Aktualna oferta


AMITURKalendarz na stronę

Głodówka zdrowotna

Metoda ta oczyszcza organizm, skutecznie odchudza a zarazem dodaje energii i leczy.
Głodówka to najstarsza, najszybsza, najzdrowsza i najskuteczniejsza metoda oczyszczająca organizm z toksyn i złogów. Ma wszechstronne działanie profilaktyczne, pozwala utrzymać zdrowie, jasność umysłu, urodę i młodość. Działa leczniczo na wiele schorzeń. Jest to zarazem niezawodna, naturalna metoda odchudzająca, odmładzająca, przedłużająca życie."
     - to cytat z artykułu pani Bożeny Pest - prawdziwej kopalni wiadomości na temat głodówki, która już od wielu lat prowadzi turnusy z głodówką w ośrodku medycyny naturalnej "Zdrowe Życie" w Karpaczu i Pogorzelicy.       Głodówka przeprowadzona prawidłowo - a więc poprzedzona dietą przygotowującą organizm do postu zupełnego i zakończona okresem odbudowy organizmu, przeprowadzona pod stałą kontrolą lekarza, wspierana precyzyjnie dobranymi ćwiczeniami ruchowymi nie jest niebezpieczna dla zdrowia - mówi p. Bożena Pest.   
 
      Łatwiej ją przetrwać w grupie niż indywidualnie. Na początku głodówki, przeważnie w 3 dniu, występuje dzień kryzysu, gdy gwałtownie załamuje się samopoczucie osoby głodującej. Po przetrwaniu kryzysu następuje przypływ energii. Efekty głodówki są widoczne także w psychice - następuje nabranie dystansu do wielu dręczących dotychczas spraw, świat staje się bardziej radosny. W efekcie przekłada się to na bardziej udane życie towarzyskie, lepsze funkcjonowanie w rodzinie i pracy.


Ocena głodówki jako metody odchudzanie w/g Biblii Żywności i Żywienia autorstwa Judith Wills, książki opracowanej przez specjalistów z Katedry Dietetyki i Żywności Funkcjonalnej SGGW:


      Spożywanie wyłącznie wody (niektóre z diet dopuszczają soki owocowe i warzywne) przez kilka dni lub tygodni prowadzi do szybkiej utraty masy ciała. Uczucie głodu znika po 2-3 dniach. Głodujący może czuć się dobrze, nie tracić energii i mieć sprawny umysł. Jednakże w czasie długotrwałej głodówki można stracić duży procent tkanki mięśniowej, również z tak istotnych narządów jak serce. To oznacza, że głodówka może być niebezpieczna dla zdrowia, szczególnie, gdy jednocześnie prowadzi się aktywny tryb życia. Ból i zawroty głowy, osłabienie, zaparcia i nieświeży oddech (rezultat ketozy) są częstymi skutkami ubocznymi. Regularnie podejmowane częste głodówki lub głodówki trwające tygodniami prowadzą do niedoboru witamin i składników mineralnych.