Aktualna oferta


AMITURKalendarz na stronę

Dieta warzywno-owocowa

Dieta warzywno – owocowa to odmiana leczniczej głodówki, oczyszczającej organizm ze złogów i toksyn, przywracającej równowagę organizmu.

Dieta śródziemnomorska

Dieta polecana przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, charakteryzująca się dużym spożyciem warzyw (także strączkowych), produktów zbożowych (pieczywa, makaronów, kasz, ryżu), świeżych owoców, sporym spożyciem ryb, jogurtu, sera i orzechów, a małym mięsa, jaj i cukru. Dominującym tłuszczem w tej diecie jest oliwa z oliwek. Nie ma zwyczaju smarowania pieczywa, zagęszczania zup zasmażką i dodawania do nich śmietany. Produkty spożywcze są świeże i przyprawione dużą ilością czosnku i ziół.

Dieta makrobiotyczna

Warzywa i owoce stanowią podstawę tej diety, ale owoce powinny być spożywane oddzielnie. Skrobia powinna być spożywana jedynie w postaci pełnoziarnistych, nie przetworzonych produktów zbożowych. Dieta ta wyklucza m.in. spożywanie mleka. Pomiędzy kolejnymi posiłkami powinny upłynąć cztery godziny.

Dieta Montignaca

Jedna z bardziej sensownych diet, oparta na indeksie glikemicznym spożywanych produktów. Nie dopuszcza do dużego wzrostu stężenia glukozy i insuliny we krwi dzięki czemu eliminuje napady głodu spowodowane niedocukrzeniem 

Dieta South Beach


Dieta, która zrobiła zawrotną karierę na całym świecie. Nie wymaga liczenia kalorii, ścisłego przestrzegania narzuconego z góry jadłospisu. Posiłki komponuje się samemu według kilku prostych reguł. Ponadto jest efektywna – przez pierwsze 2 tygodnie z reguły chudnie się na niej ok. 5 kg.

DIETA GASTRYCZNO-JELITOWA

Jest odmianą diety warzywno – owocowej stosowaną w profilaktyce i leczeniu schorzeń przewlekłych. Efekt leczniczy jest podobny jak w diecie warzywno – owocowej. Stosowana pod nadzorem lekarza.

DIETA BEZGLUTENOWA

To dieta dla osób z zespołem nadwrażliwości jelitowej na gluten, stosowana we wszelkiego rodzaju alergiach i nietolerancjach pokarmowych. Polega na całkowitym wyeliminowaniu z pożywienia produktów zawierających gluten i podawaniu innych bezglutenowych, takich jak ryż, amarantus, kukurydza, ziemniaki, orzechy itp.

Dieta dr Budwig - szeroko pojęta profilaktyka nowotworów

Dieta ta musi być poprzedzona dietą warzywno – owocową. Pacjent w pierwszej fazie jest na diecie bezbiałkowej. W drugiej fazie pacjent ma podawane białko i tłuszcze omega-3, oparte na dwóch naturalnych składnikach tj. białym chudym serze i oleju lnianym.

Głodówka zdrowotna

Metoda ta oczyszcza organizm, skutecznie odchudza a zarazem dodaje energii i leczy.

Dieta Diamondów - niełączenia

zaleca niełączenie w jednym posiłku białek z węglowodanami a do południa tylko owoce i świeżo przyrządzone soki owocowe

Dieta wysokobiałkowa (np. Atkinsa)

eliminuje tłuszcze, ogranicza węglowodany, dostarcza do 1,5 g białka na 1 kg idealnej masy ciała

Dieta oparta o preparaty dietetyczne zastępujące posiłki.

Jeden, dwa lub trzy posiłki dziennie zastępuje się gotowymi preparatami. Dzięki preparatom nie trzeba się trudzić, by przygotować niskokaloryczny posiłek zawierający wszystkie niezbędne składniki odżywcze przy określonej, niskiej ilości kalorii.


Dieta dra Dejneko

Kuracja Życia wg dr K. Dejneko oczyszczająco – odkwaszająco - odchudzająca

Dieta strukturalna

Dieta, która regeneruje i odmładza organizm a jednocześnie normuje wagę