekiedy połączone z programem rewitalizacji oraz odnowy biologicznej. W naszej ofercie znajdą Państwo również inne propozycje, które uwzględniają program turystyczny, dający możliwość poznania tego pięknego regionu.

Nad morzem

Aktywność nad morzem nie musi sprowadzać się tylko do kąpieli. Podczas naszych wczasów odchudzających proponujemy wiele ciekawych zajęć sportowych. Organizujemy turnusy nadmorskie w najpiękniejszych regionach, które spełniają nasze wymagania pod kątem wyposażenia oraz kuchni.

Nad jeziorami

Jeziora często kojarzą się z błogim lenistwem i kąpielami słonecznymi. W naszej ofercie wykorzystujemy to dogodne położenie do organizowania zajęć na wodzie (np.aquaaerobic). Ponadto wakacje na jeziorem to także możliwość obcowania z naturą i podziwiania pięknych widoków.

W centralnej Polsce

Osoby z centralnej Polski, które nie chcą wyjeżdżać daleko, nie muszą już wybierać się w góry czy nad morze, żeby uczestniczyć we wczasach odchudzających. Jako doświadczeni organizatorzy możemy im zaproponować ciekawe oferty w znanych powszechnie kurortach centralnej Polski.

Na Słowacji

Dla tych, którzy pragną poznać trochę innego świata, a jednocześnie popracować nad swoją kondycją i zdrowiem proponujemy ofertę wczasów odchudzających na Słowacji. Piękne zielone doliny górskie, bogata roślinność oraz zdrowy klimat wynagrodzą trudy diety oraz ćwiczeń.

Podział według diety

Nasze wakacje planujemy uwzględniając nie tylko lokalizację oraz obiekt hotelowy. W naszej ofercie znajdują się propozycje wyjazdów, gdzie wyżywienie oparte jest na jednej z diet przez nas referowanych. Podczas turnusy każdy uczestnik uczy się zasad zdrowego odżywania zarówno w teorii ? podczas wykładów i prelekcji, jak też w praktyce ? w trakcie spożywania posiłków. Wykorzystywane są podczas wczasów odchudzających różne rodzaje diet ? te najpopularniejsze, jak i mniej znane.
Z dietą 1000-1200 Kcal

Dieta 1000-2000 kalorii to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się nadwagi. Organizm dorosłej osoby potrzebuje średnio 3000 kalorii dziennie, gdy ich ilość zostanie zmniejszona, organizm jest zmuszany do zużycia tłuszczu, który zmagazynował.

Z dietą warzywno-owocową

Podczas wczasów odchudzających z dietą warzywno-owocową skutecznie pozbędziecie się problemu nadwagi. Ta okresowa kuracja sprowadza się głównie do wprowadzania enzymów, mikroelementów, witamin do organizmu, które odtruwają i wzmacniają zdrowie.

Z dietą strukturalną

Dieta strukturalna, zwana także dietą dr Bardadyna (od nazwiska twórcy) to weekendowa kuracja polegająca głównie na oczyszczeniu organizmu. Opiera się przede wszytskim na koktajlach i jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. W trakcie dwóch dni pozwala na zrzucenia 1 kg.

Z dietą sokową

Podstawowym wyróżnikiem diety sokowej jest płynna forma posiłków. Ten program żywieniowy oparty jest głównie na spożywaniu w ciągu dnia 2-3 litrów soków z owoców bądź warzyw. Spożywa się także w niewielkich ilościach inne produkty. Stosując te dietę należy dostarczać do organizmu 2-3 litry wody mineralnej dziennie.

Ze szwajcarską koncepcją żywieniową

Wczasy odchudzające ze szwajcarską koncepcją żywieniową pozwalają nie tylko schudnąć, ale także pozbyć się złych nawyków. Opiera się przede wszystkim na stymulowaniu trzech pozytywnych czynników, które odpowiadają za zmiany w organizmie, tj: ruch, odżywianie i mentalne nastawienie.

Z dietą makrobiotyczną

Dieta makrobiotyczna polega przede wszystkim na właściwym łączeniu pokarmów np. zbóż z warzywami, ryb z sałatami, drobiu z owocami. Opiera się na dokonaniach makrobiotyki, czyli sposobu odżywiania w zgodzie z prawami Natury. Głównymi składnikami są: pełne ziarno, z dodatkiem warzyw, roślin strączkowych i owoców, w znikomym stopniu spożywa się w tej diecie produkty zwierzęce.

Z głodówką leczniczą

Głodówka lecznicza to nie tylko rodzaj diety, ale także rodzaj kuracji stosowany przez medycynę niekonwencjonalną, który polega na okresowym całkowitym bądź częściowym zaniechaniu spożywania wszelkich pokarmów (przyjmuje się tylko płyny). Głównym jej zadaniem jest oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn.

Z dietą South Beach

Propozycja wczasów odchudzających z dietą South Beach bazuje na systemie żywieniowym opracowanym przez amerykańskiego kardiologa. Składa się z trzech etapów, z czego pierwszy jest szczególnie trudny, ponieważ wymaga rezygnacji ze słodkich napojów gazowanych i kofeinowych. Następne etapy to wyeliminowanie nadmiaru owoców i utrzymanie uzyskanej wagi.

Z dietą śródziemnomorską

Dieta śródziemnomorska sprowadza się głównie do spożywania tłuszczów nienasyconych, które korzystnie oddziałują na zdrowie i przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej. Dieta zakłada spożywanie dziennie 1600 kalorii.

Z dietą Dukana (proteinową)

Program wczasów z dietą Dukana, to połączenie wypoczynku z wyjątkowo skuteczną metodą zwalczania otyłości i nadwagi. Dietę opracował francuski doktor Pierre Dukan. Najważniejszym założeniem tej metody jest zwiększenie spożywania białek przy jednoczesnym ograniczeniu w jadłospisie produktów o dużej zawartości węglowodanów i tłuszczów.

Z dietą rozdzielną 1200Kcal dr Haya

Korzystając z oferty wakacji z dietą rozdzielną 1200 Kcal dr Haya, wybierają Państwo sprawdzone rozwiązanie w walce z otyłością i nadwagą. Program żywieniowy został opracowany w początkach XX wieku i opiera się na rozdzieleniu pokarmów z dwóch grup żywieniowych: węglowodanowych i białkowych.

Z dietą dr Budwig

Dieta dr Budwig (od nazwiska autorki) opiera się w głównej mierze na wyjątkowych właściwościach oleju lnianego, tłoczonego na zimno i nie oczyszczanego w żaden sposób fizyko-chemiczny. Zalecane jest spożywanie tego produktu w postaci pasty, którą można przygotować miksując olej lniany z chudym białym serem. Ważnym elementem diety jest także mielone siemię lniane (można spożywać z jogurtem).

Z dietą gastryczno-jelitową

Dieta gastryczno-jelitowa to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które poszukują wczasów odchudzających ze zdrowym programem odżywiania. Jest to odmiana diety owocowo-warzynej, z tym, że produkty przyrządzane są na parze i wpływają tonująco na układ trawienny.

Z dietą bezglutenową

W naszej ofercie znajdą także coś dla siebie osoby, które na co dzień zmuszone są do stosowania diety bezglutenowej. Oznacza to całkowitą eliminację z menu produktów, które zawierają gluten. Wobec czego sposób odżywiania wymaga wykluczeniu pokarmów z dodatkiem naturalnych bądź przetworzonych zbóż.

Z dietą dr Kwaśniewskiego

Ten rodzaj diety został opracowany blisko 20 lat temu, na bazie ogólnych reguł biochemii i fizjologii. Autorem programu żywieniowego jest dr Jan Kwaśniewski, który założył, że człowiek jest w stanie samodzielnie się wyleczyć z wielu chorób, jeżeli dostarczy organizmowi odpowiednie paliwo, czyli tłuszcz. Zaleca spożywanie białka w ilości 30-50g na dobę.

Z dietą dr Gersona

Wczasy z dietą dr Gersona to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cierpią z powodu deficytu witamin, soli mineralnych oraz enzymów. Ten sposób odżywiania opiera się głównie na spożywaniu dużych ilości warzyw oraz owoców. Ważne jest, aby do minimum ograniczyć także sól, zaś zwiększyć maksymalnie spożywanie potasu.

Wczasy dla seniorów

Dzisiejsi seniorzy to nie tylko dziadkowie i babcie, którzy dbają o swoje dzieci i rozpieszczają wnuczęta. Wyraźnie można zaobserwować wzrost zainteresowań różnymi formami aktywności wśród osób w starszym wieku. Mając więcej wolnego czasu poświęcają go nauce obsługi komputera czy poznając języki obce. Coraz więcej seniorów wybiera się także na wakacje odchudzające, gdzie pragną poprawić swoją kondycję i poznać zasady odżywiania właściwe dla ich wieku.
Na nizinach

Organizujemy wczasy dla seniorów do malowniczego uzdrowiska w centrum Polski. Ciechocinek słynie z wód leczniczych i jest najpopularniejszym wśród seniorów uzdrowiskiem. Oferujemy liczne zabiegi lecznicze oraz pielęgnacyjne, zajęcia teoretyczne oraz możliwość zwiedzania miasta i okolic.

W Górach Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie znane są w całej Polsce i słyną z wyjątkowych atrakcji turystycznych, jak unikalne formy skalne czy historyczne obiekty zabytkowe. Nasza oferta obejmuje zarówno zwiedzanie tego pięknego regionu, jak też zajęcia fizyczne i teoretyczne.

Nad morzem

Oferta nad morzem dla seniorów to doskonały sposób na podreperowanie zdrowia, dzięki bogatemu zapleczu zabiegowemu w ośrodkach, oraz świetna metoda na poprawę kondycji poprzez bogatą ofertę ćwiczeń i zdrową dietę.

W górach

Propozycja dla seniorów w górach pozwala nie tylko poprawić stan zdrowia, ale także wypocząć w najpiękniejszych miejscach Polski. Turnusy organizowane są całym rokiem i zapewniają komfortowe noclegi liczne atrakcje.