Aktualna oferta


AMITURKalendarz na stronę

KUDOWA-ZDRÓJ: Całoroczne sanatoryjne turnusy odchudzające dla dzieci w sanatorium "Jagusia"

 • Oferta
 • Terminy, ceny, rezerwacja
 • Opinie

Specjalizujące się w leczeniu otyłości sanatorium dziecięce "Jagusia" w Kudowie Zdroju zaprasza dzieci (szkoła podstawowa i gimnazjum podczas roku szkolnego, w wakacje do 18 lat) na pobyty odchudzające przez cały rok. Podczas roku szkolnego dzieci uczęszczają do szkoły przy sanatorium. Cena dwutygodniowego pobytu w 2020r od 1680 zł/os w sezonie niskim. Dojazd własny.

kudowajagusia01_400
"JAGUSIA" w Kudowie

to sanatorium dla dzieci specjalizujące się w leczeniu nadwagi u dzieci, schorzeń endokrynologicznych, chorób dróg oddechowych oraz schorzeń układu ruchowego. Obecnie najliczniejszą grupę stanowią dzieci otyłe, których nadwaga związana jest z zaburzeniami hormonalnymi, nieprawidłową przemianą materii lub wynika ze złych nawyków żywieniowych.

Sanatorium mieści się w XIX-wiecznej willi o ciekawej architekturze, oddalonej ok. 300 m od Zakładu Przyrodoleczniczego i ok. 150 m od Parku Zdrojowego. Obiekt w okresie zimy i wiosny został  odremontowany i zmodernizowany. W wyremontowanym budynku głównym mieści się: gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarek, izolatki, sypialnie dzieci (ok. 90 miejsc w pok. 2, 3 i 4os. z łazienkami) i pomieszczenia administracji. Pierwszy turnus po remoncie wystartował w JAGUSI 11 lipca 2014r.

Budynek główny połączony jest korytarzem z nowym budynkiem, w którym znajduje się szkoła (poziom szkoły podstawowej i gimnazjum), sale lekcyjne, sala gimnastyczna, pracownia komputerowa, biblioteka, świetlice i funkcjonalna kuchnia z przestronną jadalnią.

Budynki otoczone są pięknie zagospodarowanym terenem zielonym z placem zabaw i boiskiem sportowym.

 

 

 

Szkoła w sanatorium

organizuje dla wszystkich dzieci przebywających w sanatorium
- rano zajęcia lekcyjne, w czasie których kontynuują tok nauki ze swoich macierzystych szkół
- po południu i w dni wolne - zajęcia w pozalekcyjnym zespole zajęć wychowawczych.

Dzieci wyjeżdżają na wycieczki po Ziemi Kłodzkiej a w czasie codziennych spacerów poznają Kudowę i okolice. Uczą się aktywnych form wypoczynku, poprzez zachęcanie do turystyki pieszej.

We współpracy z Dyrekcją Parku Narodowego organizowane są lekcje prowadzone przez pracowników naukowych, w czasie których dzieci poznają uroki Gór Stołowych.
Prowadzone są także zajęcia terapeutyczne, plastyczne, muzyczne i sportowe, konkursy i turnieje, zabawa w teatr. 

kudowajagusia05_400a31_400

Kompleksowy program leczenia nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży obejmuje:

 • Zakwaterowanie
 • Opiekę lekarsko - pielęgniarską. W skład zespołu realizującego program wchodzą: lekarz, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholog, nauczyciele, dietetyk, opiekunowie
 • Leczenie dietetyczne Indywidualnie dobrana dieta redukcyjna: 3 posiłki główne i 2 posiłki uzupełniające w odstępach 2 godzin, spotkania informacyjne omawiające zasady zdrowego żywienia
 • Psychoedukację z elementami promocji zdrowia: Zajęcia relaksacyjne, techniki wyobrażeniowe, afirmacje, poprawa samooceny, motywacja indywidualnych działań ukierunkowanych na redukcję masy ciała dziecka.
 • Diagnostykę i analizę składu ciała: Aparat INBODY umożliwia wykonanie dokładnych pomiarów wzrostu, tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz ilości wody w organizmie, ocenę stopnia otyłości a także sposobu odżywiania.
 • Zwiększoną aktywność fizyczną oraz zabiegi fizjoterapeutyczne: Gimnastyka ogólno-usprawniająca, korekcyjna, relaksacyjna, gimnastyka w wodzie, zajęcia terenoterapii, Nordic Walking, zabiegi balneologiczne.
Uzdrowisko Kudowa Zdrój

leży na wysokości 390 - 400 m n.p.m. w północno-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Na północny wschód od uzdrowiska rozciąga się masyw Gór Stołowych. Położenie w szerokiej kotlinie górskiej otwartej ku południowi jest niezmiernie korzystne pod względem klimatycznym, bowiem masyw górski broni je przed wpływem wiatrów północnych i wschodnich. Szerokość doliny warunkuje stopniowe ogrzewanie się i powolne stygnięcie mas powietrza zalegających w dolinie. Latem jest tu na ogół chłodniej a zimą cieplej niż na nizinie. Właściwości klimatu Kudowy wpływają bardzo korzystnie na szereg procesów ustrojowych: krążenie krwi, oddychanie i trawienie, sprawność układu mięśniowego i nerwowego.

Właściwości lecznicze tutejszych źródeł mineralnych wykorzystywano już w I połowie XVII w. W roku 1963 uzdrowisko zostało zaliczone do uzdrowisk międzynarodowych. Wody lecznicze Kudowy Zdroju - źródła "Śniadecki", "Moniuszko" i "Marchlewski" - są to szczawy wodoro-węglanowo-wapniowo-sodowe, żelazisto-magnezowe i borowe. Leczy się tu głównie schorzenia serca i naczyń krwionośnych, choroby tarczycy, otyłość i zmiany zwyrodnieniowe. Są stosowane m.in. kąpiele mineralne i suche, inhalacje, hydroterapia, masaże, magnetoterapia, krioterapia i inne.

Kudowa Zdrój jest tradycyjnym miejscem dorocznych Festiwali Moniuszkowskich, które odbywają się w lipcu, począwszy od 1962 roku. Udział w nich biorą sławni artyści i orkiestry operowe.

W centrum Kudowy znajduje się uroczy park z egzotyczną roślinnością, pijalnia wód mineralnych i sala koncertowa. 

01 02

Z Kudowy wiodą trasy interesujących wycieczek o zróżnicowanej skali trudności do najbliższej okolicy (Góry Stołowe) i na terenie Ziemi Kłodzkiej (Góry Orlickie) Najbardziej godne polecenia wydają się być wycieczki do Karłowa, skąd 665 stopni bloków kamiennych prowadzi na szczyt Gór Stołowych Szczeliniec, z którego rozciąga się przepiękna panorama oraz do Rezerwatu "Błędnych Skał", gdzie zadziwia niezwykle ciekawy labirynt szczelin i grot wśród bloków skalnych o kształtach ludzkich i zwierzęcych.

Na przedmieściu Kudowy, w Czermnej warto zwiedzić kaplicę, której sufit i ściany wyłożone są czaszkami i piszczelami ludzi poległych i zmarłych w okresie wojny 30-letniej a w Wambierzycach słynną bazylikę.
Na turystyczną atrakcyjność Kudowy Zdroju wpływa również położenie w bezpośredniej bliskości granicy z Republiką Czeską. Lokalne biura turystyczne oferują wycieczki autokarowe do Pragi (ok. 50 zł), Wiednia (ok. 110 zł), Ardspach (ok. 25 zł) i wiele innych. Adrspach to najpiękniejsza część Gór Stołowych. Zbudowany z piaskowca płytowego sprawia często monumentalne wrażenie, uroku dodaje tutaj skalny wodospad, oraz piękne skalne jeziorka, gdzie atrakcją jest spływ łodziami.

Kudowa Zdrój posiada bezpośrednie połączenie autobusowe z większością miast kraju.


Aby sprawdzić TERMINY i CENY wejdź w zakładkę:
Terminy, ceny, rezerwacja
na górze strony!

  a37_400a11_400_01a22_400

Turnusy:

Można wysłać dziecko na turnus 7, 14, 21 lub 28 dni (pobyt od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu. Doba hotelowa 15:00-11:00). Pobyty podczas roku szkolnego są realizowane dla dzieci w wieku 8-16 lat, w przypadku dzieci poniżej 8 roku życia wyłącznie przy współudziale opiekuna/rodzica.  Podczas wakacji są przyjmowane dzieci i młodzież do 18 lat.

  CENA 2020 r. (POBYT UZDROWISKOWY DZIECKA w sanatorium "JAGUSIA", bez dojazdu, za dobę)

 Pokój 1-osobowy

Pokój 2-osobowy

Pokój 3-osobowy

Pokój 4-osobowy 

  Sezon niski:   05.01-04.04.2020 i 05.10-19.12.2020

 160 zł

 140

130 zł 

120 zł 

  Sezon wysoki:  05.04 - 04.10.2020 i 20.12.2020 - 02.01.2021

 190 zł

 170

160 zł 

150 zł 

 

Do sanatorium mogą jechać także dzieci z rodzicami. Poniżej ceny zakwaterowania ze śniadaniem dla dorosłych:

CENA 2020 r. (POBYT HOTELOWY DLA DOROSŁYCH w sanatorium "JAGUSIA",  za dobę, nocleg + śniadanie)

Pokój 1-osobowy

Pokój 2-osobowy

Pokój 3-osobowy

 Pokój 4-osobowy

Sezon niski:  05.01-04.04.2020 i 05.10-19.12.2020

 120 zł

100

90 zł 

 80 zł

Sezon wysoki:  05.04 - 04.10.2019 i 20.12.2020 - 02.01.2021

 150

130 zł 

120 zł 

 110 zł

 

Pobyt uzdrowiskowy DLA DZIECI i DOROSŁYCH w sanatorium JAGUSIA zawiera :

 • zakwaterowanie- wyżywienie: w dniu przyjazdu KOLACJA, w dniu wyjazdu ŚNIADANIE, w pozostałe dni 5 posiłków dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.-
 • opieka lekarska i pielęgniarska
 • trzy zabiegi dziennie zgodnie z ordynacją lekarza - od poniedziałku do soboty z wyłączeniem świąt.
 • kurację pitną
 • możliwość nieograniczonego czasem korzystania z basenu oraz Słonecznego Fit Centrum od poniedziałku do soboty w godzinach 15:00-21:00, w niedzielę i święta bez ograniczenia.

Pobyt hotelowy DLA DOROSŁYCH w sanatorium JAGUSIA zawiera :

 • zakwaterowanie
 • śniadanie
 • kurację pitną
 • możliwość nieograniczonego czasem korzystania z basenu oraz słonecznego Fit Centrum od poniedziałku do soboty w godzinach 15:00 - 21:00, w niedzielę i święta bez ograniczenia

UWAGA: cena pobytu osób dorosłych zawiera tylko  śniadania. Pozostałe posiłki dodatkowo płatne.

Opiekun może wybrać, zamiast pobytu hotelowego, pobyt leczniczy. Koszt osobodoby (3 posiłki, 3 zabiegi), przy zakwaterowaniu w pokoju 2os. wynosi 150 zł w sezonie niskim i 189 zł w sezonie wysokim.

Kuracjusz zobowiązany jest posiadać własne ubezpieczenie zdrowotne upoważniające do korzystania w nagłych wypadkach w innych placówkach medycznych.

Dojazd:

własny, dzieci należy samodzielnie przywieźć do sanatorium Jagusia w Kudowie Zdroju.

a47_400a52_400
Dodatkowo płatne:

W sezonie letnim - dopłata za wycieczki fakultatywne - około 50 zł (wycieczki odbędą się dla minimum 30 os. chętnych).

Rezygnacja:

W przypadku odwołania lub zmian rezerwacji pobierana jest opłata: 30% wartości usługi, jeśli rezygnacja nastąpi między 44 a 30 dniem przed datą rozpoczęcia usługi, 60% wartości usługi, jeśli rezygnacja nastąpi między 29 a 15 dniem przed datą rozpoczęcia usługi, 80% wartości usługi, jeśli rezygnacja nastąpi w terminie krótszym niż 15 dni przed datą rozpoczęcia usługi.

 

a56_400 a11_400

W przypadku dzieci, które trudno adaptują się w grupie rówieśniczej, proponujemy dostosować termin wyjazdu do terminów rozpoczynania turnusu przez dzieci na turnusach z NFZ.

 

 Proszę dokonaj wyboru.

 

Imię i Nazwisko:

Pole jest wymagane.

Ulica:

Pole jest wymagane.

Kod pocztowy i miasto:

Pole jest wymagane.

Telefon stracjonarny:

Pole jest wymagane.

Telefon komórkowy:

Pole jest wymagane.

e-mail:

Pole jest wymagane.
   

Zapytanie / uwaga

Pole jest wymagane.

Zabezpieczenie antyspamowe: wpisz kod "123"

 

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.

 

Imię i nazwisko lub nick

A value is required.

Termin, w którym byłem/am

A value is required.

Twoja opinia

A value is required.

Przepisz liczbę słownie "dwa+trzy"  


Liducha 2017-02-01
Termin w którym byłem/am:zima i lato 2016
Moja opinia:
Mój syn jest zachwycony,każdy pobyt "był za krótki".Odchudził się w Jagusi skutecznie i bez jo-jo.Doskonała opieka wychowawcza i medyczna, atmosfera świetna. Dzieciaki zorganizowane(nie ma czasu na nudę),nabierają dobrych nawyków żywieniowych i apetytu na aktywność fizyczną.Przyjaźnie tam zawarte przetrwały próbę czasu.Nie musiałam pytać dokąd syn chce wyjechać w wakacje 2017.
lilka 2015-01-28
Termin w którym byłem/am:28. 1. 15
Moja opinia:
z tego co czytam to jest super jestem z Świdnicy szukam osoby która jedzie w terminie 30. 1. 15 - 27. 2. 15
xyz 2014-06-11
Termin w którym byłem/am:lipec/sierpień 2013
Moja opinia:
NIE POLECAM TAM JECHAĆ!!! Zero organizacji czasu, cały dzień siedzieliśmy w pokojach, a jedyną atrakcją było wyjście do Biedronki po wodę. Nawet nie można było dokończyć obiadu, bo opiekunki kazały wychodzić z jadalni. W 2 tygodnie schudłam tylko 2kg.
Izabella Stabno 2013-07-29
Termin w którym byłem/am:14.07.2013-28.07.2013
Moja opinia:
Serdecznie dziękuję za wspaniały pobyt mojego dziecka w Sanatorium "Jagusia " od momentu kontaktu z firmą Amitur do samego powrotu do domu wszystko na najwyższym poziomie .Cieszy mnie zadowolenie mojego dziecka i pytanie dwa dni przed powrotem ...mamo czy mogę jeszcze tutaj zostać.....bardzo dziękuję za wspaniałą opiekę , zajęcia i sympatyczną atmosferę !!!! dziecko moje niepełnosprawne umysłowo w pełni zin tegrowało się z innymi dziećmi i nie czuło się odrzucone... Polecam wszystkim a ja obiecuję że jeszcze się spotkamy DZIĘKUJĘ
kwiatekus 2013-01-15
Termin w którym byłem/am:2010
Moja opinia:
Nawet fajne schudlem 11 kg ale co do szkoly lepszej nie ma na calym swiecie
Dorota 2011-10-01
Termin w którym byłem/am:04.09.1r - 1.10.11r
Moja opinia:
Bardzo się ciesze że tam trafiłam!! bardzo tęsknie za znajomymi z turnusu było wspaniale !! Dziękuję że trafiłam na takich fajnych znajomych !!!! :** tęsknie
xyz 2011-06-08
Termin w którym byłem/am:w 2003 roku na turnusie 42 dniowym
Moja opinia:
maksymalnie pozytywna schudłam wtedy 11 kg, cały dzień aktywnie spędzałam na ćwiczeniach zabiegach np.masaż wodny i natrysk płaszczowy , spacery do miasta oraz oczywiście punkt 15:00 zerówka tzn. taki cięższy całogodzinny wypad do lasu na spacer z opiekunem grupy. zerówki są męczące ale skuteczne. poza tym Kudowa to śliczne miasto piękne lasy i góry. spotkałam tam fajnych ludzi opiekunów super ludzie koleżanki i kolegów . zachęcam
D.N. 2011-03-30
Termin w którym byłem/am:Ferie zimowe 2010
Moja opinia:
W 2 tygodnie 8 kg!!!