Aktualna oferta


AMITURKalendarz na stronę

DUSZNIKI ZDRÓJ - "Bolero": Aktywne wczasy odnowy biologicznej i odchudzania.

 • Oferta
 • Terminy, ceny, rezerwacja
 • Opinie

Cieszące się dobrą opinią wczasy z kilkunastoletnią tradycją, w znanym uzdrowisku Duszniki Zdrój, z głodówką leczniczą lub dietą oczyszczającą - ryżowo-kaszową. Tu nie będziesz się nudzić! Cały dzień jest zajęty różnorodną aktywnością fizyczną, zabiegami i wycieczkami. W programie wczasów także odnowa biologiczna mająca na celu oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn i złogów prowadzących do chronicznych schorzeń. Zakwaterowanie w komfortowym hoteliku "Bolero" - pięknie położonym w samym sercu parku zdrojowego. CENY FIRST MINUTE w 2020r za turnus 11 dni przy zakwaterowaniu w pok. 2os. od 1249 zł/os., w zależności od sezonu.

image002image004image006image008

DUSZNIKI ZDRÓJhotel_bolero5690838b735_400

to znane uzdrowisko położone w dolinie rzeki Bystrzycy, stanowiącej granicę pasm Gór Orlickich i Bystrzyckich w Kotlinie Kłodzkiej. Uzdrowisko posiada unikalne walory krajobrazowe, mikroklimatyczne a także najbogatsze w Polsce złoża leczniczych wód mineralnych. Leczy się tu przede wszystkim schorzenia kardiologiczne, gastrologiczne, miażdżycę, choroby wrzodowe, alergiczne, górnych dróg oddechowych, osteoporozę. Najbardziej znanymi atrakcjami miasta są: Dworek Chopina, miejsce międzynarodowych festiwali, park zdrojowy z kolorową fontanną oraz barokowy młyn - jedyne w Polsce Muzeum Papiernictwa. dusznik_natura_12_400

 

Centrum Odnowy NaturA

zaprasza na aktywne wczasy i kuracje odnowy biologicznej w trakcie których możecie Państwo w bardzo prosty i naturalny sposób pomóc swemu zdrowiu:
  • Przeprowadzić dietę oczyszczającą mającą na celu oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn i złogów
    prowadzących do chronicznych schorzeń:dusznik_natura_6_400
        - głodówkę leczniczą 
        - dietę ryżowo-kaszową 
        - dietę owocowo-warzywną (za dopłatą)
    a przy okazji schudnąć - utrata 7-12 % masy ciała bez efektu jo-jo!
  • Dotlenić i zwiększyć odporność organizmu
  • Zadbać o sylwetkę i kondycję fizyczną
  • Przeprowadzić odmładzającą i kosmetyczną pielęgnację skóry
  • Nauczyć się zasad zdrowego odżywiania
  • Zwalczyć swoje nałogi

Zakwaterowanie:

komfortowy hotelik "Bolero", położony w samym sercu dusznickiego Parku Zdrojowego, przy Dworku Fryderyka Chopina. dusznik_natura_7_400
Hotelik dysponuje 48 miejscami w gustownie urządzonych pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Każdy z pokoi posiada łazienkę oraz wyposażony jest w TV SAT, lodówkę oraz telefon. W hoteliku znajdują się gabinety odnowy biologicznej. Dodatkowo do dyspozycji Gości pozostaje bezpłatny parking samochodowy oraz Internet WiFi w restauracji.

PROPONOWANA DIETA

 Zanieczyszczone środowisko naturalne, nieprawidłowe, nieregularne bądź zbyt obfite
odżywianie, wzmożony tryb życia czy stres to jedne z najważniejszych przyczyn powstawania
wielu chorób zwanych obecnie cywilizacyjnymi. Najgroźniejszymi z nich są: miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość czy schorzenia układu krążenia m. in.: choroba wieńcowa.bolero_400
Istnieje wiele metod walki z tymi chorobami, jednak najprostszą a w dalszym ciągu niedocenianą w Polsce jest dieta oczyszczająca. Okresowa wstrzemięźliwość w przyjmowaniu części pokarmów jest najstarszą i najskuteczniejszą naturalną metodą samooczyszczania. To jak peracja bez skalpela, usuwająca to, co złe i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez organizm.

W czasie trwania postu organizm wdraża żywienie endogenne, czyli wewnątrzustrojowe. Zużywa własne materiały i to ściśle według hierarchii ich ważności.W pierwszej kolejności wykorzystuje nadmierne zapasy a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, oczyszcza się usuwając zbędne złogi i toksyny. Jednym z dodatkowych efektów jest też redukcja wagi. Dla przykładu, w ciągu 14 dniowej kuracji utrata masy ciała może sięgnąć 10% początkowej wagi.
Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny
sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak, kto przy takiej diecie ukierunkowany jest tylko na redukcję ciężaru ciała, nie docenia nadrzędnego celu, znaczenia i wartości tej terapii.
Pierwszym krokiem rozpoczęcia kuracji jest właściwe przygotowanie organizmu (stosowanie lekkostrawnej diety). Kolejnym poznanie i ścisłe przestrzeganie jej reguł. Ostatnim zaś wychodzenie z okresu postu, co pozwoli na utrzymanie osiągniętych rezultatów.
Reasumując, celem takiej kuracji jest:
odnowa biologiczna,
oczyszczenie i odtrucie organizmu,
zapobieganie wielu groźnym chorobom i poprawa samopoczucia,
odmłodzenie skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.
Dieta oczyszczająca jest sprawdzonym i uznawanym przez medycynę konwencjonalną sposobem na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata.

Proponowana dieta oczyszczająca - ryżowo-kaszowa opiera się na przyjmowaniu wyłącznie gotowanych sauté bez dodatków soli, sosów, owoców, warzyw ani mięs różnego rodzaju kasz (kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, pęczak) oraz ryżu (biały, długi, paraboidalny, brązowy, jaśminowy). Uzupełniana jest o otręby, płatkiowsiane, siemię lniane, naturalne herbaty owocowe i herbaty ziołowe, wodę REDOX, wodę mineralną, miód oraz cytryny.2012_wczasy_odchudzajace_258ca0463508_400

Istnieje możliwość zamiany proponowanej głodówki leczniczej lub diety ryżowo-kaszowej, za dopłatą w wysokości od 35 do 90 zł dziennie na:

 • dietę niskokaloryczną - 5 posiłków lub trzy posiłki  
 • dietę warzywno-owocową - 3 posiłki 
 • dietę sokową 
 • dietę białkową - 3 posiłki 
 • dietę pełnowartościową lub normalne wyżywienie
BEZWZGLĘDNYMI PRZECIWWSKAZANIAMI DO STOSOWANIA DIETY OCZYSZCZAJĄCEJ SĄ:

cukrzyca na insulinie (typ I), czynna gruźlica, wszystkie choroby zakaźne, nowotworowe, choroby o charakterze genetycznym (wrodzonym), nadczynność tarczycy, niewydolność serca, nerek, wątroby i układu oddechowego, anoreksja, porfiria, głęboka depresja, ciąża oraz awitaminoza.

 W przypadku przeciwwskazań lub na Państwa życzenie za dopłatą możemy zaproponować inny rodzaj diety: dietę białkową, owocowo-warzywną, sokową, niskokaloryczną lub pełnowartościową.
Ze względu na ograniczenie kontaktu osób przebywających na diecie ryżowo-kaszowej z innymi dietami (posiłkami) wszystkie inne diety poza dietą ryżowo-kaszową przygotowywane, serwowane i płatne są vis-a-vis Centrum w Restauracji „Kaskada”.

 

01image020image022

dusznik_natura_2_400dusznik_natura_4_400

POBYT 11-DNIOWY obejmuje:dusznik_natura_20_400
 • 11 dni aktywnego wypoczynku w Specjalistycznym Centrum Natura w uzdrowisku Duszniki Zdrój, a w szczególności: 10 noclegów w komfortowych pokojach 2-osobowych w pięknym hoteliku Bolero, który leży w sercu parku zdrojowego. Każdy pokój posiada własną łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Na wyposażeniu znajduje się telefon, suszarka do włosów, lodówka, komplet ręczników hotelowych.
 • DIETA oczyszczająca: ryżowo-kaszowa. Dieta, której celem jest oczyszczenie organizmu
  z zalegających substancji (złogów i toksyn) prowadzących do najgroźniejszych „chorób
  cywilizacyjnych”. Jest to także najszybszy i najskuteczniejszy sposób zrzucenia kilku zbędnych
  kilogramów bez efektu jo-jo. W ramach diety zapewniamy także: naturalne herbaty owocowe,
  wodę REDOX, herbaty ziołowe, wodę mineralną, miód. Za dopłatą istnieje możliwość zmiany
  proponowanej diety na dietę: białkową, owocowo-warzywną, niskokaloryczną, pełnowartościową
  lub dietę skomponowaną indywidualnie. Wszystkie diety poza dietą ryżowo-kaszową serwowane
  są w restauracji vis-a-vis Centrum.
 • MASAŻ LECZNICZY, w jednym z 3 wariantów (tylko przy pobytach 11-dniowych, masaży nie ma w cenie pobytów siedmiodniowych)
  • 4 zabiegi 25 minutowe masażu leczniczego - przy rezerwacji i przyjeździe 1 osoby
  • 6 zabiegów 25 minutowych masażu leczniczego - przy rezerwacji i przyjeździe 2 i więcej osób
  • 5 zabiegów 50 minutowych masażu leczniczego - przy ponownym przyjeździe.
 • EKSKLUZYWNY ZABIEG KOSMETYCZNY na twarz, indywidualnie dobrany do potrzeb Twojej skóry wraz z pielęgnacyjnym zabiegiem na dłonie (tylko w turnusie 11-dniowym).
 • konsultacja lekarska oraz pomiary ciała i RR.
 • opiekę doświadczonych instruktorów, fizjoterapeutów, animatora i przewodnika turystycznego.
 • ekskluzywny, składający się z potrójnej pielęgnacji, zabieg kosmetyczny, indywidualnie dobrany do potrzeb skóry wraz  z zabiegiem na dłonie.
 • bezpłatne miejsce parkingowe.
 • bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi w sali konferencyjnej..

dusznik_natura_16_400dusznik_natura_17_400

oraz uczestnictwo w 11-dniowym CAŁODZIENNYM PROGRAMIE ZAJĘĆ od godziny 7:30 do godziny 20:00.
ZAJĘCIA prowadzone są przez 7 dni w tygodniu (również w dni wolne oraz w święta)

dusznik_natura_22_400
 • codziennie 30 minut gimnastyki porannej.
 • codziennie 40 minut rozruchu porannego z Nordic Walking (darmowe szkolenia dla początkujących osób).
 • minimum pięć zajęć z aqua-aerobiku w niedawno uruchomionym kompleksie „Słoneczne Termy” (ok. 200m oddalony od hotelu, opłata dodatkowa 10 zł za bilet wstępu).
 • bezpłatne wypożyczenie sprzętu do Nordic Walking.
 • przedpołudniowy marsz i popołudniowy spacer z Nordic Walking pod okiem instruktora. Zawsze masz możliwość wyboru tempa w zależności od Twoich możliwości. Proponujemy więc aktywność od powolnych spacerów po intensywne marsze.
 • wieczorne spacery Nordic Walking
 • codziennie zajęcia z aerobiku, prowadzone w kameralnych grupach (5-6 osób) przy udziale instruktora. Możliwość uczestniczenia w zajęciach: STEPu,  z piłkami BODY BALL, z taśmami THERA-BAND, aerobik, stretching, aerobik-dance, pilates. Proponujemy każdego dnia kilka interesujących form aktywności dla osób z lepszą oraz słabszą kondycją.
 • dwudniowe warsztaty z jogi
 • zajęcia z nauki tańca brzucha lub zamiennie LATINO-DANCE.
 • piesze wędrówki z przewodnikiem oraz instruktorem Nordic Walking wzdłuż szlaków krajobrazowych (120 minut).
 • piesza wycieczka z przewodnikiem śladami Fryderyka Chopina.
 • piesza wycieczka z przewodnikiem na Jamrozową Polanę - Centrum Polskiego Biathlonu, miejsce organizacji tegorocznych Mistrzostw Europy:
 • wykłady na temat: złych nawyków żywieniowych, stosowania nowej diety, racjonalnego odżywiania, zdrowego trybu życia. Turnusy odchudzające to początek drogi do sukcesu. Podczas spotkań omawiamy największe zagrożenia i uświadamiamy uczestników o popełnianych błędach.
 • dodatkowe atrakcje i niespodzianki, jak np.: wieczór z degustacją win, od czerwca do października pokazy kolorowej fontanny.
 • imprezy okolicznościowe tematyczne, związane z bieżącym okresem lub porą roku, np.: andrzejki, mikołaj.

 

image030image032image034image036 

 Przykładowy plan zajęć pierwszych dni:

 Sobota - dzień przyjazdu:

od 09:00 - przyjazdy/zabiegi
14:00 - posiłek
14:30 - 15:10 aerobik I
15:30 - 16:10 - aerobik II
16:30 - 17:10 - aerobik III
17:30 pomiar tkanki tłuszczowej
18:00-18:30 - posiłek
19:00 - spotkanie organizacyjne

Niedziela
08:00 - posiłek i pomiar ciśnienia
08:30 - szkolenie Nordic Walking
09:00 - Nordic Walking
10:30 - 12:00 - piesza wycieczka z przewodnikiem sladami F.Chopina po Dusznikach
12:15 - 13:45 - omówienie stosowanych diet
14:00 - posiłek
14:30 - 15:40 - marsz z Nordic Walking
15:05 - 15:45 - zajęcia aerobowe I
16:05 - 16:45 - zajęcia aerobowe II

17:05 - 17:45 - zajęcia aerobowe III
18:05 - 18:45 - zajęcia aerobowe IV
18:00 - 18:30 - posiłek
19:05 - 19:45 - zajęcia aerobowe V


Poniedziałek
07:30 - Nordic Walking
08:25 - gimnastyka
09:00- posiłek i pomiar ciśnienia
09:40 - 11:00 - spacer do Blachowni z Nordic Walking I
11:50 - 13:10 - basen Grupa A
12:50 - 14:10 - basen Grupa B
15:05 - 15:45 - ciało i umysł I 15:00 - 16:20 - spacer do Blachowni z Nordic Walking II
16:05 - 16:45 - ciało i umysł II
17:05 - 17:45 - ciało i umysł III
18:00 - 18:30 - posiłek
od 18:00 - wizyta lekarska
18:05 - 18:45 - ciało i umysł IV
19:05 - 19:45 - ciało i umysł V

wtorek
07:30 - Nordic Walking
08:25 - gimnastyka
09:00 - posiłek i pomiar ciśnienia
09:40 - 11:40 - wycieczka z przewodnikiem do barokowego muzeum papiernictwa z pokazem czerpania papieru
12:00 - 14:00 - spotkanie na temat wychodzenia z diet i zdrowego odżywiania
15:00-15:45 - zajęcia aerobowe I
15:00 - 16:20 - marsz z Nordic Walking
16:05 - 16:45 - zajęcia aerobowe II
17:05 - 17:45 - zajęcia aerobowe III
17:30 - 18:20 - wieczorny Nordic Walking
18:05 - 18:45 - zajęcia aerobowe IV
18:00 - 18:30 - posiłek
19:05 - 19:45 - zajęcia aerobowe V

środa
07:30 - Nordic Walking
08:25 - gimnastyka
09:00 - posiłek i pomiar ciśnienia
09:40 - 11:30 - marsz Nordic Walking
11:50 - 13:10 - basen Grupa A
12:50 - 14:10 - basen Grupa B
14:10 - posiłek
15:05 - 15:45 - ciało i umysł I
15:00 - 16:20 - spacer z Nordic Walking II
16:05 - 16:45 - ciało i umysł II
17:05 - 17:45 - ciało i umysł III
17:30 - 18:20 - wieczorny Nordic Walking
18:00 - 18:30 - posiłek
18:05 - 18:45 - taniec brzucha I
19:05 - 19:45 - taniec brzucha II

czwartek
07:30 - Nordic Walking
08:25 - gimnastyka
09:00 - posiłek i pomiar ciśnienia
0:40-11:30 - marsz NW
11:50 - 13:10 - basen Grupa A
12:50 - 14:10 - basen Grupa B
14:10 - posiłek
15:0 - 15:40 - zajęcia aerobowe I
15:00 - 16:20 - marsz z NW
16:05 - 16:45 - zajęcia aerobowe II
17:05 - 17:45 - zajęcia aerobowe III
17:30 - 18:20 - wieczorny NW
18:05 - 18:45 - zajęcia aerobowe IV
18:00 - 18:30 - posiłek
19:05 -1 19:45 - zajęcia aerobowe V

Aby sprawdzić TERMINY i CENY wejdź w zakładkę:

Terminy, ceny, rezerwacja
na górze strony!


CENA FIRST MINUTE OBOWIĄZUJE DO ODWOŁANIA

 

Terminy turnusów w 2020 roku:

 

 

KURACJA ODNOWY:

noclegi+dieta+pakiet zajęć FIT

 

 

 

 

KURACJA ODNOWY

Z ZABIEGAMI (MAXI):

noclegi+dieta+pakiet zajęć FIT

oraz pakiet zabiegów o wartości:

400, 500 lub 650 zł

 

Pobyt 8 dni

(7 noclegów)

bez zabiegów

Pobyt 11 dniowy

(10 noclegów)

bez zabiegów

Pobyt 11 dniowy

(10 noclegów)

z zabiegami

 11.01-21.01.2020

 25.01-04.02.2020

 --- 1249 1399
 08.02-18.02.2020---
1349
 1499
 29.02-10.03.20201299
1449
 1599
 14.03-24.03.2020 12991449
 1599
 27.03-05.04.2020 13991549
 1699
 19.04-28.04.2020 13991549
 1699
 01.05-11.05.20201499
1649
 1799
 16.05-26.05.20201399
1549 1699
 29.05-08.06.202013991549 1699

 14.06-21.06.2020

WCZASY z JOGĄ!

1999---
 ----

 28.06-08.07.2020

 11.07-21.07.2020

 25.07-04.08.2020

 08.08-18.08.2020

 21.08-31.08.2020

14991649
 1799

 05.09-15.09.2020

 19.09-29.09.2020

1399
1549
 1699

 03.10-13.10.2020

 17.10-27.10.2020

 1299 1449 1599

 7.11-17.11.2020

 21.11-01.12.2020

 1199 1349 1499
 5.12-12.12.2020 1099 1249 1399

DODATKOWO PŁATNE:dusznik_natura_400_01

 • OPŁATA UZDROWISKOWA (klimatyczna) pobierana przez Urząd Miasta Duszniki Zdrój - 3,50 zł/dziennie (35 zł / os/ za 11dni)
 • POKÓJ 1-osobowy lub 2 osobowy do pojedynczego wykorzystania - dopłata 600 zł
 • ZMIANA DIETY z głodówki leczniczej lub diety ryżowo-kaszowej na dietę: sokową, owocowo-warzywną, niskokaloryczną, pełnowartościową, białkowa w zależności od ilości posiłków i rodzaju diety - od  24 zł do 85zł/dziennie. Diety te przygotowywane i serwowane są indywidualnie vis-a-vis budynku Centrum NaturA, w Restauracji "Kaskada".
 • DODATKOWY NOCLEG - 60zł / dobę
 • DODATKOWY NOCLEG DLA OS. TOWARZYSZĄCEJ - 100zł / dobę (krótsze pobyty,  800zł za 11-dniowy pobyt
 • BILETY WSTĘPU:
  • do "Słonecznych Term" (10 zł / bilet na 1h) /5-6 wejść w turnusie.
  • do barokowego młynu papierniczego wraz z pokazem czerpania papieru
  • do jaskini solno-jodowej Galos
  • balneoterapia w pijalnileczniczych wód mineralnych - bilet wstępu 2 zł
 • Udział w fakultatywnych autokarowych wycieczkach z przewodnikiem Biura Turystycznego "SUDETY" lub "ZIMPOL": w Góry Stołowe, do Republiki Czeskiej (od 30 zł do 45 zł za wycieczkę) /bilety + koszt uczestnictwa/ 
 • w sezonie zimowym możliwość zorganizowania kuligu.
 • opłata klimatyczna - 3,5 zł/dobę
 • Można przyjechać z pieskiem (15 zł/mały, 30 zł/duży)/doba

Warunki rezerwacji:

zaliczka 30% płatna w ciągu 3 dni roboczych od dnia rezerwacji + dopłata na 14 dni przed turnusem.

Warunki zwrotów:

(stan na 07.06.2019)

 • przy pisemnej rezygnacji w terminie powyżej 14 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu potrącana jest tylko opłata manipulacyjna 75 zł/os. według warunków uczestnictwa
 • przy pisemnej rezygnacji, która wpłynęła pomiędzy 14 a 7 dniem przed dniem rozpoczęcia turnusu potrącane jest 325 zł/os
 • przy pisemnej rezygnacji w terminie krótszym, niż 7 dni do rozpoczęcia turnusu, jak również w przypadku, gdy klient nie przyjedzie na wczasy,  potrącana jest kwota 575 zł/os
 • w przypadku skrócenia pobytu opłata za wczasy nie podlega częściowemu zwrotowi

Zalecenia przed przyjazdem:

Dieta ryżowo-kaszowa, dieta sokowa i dieta owocowo-warzywna to przede wszystkim metody na oczyszczenie, odtrucie i odmłodzenie organizmu. To także dobry sposób na zrzucenie nadwagi. Aby osiągnąć zamierzone rezultaty należy jednak przestrzegać pewnych zasad ich stosowania. Efekty końcowe diet w bardzo dużym stopniu zależą od samozaangażowania i dyscypliny oraz przygotowaniu organizmu do rozpoczęcia diety.

Dlatego na 10 dni przed przyjazdem do Centrum zalecamy:

 • wykluczyć z jadłospisu cukier i słodycze oraz ograniczyć mięso i potrawy mięsne
 • dieta powinna składać się zwłaszcza z owoców i warzyw oraz kaszy i ryżu
 • ograniczyć spożywanie nabiału i tłuszczów
 • pieczywo jasne zastąpić ciemnym
 • zrezygnować z kawy, czarnej herbaty, słodzonych napojów i alkoholu
 • pić (co najmniej 1,5 l dziennie) wodę mineralną, soki warzywno-owocowe, herbaty ziołowe i owocowe (słodzić miodem)
 • w dzień przed przyjazdem wskazane jest spożywanie samych owoców i warzyw

dusznik_natura_400dusznik_natura_18_400

Dla chętnych dostępne są dodatkowo masaże:

 • Masaże całościowe 
 • Masaże częściowe 25 min 
 • Masaże częściowe 15 min 
 • Masaż antycellulitowy, częściowy 25min
 • Masaż MA-URI  90 min
 • Masaż gorącą oliwą 80min
 • Akupresura stóp 50min
 • Masaż Ajuwerdy
 • Drenaż limfatyczny
 • Masaż gorącymi kamieniami
 • Masaż gorącymi stemplami bazaltowymi
 • Masaż chińską banką
 • Filipiński masaż stóp

W GABINECIE ZABIEGÓW KOSMETYCZNYCH:

KOSMETYKA DECLEOR:

Każdy wykonywany przez nas zabieg łączy zalety naturalnych wyciągów roślinnych produktów Declĕor’a z masażem, digitopresurą, fitodrenażem a wszystko w oparciu o aromaterapię. Celem profesjonalnie przeszkolonego personelu jest zadbanie o Państwa zdrowie, urodę i komfort.

GWARANTUJEMY NAJNIŻSZE W POLSCE CENY OFEROWANYCH ZABIEGÓW DECLĔOR !!!

DOSTĘPNE NA MIEJSCU ZABIEGI NA TWARZ DECLĔOR (dodatkowo płatne):


• AROMAPLASTY - ZABIEG Z KOKTAJLU WITAMIN I PROTEIN

Pierwszy krok do odkrycia cudownej mocy zabiegów pielęgnacyjnych Decleor’a. Zapewnia skórze głębokie nawilżenie. Ma właściwości lecznicze, zmiękczające i wygładzające, przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników oraz koi skórę. Pobudza skórę do absorpcji aktywnych składników i witamin, które mają za zadanie skorygować i przeciwdziałać wszelkim dysfunkcjom skóry. Cera stanie się miękka, jedwabista i wyraźnie rozświetlona już po pierwszym zabiegu. Drugim etapem jest pielęgnacja integralna z maskami o podwójnym działaniu; przywracającym równowagę oraz uzupełniającym w skórze wszelkie niedobory. Zabiegi te regenerują naskórek, przywracają cerze blask i aksamitną gładkość:
• ZABIEG OCZYSZCZAJĄCY – AROMAPLASTY PURIFY
- zabieg oczyszczający i odżywiający zmęczoną, szarą i matową cerę,charakterystyczną dla skóry mieszanej i tłustej
• ZABIEG ODŻYWCZY – AROMAPLASTY NOURISH
- skutecznie odżywia suchą, odwodnioną skórę, przywracając jej elastyczność i uczucie wyjątkowego komfortu
• ZABIEG KOJĄCY – AROMAPLASTY SOOTHE
- łagodny zabieg pielęgnacyjny, kojący i przynoszący ulgę wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze
• ZABIEG ODMŁADZAJĄCY – AROMAPLASTY LIFT
- działa ujędrniająco na skórę, spłyca drobne i głębsze zmarszczki.
Zabieg przeciwzmarszczkowy – liftingujący.
W trzecim etapie DECLEOR proponuje precyzyjnie opracowane zabiegi, wykorzystujące skoncentrowane formuły, opracowane dla najbardziej wymagających cer:
• PRECYZYJNY ZABIEG ODŻYWCZY – AROMA EXPERT NOURISH - NAWILŻAJĄCY DLA CERY SUCHEJ
Intensywny zabieg o podwójnym działaniu, odżywiający i nawilżający skórę: eliminuje nieprzyjemne uczucie ściągniętej, wysuszonej skóry oraz wyrównuje poziom nawilżenia. Przywraca gładki wygląd nawet najbardziej wysuszonej skórze. Zmarszczki i drobne linie ulegają spłyceniu, a cała powierzchnia skóry jest wyraźnie wygładzona. Dodatkowo, bardziej odporna na trudne warunki klimatyczne.
• PRECYZYJNY ZABIEG ODMŁADZAJĄCY – AROMA EXPERT LIFT - REWITALIZUJĄCY I RELAKSUJĄCY DLA SKÓRY DOJRZAŁEJ
Bardzo skuteczna kuracja przeciwzmarszczkowa. Skóra staje się bardziej wygładzona i wypoczęta a zmarszczki stają się mniej widoczne. Przywraca twarzy młody wygląd i pozostawia świeżość oraz promienistą. Jest to pielęgnacja, która zapewnia dojrzałej skórze efekt liftingu.
• PRECYZYJNY ZABIEG KOJĄCY – AROMA EXPERT SOOTHE- ŁAGODZĄCY DLA CERY WRAŻLIWEJ
Zabieg stworzony z myślą o skórze bardzo wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Koi, relaksuje i przywraca utraconą równowagę skóry. Dzięki algom, stężonym olejkom i ekstraktom z roślin, zabieg wzmacnia poziom tolerancji naskórka, łagodzi podrażnienia i uczucie „palenia skóry”, zmniejsza jej zaczerwienienie. Skóra stanie się ponownie gładka, aksamitna i pełna blasku.
• PRECYZYJNY ZABIEG OCZYSZCZAJĄCY – AROMA EXPERT PURIFY - OCZYSZCZAJĄCY DLA CERY TŁUSTEJ I MIESZANEJ.
Ten wyjątkowo skuteczny kompleks opracowany został specjalnie do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej z licznymi zanieczyszczeniami oraz z rozszerzonymi porami i tendencją do błyszczenia. Głęboko oczyszcza, dotlenia pozostawia skórę z uczuciem świeżości i nadaje promienny wygląd.
• DODATKOWO DO CER ALERGICZNYCH WZBOGACILIŚMY NASZĄ OFERTĘ ZABIEGÓW NA TWARZ O:
- zabiegi na produktach do cer wyjątkowo wrażliwych i alergicznych firmy OCEANIC
- zabiegi na produktach z alg morskich firmy JANSSEN

 

ZABIEGI NA CIAŁO DECLĔOR:

• GRAIN DE SEL – INTENSYWNY PEELING CAŁEGO CIAŁA
Intensywne złuszczanie skóry na bazie olejków aromatycznych, soli morskich o zróżnicowanym rozdrobnieniu i płatków kwiatów. Preparat idealnie oczyszcza skórę, z głębokich zanieczyszczeń, złuszcza martwy naskórek i równoważy wydzielanie sebum. Doskonale rewitalizuje i energetyzuje, przygotowywując skórę do dalszej pielęgnacji i wzmacniając jej efekt!
• AROMA RELAKS - ZABIEG NAWILŻAJĄCY I ODŻYWCZY
Stosowany na całe ciało. Pierwszy krok w pielęgnacji ciała. Głęboko nawilża i odżywia skórę. Działa jak wielokrotna sauna: odtruwa, odtoksycznia, rozświetla. Pozostawia skórę delikatną i głęboko odżywioną. Zapewnia relaks i odprężenie.
• NOWOŚĆ AROMA DETOX - ZABIEG WYSZCZUPLAJĄCO - DETOKSYKUJĄCY
Stosowany na całe ciało. Zmniejsza "gąbczastość" skóry i wysmukla sylwetkę. Redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Idealny zabieg wspomagający odchudzanie. Poprawia wygląd sylwetki i wygładza skórę.
• AROMA TONIC – ZABIEG UJĘDRNIAJĄCY
Stosowany na całe ciało. Ten kompleksowy zabieg, przeciwdziałający upływowi czasu, nie tylko ujędrnia i nawilża, ale również głęboko odżywia i uelastycznia skórę. Przywraca skórze młodość.
• SCULPTURAL - ZABIEG MODELUJĄCY-UJĘDRNIAJĄCY
Stosowany na wybrane partie ciała. Zabieg stymulujący odnowę komórkową oraz wzmacniający włókna kolagenowe. Ujędrniający i przywracający skórze utraconą gładkość i elastyczność. Skuteczny w walce z rozstępami, silnie nawilża i liftinguje naskórek. Z powodzeniem stosowany na biust.
• NOWOŚĆ PERFECT CONTOUR - ZABIEG ANTYCELULITOWY
Zabieg stworzony po to by walczyć z problemami najbardziej newralgicznych części ciała takich jak: uda, biodra, pośladki i brzuch, gdzie odkładają się toksyny, nadmiar wody oraz tkanka tłuszczowa. Widocznie poprawia wygląd i stan skóry.
• ZABIEG SAMOOPALAJĄCY NA TWARZ I CIAŁO
Efekt złotej, naturalnej opalenizny. Zabieg poprzedza peeling ciała, po którym aplikowany jest balsam nawilżający. Dzięki temu preparat brązujący rozprowadza się równomiernie. Zabieg pielęgnacyjny, gwarantujący efekt nawilżonej i naturalnie opalonej skóry.

 WAŻNE INFORMACJE:

 • Adres ośrodka Centrum: Hotelik Bolero, ul. Zielona 9, 57-340 Duszniki-Zdrój
 • Dojazd do ośrodka z dworca PKP, PKS Duszniki Zdrój taksówką (koszt około 15 zł).  Ze względu na niewielką liczbę taksówek w Dusznikach, prosimy najpóźniej dzień przed przyjazdem o zarezerwowanie taksówki. Rezerwacja TAXI pod numerami tel.: 606 189 816, 601 718 918.
 • Pierwszego dnia czekamy na Państwa od godz. 9.00. W razie chęci przyjazdu do hotelu dzień wcześniej lub przyjazdu w pierwszy dzień przed godziną 9.00, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
 • W pierwszym dniu, gabinety otwarte są już od godziny 9.00.
 • Pierwsza grupa zajęć aerobowych rozpoczyna się o godz. 14.30, kolejne 15.30 i 16.30.
 • Dla chętnych od 17.00 odbywają się pomiary wagi i tkanki tłuszczowej.
 • O godzinie 18.00 rozpoczyna się spotkanie organizacyjne. Jest bardzo pożądane, aby w nim uczestniczyć.
 • Prosimy zabrać: dwie pary wygodnego obuwia na wycieczki, marsze i spacery, wygodną odzież i dres, obuwie sportowe na zajęcia aerobowe w sali, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, klapki, dwa ręczniki kąpielowe, szlafrok.
 • W hotelu NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPŁATY KARTAMI PŁATNICZYMI (nie posiadamy terminala płatniczego). 

 

 Proszę dokonaj wyboru.

 

Imię i Nazwisko:

Pole jest wymagane.

Ulica:

Pole jest wymagane.

Kod pocztowy i miasto:

Pole jest wymagane.

Telefon stracjonarny:

Pole jest wymagane.

Telefon komórkowy:

Pole jest wymagane.

e-mail:

Pole jest wymagane.
   

Zapytanie / uwaga

Pole jest wymagane.

Zabezpieczenie antyspamowe: wpisz kod "123"

 

 

Na pytanie/rezerwację odpowiemy telefonicznie lub e-mailem
tak szybko jak to będzie możliwe
.

 

Imię i nazwisko lub nick

A value is required.

Termin, w którym byłem/am

A value is required.

Twoja opinia

A value is required.

Przepisz liczbę słownie "dwa+trzy"  


Barbara Chuchmacz 2020-01-26
Termin w którym byłem/am:11-21 stycznia 2020
Moja opinia:
W NATURA CENTRUM BOLERO W DUSZNIKACH BYŁAM PO RAZ PIERWSZY. JESTEM ZAUROCZONA TYM MIEJSCEM... ZARÓWNO LOKALIZACJA W SAMYM ŚRODKU ZDROJU, JAK I ESTETYKA ORAZ CZYSTOŚĆ WNĘTRZA, ZROBIŁY NA MNIE ŚWIETNE PIERWSZE WRAŻENIE... A TO BYŁ ZALEDWIE WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ NIEZWYKŁOŚCI TEGO MIEJSCA... W PROGU PRZYWITAŁA NAS UŚMIECHNIĘTA PANI JOLA I DZIĘKI NIEJ OD RAZU POCZUŁYŚMY SIĘ Z PRZYJACIÓŁKĄ JAK W DOMU.... BOGATA OFERTA ZAJĘĆ NIEUSTANNIE WPRAWIAŁA NAS W RUCH, MASAŻE I ZABIEGI KOSMETYCZNE ŁAGODZIŁY ZMĘCZENIE I PRZYSPIESZAŁY DETOKS... MĄDRZE DOBRANA I PRZEPROWADZONA POD SPECJALISTYCZNĄ KONTROLĄ DIETA POŁĄCZONA Z WYKŁADAMI DOROTKI, POZWOLIŁA OSIĄGNĄĆ ZAMIERZONY EFEKT ODCHUDZAJĄCY... ALE NAJWAŻNIEJSZE ZADZIAŁO SIĘ WE WNĘTRZU ORGANIZMU. JUŻ PO PARU DNIACH ZACZĘŁO TO BYĆ WIDOCZNE NA ZEWNĄTRZ POD POSTACIĄ PROMIENNEJ CERY I PRZYROSTU SIŁ WITALNYCH.... MNIE NAJBARDZIEJ POMOGŁA OBECNOŚĆ MARZENKI, JEJ EMPATIA I OTWARCIE SIĘ NA PROBLEMY KAŻDEGO Z NAS, NIEBORAKÓW, W TYM MOJE... PRZY NIEJ CHCIAŁO SIĘ "CHCIEĆ", A UŚMIECH Z JEJ TWARZY GENEROWAŁ RADOŚĆ W NAS WSZYSTKICH... RÓWNIEŻ EDZIA, WYKONAŁA MEGA PRACĘ, OBMYŚLAJĄC DLA NAS CORAZ TO NOWE WYZWANIA NORDICOWE.... NO I TA JEJ WIEDZA... SKARBNICA INFORMACJI O DUSZNIKACH I NIE TYLKO... JOLA TAK WSZYSTKO SPRYTNIE UKŁADAŁA, ŻEBY KAŻDY DOSTAŁ TO, CZEGO PRAGNIE, I UŚMIECHEM DODAWAŁA NAM OTUCHY... NIEZMIERNĄ ŻYCZLIWOŚCIĄ I ZARAZEM FACHOWOŚCIĄ WYKAZALI SIĘ MASAŻYŚCI. Z DODATKOWYCH ATRAKCJI CUDNE BYŁY LEKCJE LATINO I TAŃCA BRZUCHA, ZAJĘCIA NA BASENIE ORAZ DEGUSTACJA WIN... PONIEWAŻ STANOWILIŚMY ZGRANĄ EKIPĘ, CO WŚRÓD TYLU KOBIET WCALE NIE JEST TAKIE OCZYWISTE..... ZASZALELIŚMY NA PARKIECIE LEGENDARNEJ "PARKOWEJ" I TRZEBA POWIEDZIEĆ ZADALIŚMY SZYKU.... Z DUSZNIK WRÓCIŁAM LŻEJSZA O 5,5 KG, BEZ 3,2% TŁUSZCZU, NAWODNIONA I SZCZĘŚLIWA.... MAM TEŻ WIELU ZNAJOMYCH I PRZYJACIÓŁ- BYŁYCH TOWARZYSZY NIEDOLI..... JUŻ PLANUJĘ PONOWNY PRZYJAZD WE WRZEŚNIU... DOROTKO! STWORZYŁAŚ CUDOWNE, MAGICZNE MIEJSCE, W KTÓRYM SPEŁNIAJĄ SIĘ NAJSKRYTSZE MARZENIA I LECZĄ KOMPLEKSY.... RZADKO ZDARZA SIĘ TAK PROFESJONALNE, HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO CZŁOWIEKA, JAK W TWOIM CENTRUM.... D Z I Ę K U J Ę Z S E R C A ❤
Wesoła Katarzyna 2019-09-22
Termin w którym byłem/am:sierpień 2019
Moja opinia:
Super! Polecam każdemu kto chce oczyścić organizm, usprawnić ciało i spędzić czas w miłym towarzystwie. Wspaniali masażyści i trenerki.
Katarzyna Lichota 2019-09-22
Termin w którym byłem/am:wakacje 2019
Moja opinia:
Wczasy w Bolero to super prezent, który warto sobie zafundować. Wróciłam wypoczęta, lżejsza i pełna energii. Polecam Katarzyna
Urszula Żurawska 2019-06-07
Termin w którym byłem/am:27.04-7.05.2019 r.
Moja opinia:
W imieniu wszystkich uczestników turnusu 27.04-7.05.2019 r. składam serdeczne podziękowania za pełny profesjonalizm w prowadzeniu zajęć i zabiegów odnowy biologicznej oraz cudowną atmosferę. Natura Centrum to miejsce do którego chce się wracać. Urszula
Stasia L. 2019-05-03
Termin w którym byłem/am:9-19 marac 2019
Moja opinia:
WITAM BARDZO SERDECZNIE DOROTĘ I CAŁY PERSONEL. POBYT U WAS TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ I ZDROWIE. ATMOSFERA RODZINNA,PERSONEL PROFESJONALNY I BARDZO MIŁY. SCHUDŁAM 4,20KG A PO PRZYJEŹDZIE DO DOMU W CIĄGU 2 TYGODNI NASTĘPNE 3KG I CHUDNĘ DALEJ! STASIA L.
Ania K. 2019-03-14
Termin w którym byłem/am:luty 2019
Moja opinia:
Kochani! Przyjechałam do Bolero po raz pierwszy z koleżanką, która dużo opowiadała mi o tym miejscu. Ona była zachwycona, a ja trochę przerażona, że nie dam rady na samej kaszy i ryżu!Ale muszę Wam napisać o moich osobistych odczuciach. Po prostu rewelacja!Człowiek nawet nie myśli o innym jedzeniu, bo się nie chce.Zajęcia są naprawdę super, to tak jakby na cały pobyt mieć swojego trenera personalnego. Ekipa jest naprawdę super- zaczynając od samej Doroty, która jest bardzo otwartą i ciepłą osobą i potrafi przekazać swoją wiedzę i robi to w bardzo ciekawy sposób. Nie zanudza, wręcz przeciwnie, chciałoby się jej słuchać cały czas.Kolejne dziewczyny z ekipy to nasze kochane Edzia, która szła z nami z kijkami i dawała nam powera do tego by iść dalej, pomimo, iż trafiliśmy na kiepską pogodę, bo był śnieg, ale jakoś to nas nie zrażało- w domu na pewno by się nie chciało.A tam się chciało! i nikt nas przecież nie zmuszał. A Daria i Marzenka to po prostu niezmordowane dziewczyny,dawały z siebie wszystko i widać, że one wszystkie to naprawdę lubią. Ten entuzjazm, który od nich bił udzielał się także nam! To po prostu niesamowite. A jakie endorfiny po tych ćwiczeniach i marszach. Nigdy bym siebie nie podejrzewała, że dam radę, bo zazwyczaj szybko się poddaję, a tu proszę dałam radę i chciałam jeszcze. A kiedy widzi się efekty ćwiczeń i marszów, że nie męczę się tak, jak na początku, że ćwiczenia nie są wcale takie ciężkie jak były na początku, bo nawet jadąc tam bez kondycji, bardzo szybko ją nabywamy, to wyzwala taką radość,że ma się ochotę góry przenosić! A ile w człowieku jest energii, zapału do dalszego działania, to tylko wiedzą osoby, które tam były. Masażyści, którzy tam pracują są cudowni, masaże po ćwiczeniach to jest to, co potrzebne jest każdemu z nas, można się odprężyć i zrelaksować. Bardzo fajnym pomysłem jest to, że każdy mówi do siebie po imieniu.Nie ważna pozycja społeczna i wiek, wszyscy traktowaliśmy się na równi. To jest tak niesamowite miejsce, że trudno jest opisać swoje odczucia. Tam po prostu trzeba pojechać i to przeżyć. Schudłam 3,5 kg i straciłam 2,5% tkanki tłuszczowej. Ktoś powie, że mało, ale nie jestem osobą otyłą i nawet niektórzy śmiali się ze mnie co ja tam robię, ale chodziło mi o oczyszczenie organizmu z toksyn i zmuszenie się do jakiejś zmiany w życiu. No i udało się bo po powrocie razem z moją koleżanką, która namówiła mnie na wyjazd zapisałyśmy się na ćwiczenia, chodzimy z kijkami, zdrowiej się odżywiamy,wg zaleceń Dorotki, chociaż w domu jest więcej pokus niestety, ale mamy większą świadomość tego co jeść i jak jeść.Moje początkowe obawy, co do wyjazdu nie sprawdziły się, to był świetny pomysł. Można wypoczywać także aktywnie, choć ja lubię leżenie na leżaczku, to ten wyjazd to było coś fantastycznego,nawet nie sądziłam, że będzie tak cudownie. Zapomniałam jeszcze o Ani mojej imienniczce, która jest przemiłą osobą i Jola też jest zawsze pomocna , miła i uśmiechnięta, jak zresztą cały personel Bolero. Kochani pozdrawiam Was bardzo serdecznie życzę wielu wspaniałych i wesołych ,,kuracjuszy" i myślę, że do zobaczenia w przyszłym roku.Jeszcze raz serdeczne dzięki za miły i owocny pobyt. Ania
Jola Ruszczyńska 2018-12-15
Termin w którym byłem/am:1-11 grudnia 2018
Moja opinia:
Byłam w Bolero już trzeci raz. Jestem osobą która rzadko wraca w te same miejsca...wiedząc że tyle jest innych miejsc do zobaczenia lub sprawdzenia. natomiast Bolero, ludzie którzy to prowadzą, instruktorzy czyli Marzenka, Daria czynią cuda w takim sensie że dziewczyny mają tyle pozytywnej energii, że zarażają innych i dopingują do ćwiczeń. Edyta prowadzi intensywne marsze z kijami Nordic Walking. Te dziewczyny mają tyle energii i charyzmy że dopingują grupę i mobilizują do ćwiczeń. Jeśli stosujemy się do ich zaleceń osiągamy sukces. Ja byłam tylko na kaszy i ryżu i schudłam 5 kg. Nabrałam energii i chęci do ćwiczeń na długi czas, Warto wspomóc się zabiegami czyli masażami, które są odlotowe. Masażyści profesjonalnie kształtują nasze ciała po intensywnych ćwieczeniach. Pełen odlot. Polecam to miejsce bardzo szczerze bo można doskonale doładować swoje, zazwyczaj wydojone baterie. Kadra jest profesjonalna pod każdym względem czyli Ania i Jola w recepcji. Dziewczyny kierują ruchem i sprawnie układają zajęcia dla każdej z nas. Dużo można dowiedzieć się o zdrowym żywieniu i wprowadzić wiele rad w codzienne życie. W ogóle atmosfera grupy jest niesamowita, jest to również fajna psychoterapia gdzie dużo opowiadamy i potrafimy cieszyć się z małych rzeczy. Nie tylko ciało jest zregenerowane i odprężone ....ale również nasza głowa. Wracamy do domu pozytywnie naładowani i jeśli będziemy przestrzegać pewne zasady stamtąd to jest szansa na utrzymanie takiego stanu na dłużej. W zeszłym roku był tam mój mąż i miał podobne odczucia. Nad wszystkim czuwa dyskretne oko i ucho szefowej Dorotki... Jak to mawiają ... jaki pan.. taki kram :) Z pełną świadomością polecam to miejsce bo jest to balsam dla ciała i duszy. Pozdrawiam całą ekipę i ...pewnie do zobaczenia za jakiś czas. Trzymajcie tak dalej i dziękuję Wam wszystkim jeszcze raz, Jola
Grażyna 2018-05-09
Termin w którym byłem/am:28.04-08.05.2018
Moja opinia:
Witam, właśnie wróciłam z turnusu 28.04-08.05.2018 r. i chciałabym podzielić się wrażeniami. To był mój drugi pobyt w Centrum Natura w Dusznikach Zdroju. Nie spodziewałam się takich samych efektów jak za pierwszym razem a jednak mile się zaskoczyłam. Schudłam nawet więcej niż poprzednio, czułam się znacznie lepiej, miałam więcej siły więc mogłam aktywniej uczestniczyć w marszach z nordic walking. Kadra jak zwykle okazała się wspaniała i pomocna w osiągnięciu celu. Jeśli ktoś potrzebuje resetu od pracy która zwykle w ciągu roku nas wykańcza to polecam pobyt w Dusznikach w Centrum-Natura gdzie doładujemy swoje baterie, wyciszymy umysł, zmobilizujemy ciało do większego wysiłku, a sport, masaże, zabiegi kosmetyczne i basen pomogą nam w tym. Dziękuję trenerkom, masażystom, kosmetyczce i Pani Dorocie za wspaniały pobyt i do zobaczenia w przyszłości. Pozdrawiam, Grażyna
Beata L. 2017-06-06
Termin w którym byłem/am:20-30 maja 2017
Moja opinia:
Chciałam bardzo podziękować za cudowny pobyt w Dusznikach. Oprócz zgubienia 3 kg, zgubiłam prawie 100 jednostek złego cholesterolu, co było dla mnie wielką niespodzianką. Mój całkowity cholesterol był na poziomie 290 jednostek. po powrocie dobry cholesterol się podwyższył, a zły spadł do poziomu w normie, trójglicerydy były ok, ale też spadły. 10 dni przyniosło cud, na który czekałam od 3 lat:) Mój lekarz nie uwierzy, już dawno chciał mnie faszerować lekami. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie całą ekipę:) Beata
Madgalena 2016-10-25
Termin w którym byłem/am:styczeń 2016 a w listopadzie jadę tam ponownie
Moja opinia:
Piszę te słowa po dwóch 10-dniowych zimowych pobytach w "Bolero", rok po roku. Piszę je przed planowanym trzecim wyjazdem, dla wszystkich, którzy się wahają, i dla tych, którzy niedowierzają samym pozytywnym opiniom w komentarzach ośrodka "Natura COB" ;) Zdarzają się takie cuda, że człowiek przez 10 dni odzyskuje swoją istotę, przekonuje się, że ma moc zmieniać rzeczywistość, przekraczać siebie i przeskakiwać słabości. I że są takie miejsca, gdzie ludzie się wspierają, śmieją do utraty tchu, zwłaszcza z siebie ;), walczą o WSZYSTKO - bo o siebie! ..gdzie powietrze jest czyste, gdzie góry, rzeki i lasy, gdzie słońce i wiatr na twarzy, a czasem mróz maluje rumieńce. Ot, natura.. Można by tak powiedzieć, gdybyśmy nie byli zbyt zaganiani, zmordowani, zniechęceni, zasiedziali, po różnych porażkach.. Nagle się okazuje, za czym tak naprawdę tęskni serce człowieka, do czego jest stworzone, co w życiu najważniejsze, i w jak wielkim oderwaniu żyje większość z nas. Proszę Was ja, zwykły człowiek - znajdźcie te 10 dni, bo wyjeżdżając stąd będziecie wiedzieli, że znaleźliście siebie. I przyjaźnie, otuchę, siłę - dosłownie - fizyczną i psychiczną, wiedzę i praktyczne rady - i od Zespołu i od spotkanych tu wyjątkowych ludzi. A co zostawicie? To wszystko już opisano poniżej, a ja niniejszym potwierdzam ;) Czemu tam wracam? Z tęsknoty - za klimatem, miejscem, za psychicznym wytchnieniem i oderwaniem od spraw bieżących, za ludźmi, ale też żeby poznać nowych. I żeby znów wejść na obroty, ożywić ciało, i duszę, bo ona pierwsza czuje spływający na nią spokój. A potem będę czerpać ze wspomnień, ciesząc się wigorem, odzyskaną młodzieńczością, smuklejszym i zdrowszym ciałem z mięśniami ;) P.S. ..a już to uczucie, kiedy po powrocie na luzie zakładam dżinsy, które wcześniej wchodziły do połowy bioder (..i to te elastyczne!)... mmm! Jakby człowiek pozbył się za jednym zamachem, za przeproszeniem, szlamu i gruzu, bo skóra zdrowsza, równiejsza, ciało gibkie i zwarte, chód żwawy, energiczny, a myśli wesołe, bo lekko na ciele, umyśle i duchu, i troski jakieś mniejsze, i pewność, że wszystko się uda. Aż chce się żyć, wychodzić i nieść dalej, do ludzi, dobre myśli i serce na dłoni. Gorące podziękowania dla Zespołu, dla wszystkich i każdego z osobna, za to, że istnieje, dzięki Wam, takie miejsce na świecie. W naszej Polsce słowiańskiej, bo gdzież indziej szukać ;* Magdalena z Mazowsza
Kasia M. 2016-01-10
Termin w którym byłem/am:grudzień 2015
Moja opinia:
Gorąco polecam każdemu kto chce połączyć odpoczynek z aktywnością fizyczną i oczyszczeniem organizmu. Począwszy od pierwszego dnia każdy w Bolero czuje się jak w domu,jak u dobrych znajomych,atmosfera jest tak sympatyczna i ciepła,że szybko człowiek wyłącza się od świata. Kadra jest młoda, ZAWSZE uśmiechnięta, wykwalifikowana a przede wszystkim kocha to co robi. Każdego dnia aż chciało się wstawać żeby z Nimi przebywać. Dorotka przekazała nam mnóstwo wiedzy na temat zdrowego żywienia i nie tylko,dzień zaplanowany nie tylko jako wysiłek fizyczny ale także przyjemności intelektualne. Począwszy od nauki tańca,poprzez jogę a na cudownej wycieczce kończąc. Edytka w roli przewodnika przekazała nam tyle wiadomości, jej spacery połączone z lekcją historii - rewelacja. Była też mega niespodzianka Mikołajkowa za którą serdecznie dziękujemy, poczuliśmy się fantastycznie kiedy odwiedził nas Mikołaj z prezentami. Ja osobiście nigdy nie byłam na koloniach a u Was tak się czułam. W jednym miejscu zebrało się tylu wspaniałych ludzi i to jest czas dla mnie bezcenny. Nie ważne czy przyjechała pani prezes banku czy rencistka, limuzyną czy pociągiem, w takim miejscu byliśmy zgraną grupą która miała takie same zadanie, dobrze się bawić i schudnąć. Przy pomocy masaży i zabiegów wyjechaliśmy piękniejsi i szczuplejsi ale i szczęśliwi,choć pożegnać się było trudno. Ale wrócimy, w większym gronie znów gotowi zmierzyć się z ryżem i kaszą. Początek roku nie zaczął się dla mnie szczęśliwie ale za to rok kończę fantastycznie, dziękuję Dorotko z całego serca,oprócz miłego wrażenia po sobie (mam nadzieję :)) zostawiłam 6 kilogramów - 3,2% tłuszczu i jeszcze 2 kilo z diety przygotowującej a w planie mam kolejne. Będę gorąco polecać Bolero i na pewno wrócę . Dziękuję i całusy wielkie dla Was
Ewa 2015-12-19
Termin w którym byłem/am:pobyt Taty - 4-14 grudnia
Moja opinia:
Witam Państwa serdecznie, chciałam się z Państwem podzielić wrażeniami jakie odniosłam widząc mojego ojca. który był w Centrum Natura na 11-dniowym pobycie. Tato wracając wczoraj z Dusznik wstąpił do mnie z wizytą, otwieram drzwi i.... stoi przede mną facet młodszy o około 7 kilogramów, uśmiechnięty od ucha do ucha, pozytywna energia jaka od niego bije prawie zwala mnie z nóg. Po krótkiej relacji już wiem, że ja również muszę się w to magiczne miejsce udać. Podsumuję opinię Taty: serdeczna atmosfera, uprzejmy i troskliwy personel, Szefowa Dorota - brak słów, bardzo urozmaicony program zabiegów, ach... och... ech.....! Ewa
Ania Frąckowiak 2015-10-10
Termin w którym byłem/am:Turnus 5-15 września 2015
Moja opinia:
Natura Centrum Odnowy Biologicznej w Dusznikach Zdrój to moja recepta na skuteczne odchudzanie!!! Odpowiednia dieta (wytrzymałam całe 10 dni wyłącznie na ryżu i kaszy choć momentami bywa trudno, ale zapewniam DA SIĘ) połączona z regularną aktywnością fizyczną, pod opieką specjalistów, którzy zadbali o prawidłowy przebiegu kuracji. Czas był naprawdę tak zorganizowany , aby nie było ani chwili na rozmyślanie o pokusach a wsparcie grupy pomogło utrzymać motywację do odchudzania. Bajka? Niekoniecznie. To wszystko oferuje NATURA CENTRUM. Na co dzień brakuje mi motywacji oraz czasu, aby bezwzględnie poświęcić się diecie. Na wczasach odetchnęłam od dotychczasowego niezdrowego stylu życia i skupiłam się w 100% na swojej linii i samopoczuciu. Kompleksowo zatroszczyłam się o siebie, dzięki czemu schudłam (przeszło 3 kg) oczyściłam organizm z toksyn, poczułam przypływ energii i sił witalnych. Jeśli pojedziesz to w Natura Centrum przez cały czas trwania wyjazdu będziesz pod kontrolą specjalistów, którzy zadbają o prawidłowy przebieg diety i aktywności fizycznej. Wczasy tutaj to bardzo duża dawka systematycznego ruchu, który przyspiesza metabolizm – dzięki temu jeszcze po skończonym turnusie ubyło mi kilogramów (2 kg). Serdecznie polecam to miejsce i pozdrawiam cały zespól BOLERO – 11 dni dość radykalnej diety i częstego ruchu weszło mi w nawyk – łatwiej jest mi kontynuować zdrowy styl życia po powrocie do domu.
Jola Jastrzębska 2015-10-07
Termin w którym byłem/am:05.09.2015r-15.09.2015
Moja opinia:
Dziękuję za bardzo udany pobyt w Centrum Odnowy Biologicznej "Natura" w hotelu "Bolero" w Dusznikach Zdroju (turnus 05.09.2015r-15.09.2015r.). Było świetnie, nie było leniuchowania, lecz aktywność fizyczna, dieta, spacery, świeże i zdrowe powietrze, super organizacja oraz profesjonalny personel. Były też dodatkowe atrakcje ale ich nie zdradzę aby stanowiły niespodziankę. Pani Dorota Chodorowska miała wykłady na temat diet, zdrowego odżywiania. Również była świetna atmosfera pomiędzy uczestnikami wczasów. Nie chciało mi się wyjeżdżać. Na koniec powiem, że w takcie 11-tu dni schudłam, 4,3 kg i straciłam 2,5 % tkanki tłuszczowej. Odzyskałam energię, mam znowu sprężyste ruchy. Będę chciała tam wrócić. Pozdrawiam Wszystkich.
Teresa Baszan 2015-09-21
Termin w którym byłem/am:24.07 do 04.08
Moja opinia:
Miałam przyjemność uczestniczyć w turnusie odnowy biologicznej od 24.07 do 04.08 br i pragnę wyrazić słowa wielkiego uznania dla organizatorów rekreacji jak też dla całego Personelu Hotelu "Bolero." Panująca tam atmosfera, pełna ciepła i życzliwości, pozytywnie wpłynęła na pokonanie swoich słabości i odnowienia sił witalnych. Wszyscy opiekunowie turnusu na czele z Panią Dorotą, okazali wielką atencję we współpracy z nami. Podmiotowe, indywidualne traktowanie każdego uczestnika turnusu, dodało wiary w siebie i wolę walki w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Dziękuję za owocny i przesympatycznie spędzony czas.
Jolanta W. 2014-10-26
Termin w którym byłem/am:kilkakrotnie
Moja opinia:
Moje pierwsze wczasy odchudzające - w Centrum Natura w Dusznikach. Było cudownie- ale mnie "nosi", wiec regularnie "zdradzam'" Centrum i próbuje innych ośrodków. I wiecie co? Zawsze wracam!!! Uwierzcie- nigdzie, ale to naprawdę NIGDZIE w Polsce nie traktują klientki z takim sercem i sympatią, nigdzie ćwiczenia i dieta nie sprawiają tyle radości- nigdzie nie ma tak fantastycznych radosnych przemiłych trenerek i tak profesjonalnych a przy tym przystojnych masażystów! No i nikt nie potrafi tak cudownie zintegrować grupy- jesteście po prostu NAJLEPSI! I wiem co mowie! I tak do Was znowu przyjadę! Bo się po prostu stęskniłam!
Wiesia z Wrocławia 2014-06-10
Termin w którym byłem/am:24 maja - 3 czerwca 2014
Moja opinia:
Jestem po pobycie w Centrum Natura w Dusznikach Zdroju. Do Centrum trafiłam przypadkowo ponieważ szukałam czegoś blisko domu, żeby zrzucić zbędne kilogramy, złapać kondycję, zadbać o swoje lepsze samopoczucie (a w razie czego szybko ewakuować się do domu gdyby coś się działo nie po mojej myśli). Przyjechałam do Dusznik po raz pierwszy i od razu zakochałam się w tym mieście, a ono pokochało mnie. Dziwiłam się, iż do tej pory omijałam Duszniki szerokim łukiem bywając w Polanicy, Kłodzku, Kudowie, zdobywając kilkakrotnie Szczelniec czy spacerując w Błędnych Skałach. Przyjechałam, bo osobiście uważam, że nie ma nic lepszego, szczególnie na początku przygody z odchudzaniem jak zrobić to w grupie, gdzie wszyscy bez wyjątku przyjechali po to samo. Centrum Natura to wymarzone miejsce do tego celu, bo nikogo nie dziwi strój sportowy od rana do wieczora, czy paradowanie w szlafroku z piętra na piętro w celu udania się na masaż czy na zabieg kosmetyczny. Nie ma skrępowania, wszyscy przyjechali w tym samym celu, jest wtedy raźniej i można liczyć na całą grupę, która wspiera się nawzajem. Dorota (numer jeden) wraz z całą ekipą stworzyła cudowną atmosferę, zapewniła profesjonalną kadrę, która wie po co tam jest i jest do naszej dyspozycji przez cały dzień – dobrze, że pozwalają się wyspać - żeby od rana zacząć od początku kawał dobrej roboty (rozgrzewka, marsze, gimnastyka, aerobik, basen i co jeszcze sobie człowiek zamarzy). Po takim pobycie można uzależnić się od codziennych szybkich spacerów, łatwiej jakoś znaleźć czas i skoczyć na basen, oraz po wykładach „co począć żeby nie począć” zbędnych kilogramów bardzo rozsądnie podchodzić do lodówki. Mam naładowane akumulatory, energia mnie rozpiera, rodzina zadowolona bo ja zadowolona, szczęśliwa. Czuję się atrakcyjną babeczką w średnim wieku, która na wybieg może już się nie wybierze, ale która codziennie patrząc w lustro uśmiecha się do samej siebie od ucha do ucha. I za to wszystko serdecznie dziękuję. Polecam wszystkim aktywny odpoczynek, cudowny relaks gdzie odzyska się wigor, formę oraz wiarę, iż jestem wyjatkowa. Wrócę, wpadnę co jakiś czas chociaż na jeden dzień, bo do Natury wraca się jak do najlepszych znajomych. Pobyt 10 dniowy na turnusie, przedłużony o kolejne 5 dni prywatnie w Dusznikach pozwolił mi zostawić 8,5 kg, następne 2 tyg. we Wrocławiu to 4 kg mniej, razem w miesiąc 12,5 kg Wiesia
Czesław S. z Łodzi 2014-02-28
Termin w którym byłem/am:1-11 lutego 2014
Moja opinia:
Wspaniale miejsce na odnowę biologiczną. Profesjonalny i wymagający personel, potrafiący zadbać i umilić życie kuracjusza! Polecam z całego serca osobom, które chcą pozbyć się w krótkim czasie zbędnych kilogramów, doprowadzenia stawów i mięśni do normalnego funkcjonowania oraz poprawy stanu psychicznego. Bardzo dziękuję Wam za mój sukces jaki osiągnąłem (minus 10 kg w miesiąc bez katowania się), nie zapomnę Wam tego do konca życia!!!!!! Pozdrawiam i życzę samych sukcesow - wdzieczny do "deski grobowej" !!!
Alfreda 2014-02-27
Termin w którym byłem/am:30 listopada - 10 grudnia 2013
Moja opinia:
Ludzie słuchajcie! Mam pilną wiadomość! Najprawdziwszą z prawdziwych! W Bolero naprawdę ODNAWIAJĄ i duszę i ciało. Przed 30.11.2013 roku byłam trochę zgorzkniałą, o wiele za ciężką /i ociężałą/prawie staruszką. Dziesięć dni monodiety, zajęcia aerobowe, basen, taniec, spacery z kijkami...i stał się cud. Mam 4,2kg. mniej, odzyskałam wigor, świat stał się piękniejszy, a ja-przekonana o tym.że zasługuję na dobro,czułość i przyjemności. I jakich pięknych ludzi w Dusznikach poznałam! W Bolero u Doroty jest naprawdę tak, jak w ofercie! Jest nawet WIĘCEJ! Cały Zespół jest the best, a Marzena, Daria, Ania, Edyta i czarodziejka Alicja-to profesjonalistki-perfekcjonistki, które otaczają cię czułą opieką, promiennym uśmiechem i serdecznym ciepłem. Praca stała się dla Nich Pasją! Dziękuję za wszystko, spróbuję nie zmarnować tego co JUŻ w Dusznikach ze mną zrobiłyście. I będę w Bolero na pewno jeszcze nie jeden raz...
Dorota P. 2014-01-10
Termin w którym byłem/am:wrzesień 2013r.
Moja opinia:
W Bolero panuje wspaniała atmosfera a kasza i ryż jakoś inaczej smakuje. Byłam, schudłam,a po powrocie mogłam śmiało rozpocząć pracę nad sobą z większą wiarą we własne możliwości bo w Bolero straciłam 5 kg. Przy mojej wadze może nie jest to jakieś spektakularne ale uważam, że to wspaniały początek bo od około 10 lat waga wskazywała tylko coraz wyższy wynik. Bardzo dziękuje Dorocie, Marzence- sprężynce, Darii- panience z okienka, szybkiej Edzi, Ani-żenie za pultem, złotym rekom Agnieszki i Krzysztofa no oczywiście całej reszcie. To Wy mi udowodniliście na co mnie stać. Wiem teraz, że mogę wrócić do normalnych rozmiarów. Już planuję kolejny przyjazd do Was. Czekam tylko na terminy 2014r. Pozdrawiam i polecam pobyt chętnym utraty nadwagi, śmiało dacie radę skoro ja dałam.
Jolanta Maciejewska 2013-10-20
Termin w którym byłem/am:21.09.2013- 02.10.2013r.
Moja opinia:
Uczestniczyłam w turnusie na przełomie września i października 2013r. Zaliczam ten okres do bardzo udanych. Spędziłam aktywnie ten okres z ciekawymi ludźmi, czas wypełniały zajęcia sportowe, spacery i marsze po okolicy z przewodniczkami, masaże, wizyty u kosmetyczek. Ogromna atrakcją dla mnie były zajęcia tańca brzucha oraz jogi, na które nigdy bym się nie pofatygowała. Mogę tylko serdecznie podziękować Dorocie za pomysł, a Marzence, Darii, Edytce, Krzysztofowi i Agnieszce za to, że z cierpliwością i zrozumieniem otaczali nas pomocą wsparciem i profesjonalnymi usługami ( masaże, zabiegi kosmetyczne, zajęcia w basenie, aerobic, stretching itp itd.)Joli i Ani zaś, za to, że nie brakowało nigdy herbaty, wody, kaszy i ryżu. Było super zgubiłam ponad 5 kilogramów, załadowałam baterie i zmieniłam rozkład dnia na tyle, ze jest miejsce na marsz z kijkami i basen. Wiem, że bez pobytu w Dusznikach nie byłoby to możliwe. Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia, bo w przyszłym roku ponownie mam zamiar pojawić się w Bolero. Jola M. Szczecin
Ewa 2013-10-04
Termin w którym byłem/am:maj 2013
Moja opinia:
Felka chyba nie miała świadomości na jakie wczasy jedzie. Przecież to wczasy oczyszczające, z głodówką zdrowotną, a dla tych, co nie mogą wytrzymać ścisłej głodówki, jest kasza z ryżem. Wystarczy zapoznać się z opisem wczasów aby nie być zaskoczonym dietą. Ja uważam, że to jedne z najlepiej prowadzonych wczasów odchudzająco-oczyszczających, na jakich byłam (jeżdżę co roku od 3 lat). Nie nudziłam się nawet przez moment, cały dzień był zorganizowany, kadra wspaniała a głodówka (ścisła) nie taka straszna. No i efekty znakomite - i te w kilogramach (prawie 5) i zdrowotne - poziom cukru mi się ustabilizował. Minęło 4 miesiące, w domu jeszcze schudłam 2 kg, lekarz przestał straszyć cukrzycą i czuję się naprawdę dobrze.
Felka 2013-10-04
Termin w którym byłem/am:wrzesień .2013
Moja opinia:
No cóż ja też byłam i muszę przyznać iż jestem rozczarowana. Reklama wczasów jest imponująca - zabiegi,zajęcia ruchowe i dieta. Rzeczywistość jest troszkę inna - jest ruch (super dziewczyny prowadzą zajęcia) są zabiegi (dobrzy masażyści i rewelacyjne kosmetyczki) według mnie brakuje tylko diety, gdyż to co proponuje organizator to jedzenie tylko i wyłącznie kaszy lub ryżu, do tego herbata przeczyszczająca i ziołowa. Według mnie tak skomponowany jadłospis ciężko nazwać dietą, powiedziałabym iż jest to forma postu lub głodówki ale nie dieta i na pewno nie ma to nic wspólnego ze zdrowym sposobem odżywiania i niczego nie uczy uczestników. Jeśli ktoś wybiera się na te z przekonaniem iż właśnie tak pragnie się odżywiać przez 10 dni to polecam, natomiast jeśli ktoś chcę połączyć ruch i zabiegi z dietą to absolutnie odradzam. Ośrodek nie posiada kuchni więc poza kaszą i ryżem podawanymi w 2 garnkach może zaproponować wizytę w pobliskim barze, gdzie o swoją dietę należy zadbać samemu.
ginga 2013-02-21
Termin w którym byłem/am:9-19.02.
Moja opinia:
Wróciłam zaczarowana klimatem i całą ofertą Bolera.Magia pełnych pasji ludzi, którzy stanowią ekipę i ich troska z jaką osobiście traktują klientów, ich różnorodna oferta by wdrożyć i nauczyć zdrowego i radosnego życia jest warta pochwały i podziękowań !!! Dziękuję Dorotko!!!! Tobie i całemu Kolegium Bolera!
Artur z Gorzowa Wielkopolskiego 2013-02-08
Termin w którym byłem/am:styczeń / luty 2013
Moja opinia:
Przebywałem w Centrum Natura Bolero w dniach od 26-go stycznia do 3-go lutego 2013 roku, czyli 8 dni. Nie wyobrażałem sobie aby przeżyć na diecie ryżowo-kaszowej ala okazało sie to wykonalne bez problemu. Nie wybierałem wszystkich ćwiczeń t,j. marszy z kijkami (jedynie spacery z kijkami), strechingu i aerobiku. Pomimo tego spadłem z wagi 94 do 89 kilo. Ze spadkiem wagi spadł poziom chlesterolu z 230 do 140 a poziom trójglicerydów z niebotycznej stałej wysokości ok 400 do 61. Teraz czuję się fantastycznie. Kochani, kto chce zrzucić kilogramy i pozbyć się problemów z wysokim cholesterolem i trójglicerydami namawiam NIE ZASTANAWIAJCIE SIĘ ANI CHWILI, JEDŹCIE A NIE POŻAŁUJECIE. Dowiecie się poza tym bardzo ciekawych rzeczy dotyczących żywienia w praktyce. Pełny profesjonalizm.
Anna Śmiłek 2012-12-31
Termin w którym byłem/am:styczeń 2011r
Moja opinia:
Miejsce, w którym nabrałam sił zarówno fizycznych jak i psychicznych.Od wejścia czuć przyjemny klimat jaki tworzą pracownicy.Fachowa opieka pod każdym względem, przemiły personel od Pań sprzątających, po masażystów, Panie od fitnes, kosmetyczki jak i Właścicielkę P.Dorotkę.Polecam te miejsce, w Bolero schudłam 4,5 kg, w domu 10 kg także wróciłam powoli do dawnej wagi.Trzymam kciuki za wszystkich, którzy zmagają się z nadwagą i potrzebują jakiegoś impulsu, by zabrać się za swoje zdrowie.powodzenia Ania
ARKADIUSZ 2012-10-13
Termin w którym byłem/am:9-19.06.2012
Moja opinia:
Witam serdecznie. Byłem w Bolero pierwszy raz. Po 10 dniach czułem się tak lekko jak przynajmniej 20 lat temu. Kuracja pomogła mi dosłownie na wszystkie moje problemy zdrowotne. W Dusznikach nie schudłem wiele, ale przekazane tam sposoby żywieniowe, wprowadziłem w swoim życiu. I obecnie po 3 miesiącach straciłem 18 procent masy. Dziękuję za wszystko co od Was wyniosłem i za to co u Was zostawiłem, za życzliwość, umiarkowaną stanowczość przy ćwiczeniach, wspaniałą atmosferę, za to ze dzięki Wam z grupy kilkudziesięciu obcych osób - po kilku dniach stworzyła się całkiem zgrana paczka. Dzięki Wam zrealizowałem swoje zamierzenia oraz oderwałem się od codzienności. Warto było jechać kilkaset kilometrów. Do zobaczenia za rok.
JOLKA 2012-06-15
Termin w którym byłem/am:14-24.04.2012
Moja opinia:
WITAM SERDECZNIE JESTEM W DUSZNIKACH CZWARTY RAZ,STARAM SIE BYC CHOC RAZ W ROKU.CZUJE SIE TU REWELACYJNIE...FACHOWA PELNA PROFESJONALIZMU OBSŁUGA MASAŻE REWELACJA ,SUPER MARSZE TO NAPRAWDE DZIAŁA .POWIEM ŻE CZUJE SIĘ TAM NAWET LEPIEJ JAK W DOMU.JESTEM DOPIESZCZANA,KAŻDY WITA MNIE UŚMIECHEM TO JEST REWELACYJNE MIEJSCE I NIEPOWTARZALNA ZAŁOGA .ŻYCZE ABY JAK NAJDŁUŻEJ FUNKCJONOWAQLI ,BO ZAWSZE ZOSTAWIAM TU ZBĘDNY BALAST W POSTACI KILOGRAMÓW POZDRAWIAM